TOP 20 Najdroższych piłkarzy na Dolnym Śląsku. Jach na czele

Jarosław Jach jest najdroższym piłkarzem na Dolnym Śląsku. Zaliczył również największy skok wartości, zarówno kwotowy, jak i procentowy. Spory zjazd zaliczył za to Sito Riera ze Śląska. Oto najnowsze wartości dolnośląskich graczy.

 

Z Ligi Mistrzów do Miedzi, czyli Grek w Legnicy

Portal transfermarkt.pl zaktualizował wartości polskich piłkarzy. Oczywiście, czasem w odniesieniu do naszych zawodników wydaje się, że kwoty nie są do końca adekwatne z realną wyceną poszczególnych zawodników. Patrząc jednak na najnowsze wartości (z 2 marca 2017r.) trzeba przyznać, że wiele z nich zostało całkiem nieźle zaktualizowanych.

 

Inna ważna uwaga – wycena danego piłkarza wcale nie oznacza, że tyle trzeba wydać, by ko kupić. Wartość ewentualnego transferu będzie zazwyczaj znacznie wyższa od wyceny.

 

TOP 20 Najdroższych piłkarzy w regioni – ZESTAWIENIE 

Jak wyglądają aktualne wartości dolnośląskich piłkarzy? Najdroższy jest Jarosław Jach z Zagłębia Lubin, którego wyceniono na 1,2 mln € (poprzednia wartość 200 tys. €). Wzrost o 1 mln €, a dodatkowo aż 500 proc.

 

Drugi jest Filip Starzyński z Zagłębia – 750 tys. € (spadek z 1 mln), a trzeci Ryota Morioka – 650 tys. € (spadek z 800 tys. €).

 

W pierwszej setce 100 najdroższych zawodników Lotto Ekstraklasy Jach jest 17., Starzyński 49., a Morioka 61. Ponadto znajdują się w niej jeszcze Piotr Celeban (64. miejsce – 600 tys. €), Martin Nespor (90. miejsce – 500 tys. €) oraz dwaj zawodnicy wypożyczenie do Śląska – Aleksandar Kovacević (60. miejsce – 650 tys. €) oraz Łukasz Zwoliński (96. miejsce – 500 tys. €).

 

W Nice 1. Lidze rządzą zawodnicy Miedzi Legnica, których jest aż 5 w pierwszej siódemce. Prawda jest jednak taka, że to w dużej mierze dlatego, że chodzi głównie o zimowe, zagraniczne nabytki legniczan. Ci zawodnicy schodzili z nieco wyższych pułapów i choć trzech z nich straciło na wartości, a dwóch ma taką samą wycenę jak w lipcu, wystarczyło by być w czołówce tego zestawienia.

 

Według transfermarkt.pl najdrożsi zawodnicy ligi to: Mladen Bartulović (1. miejsce, 350 tys. €, spadek z 700), Petteri Forsell (3. miejsce, 350 tys. €, spadek z 400), Giannis Potouridis (4. miejsce, 350 tys. €, spadek z 500), Petteri Pennanen (5. miejsce, 300 tys. € – utrzymał wartość) oraz Dejan Djermanović (7. miejsce, 300 tys. € – utrzymał wartość).

 

Najwyższej sklasyfikowanym graczem Chrobrego Głogów jest Seweryn Michalski – 23. miejsce, wartość 200 tys. € (wzrost ze 175 tys.). Co ciekawe, na 24. miejscu jest Jakub Wrąbel, bramkarz Olimpii Grudziądz, który jest wypożyczony do tego klubu ze Śląska (wartość 200 tys. €, wzrost ze 150 tys.)

 

TOP 20 Najdroższych piłkarzy w regionie 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.