10 meczów na weekend, których nie można przegapić

Przed nami kolejny piłkarski weekend na boiskach Dolnego Śląska. Choć pogoda nie sprzyja, to w wielu meczach nie zabraknie emocji. Oto 10 spotkań, których nie można przegapić (niestety, jeden już został odwołany).

 

Pogoda storpedowała mecze na Dolnym Śląsku

Gdzie wybrać się na mecz na Dolnym Śląsku podczas weekendu? Kibice poszczególnych drużyn z pewnością wiedzą, gdzie grają ich ulubieńcy, ale gdyby ktoś nie wiedział i był w okolicy, podpowiadam 10 spotkań, na których emocji z pewnością nie zabraknie. Na początek spotkania od III ligi do okręgówki.

 

W III lidze najciekawiej powinno być w Polkowicach i Legnicy. KS zagra z Piastem Żmigród – obie drużyny na wiosnę grają całkiem nieźle, a w tabeli dzieli je tylko jeden punkt. Z kolei w Legnicy zmierzą się drużyny rezerw Miedzi i Śląska. Gospodarze są na wiosnę najlepszą ekipą w całej lidze, Śląsk natomiast bardzo potrzebuje punktów, bo jego sytuacja w tabeli jest bardzo nieciekawa.

 

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

Sporo derbowego grania w Saltex IV lidze. Na wschodzie zmierzą się drużyny z Goszcza i Oleśnicy, na zachodzie natomiast dwa arcyważne mecze derbowe drużyn w dole tabeli – Granica Bogatynia podejmie Nysę Zgorzelec, a Karkonosze Jelenia Góra zmierzą się z Lotnikiem Jeżów Sudecki.

 

Trzy hitowe mecze czekają nas również w okręgówkach. W legnickiej, w Jaworze Kuźnia podejmie Iskrę Księginice, a więc spotkają się dwie drużyny walczące o awans, które na wiosnę zgromadziły po 13 punktów. Kuźnia ma aktualnie 6 punktów straty do Iskry.

 

Lider i wicelider zmierzą się w okręgówce jeleniogórskiej. W Kamiennej Górze Olimpia miała podjąć Stellę Lubomierz. Oba zespoły maja po 44 punkty, ale goście mają o jeden mecz rozegrany mniej. Niestety, okazało się, że ze względu na stan murawy w Kamiennej Górze, spotkanie zostało ostatecznie przeniesione na 7 czerwca.

 

Natomiast w okręgówce wrocławskiej najciekawiej będzie w Sobótce. Zachód zagra z Energetykiem Siechnice, czyli 4. drużyna podejmie 3. Obie mają stratę 14 punktów do miejsca premiowanego awansem i będzie ciężko o niego powalczyć, ale tylko zwycięstwo może jeszcze pozwolić jednej z drużyn mieć takiej nadzieje.

 

Ciekawie zapowiada się również mecz na szczycie w grupie I wrocławskiej klasy A. Czarni Białków (koło Środy Śląskiej) podejmą Parasol Wrocław, czyli zagra 3. z 1. drużyną. Różnica między nimi wynosi zaledwie jeden punkt.

 

Na boiskach B-klasowych będzie sporo meczów “na szczycie”. Jeden z ciekawszych będzie w Szczodrowie, w grupie VIII wrocławskiej B klasy. Wicelider Grom podejmie lidera z Dobroszowa. Stawką jest pozycja lidera w tabeli.

 

  • KS Polkowice – Piast Żmigród, sobota, godz. 16
  • Miedź II Legnica – Śląsk II Wrocław, sobota, godz. 11
  • Wiwa Goszcz – Pogoń Oleśnica, sobota, godz. 15
  • Granica Bogatynia – Nysa Zgorzelec, sobota, godz. 17
  • Karkonosze Jelenia Góra – Lotnik Jeżów Sudecki, sobota, godz. 18
  • Kuźnia Jawor – Iskra Księginice, sobota, godz. 17:15
  • Olimpia Kamienna Góra – Stella Lubomierz – odwołany
  • Zachód Sobótka – Energetyk Siechnice, sobota, godz. 13
  • Czarni Białków – Parasol Wrocław, sobota, godz. 16
  • Grom Szczodrów – KS Dobroszów, niedziela, godz. 11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.