Pokonali wicelidera i “dostali” walkowera

Olimpia Oleśnica, beniaminek wrocławskiej klasy okręgowej, w ostatniej kolejce pokonał wicelidera Piasta Wrocław Żerniki. Okazuje się jednak, że 3 punkty powędrują do rywali, bowiem oleśniczanie zostali ukarani walkowerem.

 

Fala walkowerów zalała małe ligi

Niedawno pisałem na temat fali walkowerów, które zostały orzeczone przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej po dwóch tylko kolejkach. Było wtedy ich aż 16. Okazuje się jednak, że serial ma ciąg dalszy. Bo już dziś okazało się, że walkowerem zostanie ukarany kolejny klub – i to z okręgówki, a więc ligi, w której – wydaje się – wszystko powinno być poukładane.

 

Dziś został zweryfikowany wynik meczu Olimpia Oleśnica – Piast Wrocław Żerniki. Gospodarze wygrali 1:0, ale zwycięstwem i trzema punktami nie cieszyli się zbyt długo. Powód? Gra nieuparwnionego zawodnika. Dla beniaminka to wielka strata, bowiem Olimpia walczy o utrzymanie się w lidze okręgowej. Czeka ją ciężka walka, bowiem z wrocławskiej okręgówki – wiele na to wskazuje – może spadać w tym sezonie nawet 5-6 drużyn. Więc każdy punkt może być na wagę złota…

 

Awanse i spadki 2016/17 – STAN NA 10 KWIETNIA

Co ciekawe, to już trzeci walkower w tym sezonie, którym ukarany został klub z Oleśnicy. Jednak poprzednie mecze Olimpia i tak przegrała. Teraz walkower boli potrójnie, bowiem z tabeli ubyły trzy oczka.

 

Z takiego obrotu sprawy z pewnością nie są zadowoleni również Sobótce i Siechnicach. Zachód i Energetyk, to dwa kluby, które gonią Piasta w tabeli i mają jeszcze nadzieję na awans do IV ligi kosztem ekipy z Żernik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.