Czołowy klub okręgówki zmienił trenera

Energetyk Siechnice, czołowy klub wrocławskiej okręgówki, zmienił trenera. Tomasza Rudolfa zastapił Artur Szwabowicz. Przyczyny zmiany nie są do końca znane, ale chyba nie było to rozstanie w przyjaznej atmosferze.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [STAN NA 24 KWIETNIA]

O zmianie trenera zarząd klubu oficjalnie poinformował 1 maja na swojej stronie internetowej. „Zarząd klubu Energetyk Siechnice informuję, iż w dniu 24.04.2017 podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Tomaszem Rudolfem. Dotychczasowa formuła współpracy trenera z zespołem wyczerpała się i nie gwarantowała spójnej komunikacji. Trenerowi Rudolfowi serdecznie dziękujemy za ponad półtoraroczny okres współpracy i życzymy wielu sukcesów w pracy trenerskiej. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte w Energetyku zaprocentuje mu w dalszej karierze trenerskiej, czego mu życzymy”.

 

Już wcześniej jednak informacja o rozstaniu z Rudolfem była szeroko komentowana w mediach społecznościowych. M.in. fakt, że o zwolnieniu trenera klub poinformował na po tygodniu na prośbę Rudolfa, czemu zaprzeczyła w komentarzach na fanpage’u żona byłego trenera zarzucając klubowi „chamskie” wyrzucenie trenera z dnia na dzień.

 

III liga: Drużyna miesiąca – kwiecień 2017

Jakie były bezpośrednie przyczyny końca współpracy, ani forma jej zakończenia, pewnie się nie dowiemy. Jedno jest pewne – raczej nie były nią kiepskie wyniki zespołu, bowiem Energetyk jak na beniaminka spisuje się bardzo dobrze. Na tyle, że nawet przed rundą wiosenną pojawiły się nieśmiałe głosy, że siechniczanie mogą powalczyć o awans do IV ligi.

 

Aktualnie, po 22 kolejkach, te szanse są już tylko iluzoryczne, ale brak awansu trudno nazwać porażką drużyny czy trenera. Zdecydowały raczej inne względy. Być może braku chemii w zespole, na co wskazywałoby enigmatyczne oświadczenie zarządu klubu.

 

Tomasz Rudolf szkoleniowcem Energetyka był przez niespełna dwa sezonu. Wprowadził zespół z A klasy do okręgówki, a teraz zostawił go na 5. miejscu w tabeli. Był również grającym trenerem, w bieżącym sezonie strzelił dla żółto-czarnych 11 goli.

 

Nowy trenerem Energetyka, na na osiem kolejek przed końcem seoznu, został Artur Szwabowicz, który z klubem związany jest od lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.