Z Ligi Mistrzów do Miedzi, czyli Grek w Legnicy

Miedź Legnica podpisała dziś kontrakt z Giannisem Potouridisem – greckim obrońcą, który ma za sobą nawet mecz… w Lidze Mistrzów. Ostatnio jednak nie grał zbyt wiele.

 

Egipcjanin w Piaście. Pięć nowych twarzy w Żmigrodzie

Giannis Potouridis ma 25 lat. Gra na lewej lub środku obrony. Na razie podpisał kontrakt z Miedzią na pół roku. Od jego dyspozycji na wiosnę będzie zależało, czy zostanie w Legnicy na dłużej.

 

Potouridis to z pewnością gracz z potencjałem. Seniorską karierę zaczynał w Olimpiakosie Pireus mając 19 lat. W sezonie 2011/12 zagrał nawet w meczu Ligi Mistrzów z Olimpique Marsylia. Choć może zagrał to za dużo powiedziane, bowiem spędził wtedy na murawie…. jedną minutę.

 

Siedem transferów w ostatnim dniu okienka

Grecki obrońca ma na koncie 95 meczów w greckiej ekstraklasie w barwach takich klubów, jak Platanias, Panthrakikos i AE Larisa, a także 16 meczów we włoskiej Serbie B w Novara Calcio.

 

Bieżący sezon nie był jednak zbyt udany. Zagrał tylko w sześciu meczach. Wydaje się jednak, że jak na warunki polskiej I ligi, nawet w drużynie aspirującej do awansu, może być ciekawym transferm.

fot. miedzlegnica.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.