Klub z B klasy na obozie w Zakopanem

Zimowe ładowanie akumulatorów na obozach przygotowawczych to nic nadzwyczajnego. Oczywiście, gdy dotyczy klubów z ekstraklasy czy I ligi, czasem – ale rzadko – z lig III czy IV. Gdy na obóz jedzie drużyna z… B klasy, można mówić o wydarzeniu bez precedensu.

 

Piłkarska wiosna zacznie się w Pucharze Polski

Na obóz przygotowawczy do Zakopanego wyjechali piłkarze Orła Bukówek – drużyny z gminy Środa Śląska, która występuje w III grupie wrocławskiej klasy B. Podczas zgrupowania Orzeł zagra trzy sparingi, w których rywalami będą LZS Szaflary (okręgówka), NKP Podhale Nowy Targ (III Liga) oraz Unia Naprawa (B klasa).

 

Orzeł również wzmacnia skład. Z czwartoligowej Orli Wąsosz wypożyczony został Piotr Birk, a A-klasowego Ciechowa do Bukówka przeszedł Piotr Kuraś. Ponadto po kontuzjach wracają do gry Leszek Pieróg oraz Kamil Gryzło.

 

Prawie 2,4 mln zł dla sędziów małych lig [ILE ZARABIA SĘDZIA?]

Wszystkie te działania mają pozwolić Orłowi do włączenia się do walki o awans do A klasy. Obecnie Bukówek zajmuje 5. miejsce w tabeli, ale traci do lidera aż 11 punktów. Szanse na awans są jednak spore, bowiem w tabeli przewodzi Mechanik II Brzezina, który – wszystko na to wskazuje – nie będzie mógł awansować. W A klasie gra bowiem pierwsza drużyna klubu z Brzeziny i awans jej raczej nie grozi.

 

Do drugiej w tabeli Pogoni Miękinia (i trzecich Błękitnych Chwalimierz) Orzeł traci już tylko 5 oczek, a to oznacza, że walka o awans w tej grupie może trwać do ostatniej kolejki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.