PZPN zapłaci za sędziów w III lidze

Dobre wiadomości dla klubów III ligi, w tym ósemki z Dolnego Śląska. Polski Związek Piłki Nożnej od rundy wiosennej zapłaci za sędziów w tej klasie rozgrywkowej.

 

Sparingi na Dolnym Śląsku. Zima 2017 [WYNIKI]

O tym, że koszty sędziów w III lidze pokryje piłkarska centrala poinformował w środę Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, a jednocześnie członek zarządu PZPN.

 

To z pewnością świetna wiadomość dla ośmiu dolnośląskich klubów, które występują na tym szczeblu rozgrywkowym, a są to: Piast Żmigród, Ślęza Wrocław, KS Polkowice, Miedź II Legnica, Śląsk II Wrocław, Górnik Wałbrzych, Lechia Dzierżoniów i Olimpia Kowary.

 

Niestety, kluby z niższych lig na taką hojność liczyć nie mogą. Przyczyna jest bardzo prosta. Sędziów w III lidze opłaci PZPN, a Dolnośląskiego Związki Piłki Nożnej czy związków okręgowych na taki wydatek nie stać.

 

 

One thought on “PZPN zapłaci za sędziów w III lidze

  1. OZPN stać tylko nie chce im się brać na siebie spraw księgowych związanych z delegacjami sędziowskimi, pitami, sędziowie powinni być opłacani przez związki, później dziwią się, że taki Piast Dziwiszów z jeleniogórskiej okręgówce się wycofuje :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *