Connect with us

Chrobry

TOP 20 Najdroższych piłkarzy na Dolnym Śląsku. Jach na czele

Published

on

TOP 20 Najdroższych piłkarzy na Dolnym Śląsku

Jarosław Jach jest najdroższym piłkarzem na Dolnym Śląsku. Zaliczył również największy skok wartości, zarówno kwotowy, jak i procentowy. Spory zjazd zaliczył za to Sito Riera ze Śląska. Oto najnowsze wartości dolnośląskich graczy.

 

Z Ligi Mistrzów do Miedzi, czyli Grek w Legnicy

Portal transfermarkt.pl zaktualizował wartości polskich piłkarzy. Oczywiście, czasem w odniesieniu do naszych zawodników wydaje się, że kwoty nie są do końca adekwatne z realną wyceną poszczególnych zawodników. Patrząc jednak na najnowsze wartości (z 2 marca 2017r.) trzeba przyznać, że wiele z nich zostało całkiem nieźle zaktualizowanych.

 

Inna ważna uwaga ? wycena danego piłkarza wcale nie oznacza, że tyle trzeba wydać, by ko kupić. Wartość ewentualnego transferu będzie zazwyczaj znacznie wyższa od wyceny.

 

TOP 20 Najdroższych piłkarzy w regioni – ZESTAWIENIE 

Jak wyglądają aktualne wartości dolnośląskich piłkarzy? Najdroższy jest Jarosław Jach z Zagłębia Lubin, którego wyceniono na 1,2 mln ? (poprzednia wartość 200 tys. ?). Wzrost o 1 mln ?, a dodatkowo aż 500 proc.

 

Drugi jest Filip Starzyński z Zagłębia ? 750 tys. ? (spadek z 1 mln), a trzeci Ryota Morioka ? 650 tys. ? (spadek z 800 tys. ?).

 

W pierwszej setce 100 najdroższych zawodników Lotto Ekstraklasy Jach jest 17., Starzyński 49., a Morioka 61. Ponadto znajdują się w niej jeszcze Piotr Celeban (64. miejsce – 600 tys. ?), Martin Nespor (90. miejsce ? 500 tys. ?) oraz dwaj zawodnicy wypożyczenie do Śląska ? Aleksandar Kovacević (60. miejsce – 650 tys. ?) oraz Łukasz Zwoliński (96. miejsce ? 500 tys. ?).

 

W Nice 1. Lidze rządzą zawodnicy Miedzi Legnica, których jest aż 5 w pierwszej siódemce. Prawda jest jednak taka, że to w dużej mierze dlatego, że chodzi głównie o zimowe, zagraniczne nabytki legniczan. Ci zawodnicy schodzili z nieco wyższych pułapów i choć trzech z nich straciło na wartości, a dwóch ma taką samą wycenę jak w lipcu, wystarczyło by być w czołówce tego zestawienia.

 

Według transfermarkt.pl najdrożsi zawodnicy ligi to: Mladen Bartulović (1. miejsce, 350 tys. ?, spadek z 700), Petteri Forsell (3. miejsce, 350 tys. ?, spadek z 400), Giannis Potouridis (4. miejsce, 350 tys. ?, spadek z 500), Petteri Pennanen (5. miejsce, 300 tys. ? – utrzymał wartość) oraz Dejan Djermanović (7. miejsce, 300 tys. ? – utrzymał wartość).

 

Najwyższej sklasyfikowanym graczem Chrobrego Głogów jest Seweryn Michalski ? 23. miejsce, wartość 200 tys. ? (wzrost ze 175 tys.). Co ciekawe, na 24. miejscu jest Jakub Wrąbel, bramkarz Olimpii Grudziądz, który jest wypożyczony do tego klubu ze Śląska (wartość 200 tys. ?, wzrost ze 150 tys.)

 

TOP 20 Najdroższych piłkarzy w regionie 

 

Strony: 1 2

Chrobry

Chrobry stracił podstawowego zawodnika. Bochnak przeszedł do Cracovii

Published

on

Mateusz Bochnak

Mateusz Bochnak przeszedł z Chrobrego Głogów do Cracovii na zasadzie transferu definitywnego.

 

Gracze kontuzjowani na Region’s Cup wracają do treningów

Mateusz Bochnak był zawodnikiem Chrobrego od sezonu 2021/22. Pomarańczowo-czarne barwy reprezentował w 55 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek. 25-letni pomocnik zwłaszcza w rundzie jesiennej bieżącego był w wysokiej formie – w 18 meczach strzeli osiem bramek i zaliczył cztery asysty.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

Chrobry

Chrobry z nowym zawodnikiem na lewą obronę lub pomoc

Published

on

Sebastian Górski został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów. Doświadczony zawodnik, który może grać jako lewy obrońca lub pomocnik, podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

 

Rezerwy Śląska Wrocław. Bez zmian kadrowych, osiem sparingów

Sebastian Górski jest wychowankiem Celulozy Kostrzyn, ale zdecydowaną większość czasu spędził w klubach z Zielonej Góry – UKP, Falubazie i Lechii. Dwa sezony zagrał również w Formacji Port 2000 Mostki, a półtora sezonu w I-ligowej Puszczy Niepołomice.

 

Podczas rundy wiosennej bieżącego sezonu ponownie grał w III-ligowej Lechii Zielona Góra. W 14 spotkaniach zdobył dwie bramki, był także ważnym elementem zespołu, który awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Przypomnijmy, że zielonogórzanie sensacyjnie eliminowali z rozgrywek kolejno Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Jagiellonię Białystok. W 1/4 finału PP Lechia zmierzy się z Legią Warszawa, ale już bez Górskiego w składzie. Sebastian w tym meczu już nie zagra i będzie kontynuował przygotowania z Chrobrym do pierwszoligowej wiosny.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Śląsk

I runda Pucharu Polski. Lechia zagra z Piastem Gliwice (LOSOWANIE)

Published

on

okręgowy Puchar Polski

W piątek odbyło się losowanie par I rundy Fortuna Puchar Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2022/23. Z kim zagrają nasze drużyny?

 

Powrót skrzydłowego. Duże wzmocnienie Polonii-Stali

Oto rywale dolnośląskich drużyn w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2022/23. Zapowiada się wiele ciekawych meczów. Czwartoligowa Lechia Dzierżoniów zagra z Piastem Gliwice z ekstraklasy.

 

Przypomnijmy, że ostatni raz gdy Lechia grała w Pucharze Polski, trafiła na Jagiellonię Białystok. Minimalnie przegrała 0:1, ale zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

 

Oto rywale naszych zespołów:   

  • Ruch Wysokie Mazowieckie – Śląsk Wrocław
  • LZS Stegu Start Jełowa – Zagłębie Lubin 
  • Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz 
  • Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów
  • Lechia Dzierżoniów – Piast Gliwice 
  • Resovia – Miedź Legnica

Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w dniach 30 sierpnia ? 1 września 2022 roku.

 

Przypomnijmy, że rezerwy Śląska Wrocław odpadli w rundzie wstępnej po porażce z Motorem Lublin.

 

Continue Reading

II liga

Utalentowani młodzieżowcy przeszli z Lubina do Głogowa

Published

on

Dawid Hanc, Patryk Kusztal, Zagłębia II Lubin

Dawid Hanc i Patryk Kusztal ? dotąd zawodnicy rezerw Zagłębia Lubin – w nowym sezonie zagrają w Chrobrym Głogów.

 

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

Dawid Hanc przeszedł z Zagłębia Lubin do Chrobrego Głogów na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt. Urodzony w Świdnicy 19-latek w Lubinie występował od 2015 roku. W minionym sezonie, w którym rezerwy Zagłębia wygrały III ligę, zagrał w 27 meczach, w których strzelił jedną bramkę. Hanc występuje na pozycji lewego pomocnika lub lewego obrońcy.

 

Dawid nie przedłużył z nami kontraktu, pomimo naszej propozycji, która została złożona zimą. Zdecydował się zmienić klub. Chcieliśmy, żeby grał i dalej się rozwijał, więc nie robiliśmy jakichkolwiek przeszkód w rozwoju kariery i zgodziliśmy się na dogodne raty w przypadku obowiązkowego ekwiwalentu ? podsumował Adam Buczek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

 

Do Głogowa trafił również król strzelców minionego sezonu w 3. grupie III ligi – Patryk Kusztal. W rezerwach zagrał w 23 meczach, w których zdobył 17 bramek. 3 mecze zagrał również w pierwszej drużynie w ekstraklasie.

 

19-letni pomocnik został wypożyczony na rok do Chrobrego. Umowa nie zawiera opcji wykupu zawodnika.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Śląsk

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

Published

on

Transfery na Dolnym Śląsku 2022

Transfery na Dolnym Śląsku 2022 ? letnie okienko transferowe. Nowy sezon 2022/23 jeszcze nie ruszył, ale ruch na rynku transferowym ogromny. Kluby zawodowe kontraktują zawodników, do roszad kadrowych przymierzają się zespoły z niższych lig.

 

Oto najnowsze informacje o transferach, pogłoskach czy plotkach transferowych ? od Ekstraklasy od B klasy. Poszczególne ligi znajdziecie pod linkami poniżej. 

 

Oczywiście, na razie są to głównie doniesienia z zawodowych klas rozgrywkowych, które startują najszybciej z nowym sezonem. Z czasem zaczną się również pojawiać informacje na temat niższych lig.

 

Ekstraklasa/I liga

II liga/III liga

IV liga

Klasa okręgowa

Niższe ligi

Continue Reading

Chrobry

Głogowianin z urodzenia, ale w Chrobrym dopiero zadebiutuje

Published

on

Patryk Mucha piłkarzem Chrobrego Głogów

Patryk Mucha został nowym piłkarzem Chrobrego. 24-letni pomocnik urodził się w Głogowie, ale w klubie z tego miasta zadebiutuje dopiero w nowym sezonie. Mucha z Chrobrym podpisał 2-letni kontrakt.

 

Hiszpański napastnik Koldo Obieta w Miedzi Legnica

Patryk Mucha urodził się w Głogowie, do Chrobrego trafił teraz po raz pierwszy. Początkowo grał w Tęczy Krosno Odrzańskie i UKS Zielona Góra, ale jeszcze jako junior przeniósł się do Zagłębia Lubin. W Zagłębiu spędził sześć lat i z tym zespołem zadebiutował w ekstraklasie ? w maju 2017 roku wystąpił w wygranym 2:0 spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

 

Na początku sezonu 2019/20 Mucha przeszedł do Górnika Polkowice, a rok później trafił do Widzewa. Spędził w Łodzi dwa sezony, w sumie w barwach RTS-u zagrał 50 meczów i strzelił 5 goli.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

To się czyta