Śląsk nie umie grać ze słabymi. Może nawet spaść [SYMULACJA]

Śląsk Wrocław może spaść z Lotto Ekstraklasy? To możliwe, jeśli nie zacznie lepiej grać ze słabszymi rywalami, z którymi zmierzy się w grupie spadkowej. Bo dotąd grał z nimi fatalnie.

 

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

Przed nami runda finałowa Lotto Ekstraklasy. Osiem, a właściwie 4, drużyn zagra mistrzostwo,
i osiem o utrzymanie się. Wśród nich dwie ekipy z Dolnego Sląska – Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław. Czy są realnie zagrożone spadkiem? Patrząc na składy i korzystny terminarz (cztery mecze u siebie) wydaje się to mało prawdopodobne.

 

Problemem Zagłębia jest kiepska wiosna, podczas której Miedziowi zdobyli zaledwie 8 punktów w 10 meczach. Wydaje się jednak, że jeśli podopieczni Piotra Stokowca szybko się ogarną, to z utrzymaniem się nie powinni mieć większych kłopotów.

 

Awanse i spadki 2016/17 [STAN NA 24 KWIETNIA]

Śląsk Wrocław zdobył wiosną o cztery oczka więcej, a wrocławianie mają inni problem. Nie potrafią za bardzo grać z drużynami o podobnym albo gorszym potencjale. A właśnie tylko z takimi zmierzą się w grupie spadkowej.

 

Statystyki pod tym względem są zatrważające. Biorąc pod uwagę tylko mecze między drużynami z grupy spadkowej, Śląsk wypada w nich zdecydowanie najgorzej. Wrocławianie zdobyli w nich zaledwie 12 punktów (na 14 spotkań).

 

 1. Piast Gliwice – 21 – 21:22
 2. Wisłą Płock – 20 – 21:17
 3. Arka Gdynia – 20 – 18:14
 4. Cracovia – 20 – 18:15
 5. Ruch Chorzów  – 18  – 20:19
 6. Zagłębie Lubin  – 18  – 13:13
 7. Górnik Łęczna  – 14  – 16:22
 8. Śląsk Wrocław  – 12  – 16:21

 

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja, jeśli pod uwagę weźmiemy wyniki meczów, które czekają Śląsk w grupie spadkowej. Brzmi to wręcz nieprawdopodobnie, ale gdyby padły podobne rezultaty w tych meczach, to wrocławianie zdobyli by zaledwie 4 punkty. W spotkaniach tych nie wygrali bowiem ani razu – były cztery remisy i trzy porażki. A to oznaczałoby spadek z ligi.

 

Tak wyglądałyły zdobycz punktowa i tabela grupy spadkowej, gdyby powtórzyły się wszystkie rezultaty meczów między zainteresowanymi drużynami.

 

 1. Wisła Płock – 14 w grupie spadkowej – 34 na koniec
 2. Zagłębie Lubin – 14 w grupie spadkowej – 34 na koniec
 3. Piast Gliwice – 11 w grupie spadkowej – 26 na koniec
 4. Arka Gdynia – 8 w grupie spadkowej – 24 na koniec
 5. Cracovia – 8 w grupie spadkowej – 24 na koniec
 6. Ruch Chorzów – 8 w grupie spadkowej – 23 na koniec
 7. Górnik Łęczna – 6 w grupie spadkowej – 21 na koniec
 8. Śląsk Wrocław – 4 w grupie spadkowej – 21 na koniec

 

Oczywiście, mało prawdopodobne jest, że padną takie same czy nawet podobne wyniki. Zwłaszcza że wiele z nich jest z jesieni, gdy wszystkie zainteresowane zespoły w innej formie (Cracovia i Zagłębie w znacznie lepszej, Śląsk wydaje się być teraz nieco mocniejszy).

 

Nie zmienia to jednak faktu, że wrocławianie mają ogromne problemy z wygrywaniem. Zwłaszcza z rywalem teoretycznie słabszym, a przynajmniej będącym absolutnie w zasięgu podopiecznych Jana Urbana. I trzeba nad tym jak najszybciej popracować, by o ligowy byt nie drżeć do ostatnich kolejek ligowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.