Connect with us

Okręgówka

Czołowy klub okręgówki zmienił trenera

Published

on

Energetyk Siechnice Rudolf Szwabowicz

Energetyk Siechnice, czołowy klub wrocławskiej okręgówki, zmienił trenera. Tomasza Rudolfa zastapił Artur Szwabowicz. Przyczyny zmiany nie są do końca znane, ale chyba nie było to rozstanie w przyjaznej atmosferze.

 

Awanse i spadki 2016/17 ? III liga, IV liga, Okręgówka [STAN NA 24 KWIETNIA]

O zmianie trenera zarząd klubu oficjalnie poinformował 1 maja na swojej stronie internetowej. ?Zarząd klubu Energetyk Siechnice informuję, iż w dniu 24.04.2017 podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Tomaszem Rudolfem. Dotychczasowa formuła współpracy trenera z zespołem wyczerpała się i nie gwarantowała spójnej komunikacji. Trenerowi Rudolfowi serdecznie dziękujemy za ponad półtoraroczny okres współpracy i życzymy wielu sukcesów w pracy trenerskiej. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte w Energetyku zaprocentuje mu w dalszej karierze trenerskiej, czego mu życzymy?.

 

Już wcześniej jednak informacja o rozstaniu z Rudolfem była szeroko komentowana w mediach społecznościowych. M.in. fakt, że o zwolnieniu trenera klub poinformował na po tygodniu na prośbę Rudolfa, czemu zaprzeczyła w komentarzach na fanpage?u żona byłego trenera zarzucając klubowi ?chamskie? wyrzucenie trenera z dnia na dzień.

 

III liga: Drużyna miesiąca ? kwiecień 2017

Jakie były bezpośrednie przyczyny końca współpracy, ani forma jej zakończenia, pewnie się nie dowiemy. Jedno jest pewne ? raczej nie były nią kiepskie wyniki zespołu, bowiem Energetyk jak na beniaminka spisuje się bardzo dobrze. Na tyle, że nawet przed rundą wiosenną pojawiły się nieśmiałe głosy, że siechniczanie mogą powalczyć o awans do IV ligi.

 

Aktualnie, po 22 kolejkach, te szanse są już tylko iluzoryczne, ale brak awansu trudno nazwać porażką drużyny czy trenera. Zdecydowały raczej inne względy. Być może braku chemii w zespole, na co wskazywałoby enigmatyczne oświadczenie zarządu klubu.

 

Tomasz Rudolf szkoleniowcem Energetyka był przez niespełna dwa sezonu. Wprowadził zespół z A klasy do okręgówki, a teraz zostawił go na 5. miejscu w tabeli. Był również grającym trenerem, w bieżącym sezonie strzelił dla żółto-czarnych 11 goli.

 

Nowy trenerem Energetyka, na na osiem kolejek przed końcem seoznu, został Artur Szwabowicz, który z klubem związany jest od lat.

Okręgówka

Dwie drużyny – z okręgówki i B klasy – szukają sparingpartnerów

Published

on

Sparingpartnerzy poszukiwani

Dwie drużyny – GKS Mirków z okręgówki oraz B-klasowe rezerwy Wratislavii – szukają sparingpartnerów.

 

Były bramkarz Śląska i Miedzi zagra w IV lidze

GKS-owi Mirów wypadły w ostatniej chwili dwaj rywale, którzy grają mecz Pucharu Polski, albo zaczynają już ligę. Dlatego zespół z wrocławskiej okręgówki szuka rywali w dwóch terminach: 25.02. oraz 04.03. Zainteresowane zespoły mogą kontaktować się z trenerem Grzegorzem Dorobkiem pod nr tel. 668 398 362.

 

Tymczasem Wratislavia II Wrocław, czołowa drużyna z wrocławskiej B klasy, szuka sparingpartnera na najbliższą niedzielę, 5 lutego. – Mamy rezerwację boiska ze sztuczną murawą przy ul. Sztabowej we Wrocławiu na godz. 13 – informuje klub.

Drużyna szuka też przeciwnika na 26 lutego. Miejsce drugiego sparingu do uzgodnienia. Kontakt z trenerem pod nr tel. 504 545 132.

Continue Reading

Okręgówka

Pierwsze wzmocnienie Piast Żerniki przed rundą wiosenną

Published

on

Piast Żerniki Wrocław szykuje się do rundy wiosennej we wrocławskiej okręgówce. Pierwszym wzmocnieniem wrocławian został doświadczony Bogdan Gul.

 

Zmiana trenera A-klasowej Polonii. Cel to awans do “piątki”

Doświadczony, niespełna 34-letni wychowanek Śląska Wrocław ma za sobą grę m.in. w rezerwach WKS-u, drużynie Młodej Ekstraklasy, a także w drugoligowej Elanie Toruń. Niestety, groźna kontuzja pokrzyżowała plany podboju piłkarskich boisk na zawodowym poziomie. W ostatnich latach Bogdan Gul związany był z IV-ligowy Sokołem Marcinkowice.

 

Od czterech lat prowadzi również zespoły dziecięce w akademii Piasta Żerniki. Teraz dołącza również do klubu jako zawodnik drużyny seniorów, by pomóc w walce o utrzymanie się we wrocławskiej klasie okręgowej.

 

Fot. Piast Żerniki facebook

 

Continue Reading

Okręgówka

Dwie dolnośląskie drużyny szukają sparingpartnerów [AKTUALIZACJA]

Published

on

sparinpartnerzy poszukiwani

Dwie dolnośląskie drużyny – Zdrój Jedlina-Zdrój oraz Wilki Różana – szukają sparingpartnerów.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn. Wyniki z weekendu [27-29.01.]

Zdrój Jedlina-Zdrój to wicelider wałbrzyskiej okręgówki. Zdrój szuka sparingpartnera na najbliższy weekend, 4/5 lutego. – Dysponujemy boiskiem ze sztuczną nawierzchnią w Strzegomiu. Kontakt z trenerem Kamilem Jasińskim pod numerem telefonu 796 239 372 – informuje klub. Aktualizacja – sparingpartner został już znaleziony. 

 

Tymczasem Wilki Różana, czołowa drużyna z legnickiej A klasy, szuka sparingpartnera na 12 lutego. – Mamy rezerwację boiska na 14, sztuczne boisko w Środzie Śląskiej – informują Wilki. Kontakt pod nr tel. 669 953 908.

Continue Reading

Okręgówka

Zespół z okręgówki szuka trenera i sparingpartnerów

Published

on

klub szuka trenera

Pogoń Miękinia, zespół z wrocławskiej okręgówki, poszukuje trenera drużyny seniorów. Klub szuka również sparingpartnerów.

 

Śląsk – Zagłębie. Gdzie oglądać derby?

Pogoń Miękinia po rundzie jesiennej zamyka tabelę wrocławskiej klasy okręgowej. Klub poszukuje obecnie trenera zespołu seniorów, który posiada co najmniej licencję UEFA B.

Ponad zespół poszukuje sparingpartnerów na dwa weekendy: 11/12 oraz 18/19 lutego.

 

Zainteresowani trenerzy, a także drużyny w sprawie sparingów, mogą kontaktować się z prezesem klubu pod numerem telefonu 732 715 840.

 

Continue Reading

Okręgówka

Zespół z wrocławskiej okręgówki szuka sparingpartnera [AKTUALIZACJA]

Published

on

szuka sparingpartnera

Wratislavia Wrocław, drużyna z wrocławskiej klasy okręgowej, szuka rywala do rozegrania meczu sparingowego pod koniec stycznia.

 

Zespół z wrocławskiej A klasy szuka trenera. Zawodnicy też mile widziani

Wratislavia szuka sparingpartnera na sobotę, 28 stycznia. – Posiadamy sztuczne boisko we Wrocławiu na godz 16 – informuje klub z Wrocławia.

 

Wratislavia szuka najchętniej rywala występującego od A klasy w wzwyż.

AKTUALIZACJA

Rywal został już znaleziony.

.

 

Continue Reading

Okręgówka

Zmiana trenera zespołu z legnickiej okręgówki. Szykuje się powrót po latach

Published

on

zmiana trenera

Paweł Płachta ma zostać nowym trenerem Czarnych Rokitki, zespołu z legnickiej okręgówki. Ma zastąpić Damiana Pachurę.

 

Pierwsze ruchy kadrowe Górnika Polkowice. Dwóch przyszło, dwóch odeszło

O zmianie trenera w Rokitkach napisał portal e-legnickie.pl. Według jego informacji, Paweł Płachta ma wkrótce wrócić na ławkę trenerską Czarnych. – Na ławkę trenerską ma wrócić Paweł Płachta, który świetnie zna zespół i zawodników, więc pracę może rozpocząć właściwie z marszu. Prezes Bogdan Styrkowiec zdradził, że niewykluczony jest duet szkoleniowców – informuje e-legnickie.pl.

 

Przypomnijmy, że przez ostatnie 3,5 roku zespół prowadził Damian Pachura, który zanim objął go samodzielnie, tworzył szkoleniowy duet… z Płachtą.

 

Czarni po rundzie jesiennej zajmują 11. miejsce w tabeli legnickiej okręgówki, ale mają tylko 4 punkty przewagi nad ostatnią drużyną i na wiosnę czeka ich walka o utrzymanie się w lidze.

 

Continue Reading

To się czyta