III liga: Polkowice lepsze od “Zdzichów”, Miedź i Piast wyrwały zwycięstwa

26. kolejka w 3. grupie III ligi. W meczu na szczycie KS Polkowice pokonał wicelidera ze Zdzieszowic. Piast wygrał w Kowarach, ale łatwo mu to nie przyszło. Górnik wywiózł punkt z boiska lidera.

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

KS Polkowice pokonał wicelidera ze Zdzieszowic, mimo że do przerwy przegrywał 0:1 (po golu Dawida Czaplińskiego w 20 min). Druga połowa należała już do gospodarzy, którzy dopięli swego w 70 min. Wtedy strzałem głową wyrównał Mariusz Szuszkiewicz, a 10 minut później zwycięską bramkę zdobył Rafał Karmelita. Było to piąte z rzędu zwycięstwo gospodarzy, którzy awansowali na 4. miejsce w tabeli.

Na wysokim 6. miejscu znajduje się Miedź II Legnica. Podopieczni Piotra Jacka wygrali z Falubazem Zielona Góra 4:2, choć trzy punkty łatwo im nie przyszły. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie, ale legniczanie pokazali charakter. W 32 min. na 1:1 wyrównał Filip Karbowy, a w 59 min. na 2;2 strzelił Mateusz Zatwarnicki. Później już strzelali tylko gospodarze, a konkretnie Adrian Woźniczka oraz Kamil Zieliński.

Średnia wieku dolnośląskich drużyn III ligi. Która jest najmłodsza?

Sporo namęczyć musieli się również gracze Piasta Żmigród, którzy grali na boisku w Kowarach. Na trybunach panowała przyjacielska atmosfera (kibice obu klubów mają zgodę), ale na murawie nie brakowała walki. Niespodziewanie Olimpia objęła prowadzenie już w 2 min. po golu Mateusza Baszaka. Wyrównał 25 minut później niezawodny Damian Celuch. Przełom nastąpił po godzinie, gdy na murawie pojawił się Grzegorz Mazurek. Napastnik Piasta strzelił dwa gole i dał zwycięstwo przyjezdnym.

W czołówce drugiej połowy tabeli znajduje się Ślęza Wrocław, która ma jednak jeszcze dwa mecze zaległe do rozegrania. Tym razem żółto-czerwoni zremisowali 1:1 z Rekordem Bielsko-Biała. Gospodarze prowadzili po golu Mateusza Kluzka w 64 min. meczu, ale już 6 minut później wyrównał Dawid Nagi.

W meczach drużyn walczących o utrzymanie jeden punkt zdobył Górnik Wałbrzych. Niby niewiele, ale gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że remis 0:0 padł na boisku lidera z Jastrzębia, to warto szanować ten jeden punkt. Przez większość meczu przewagę mieli gospodarze, ale wałbrzyszanie również mieli swoje świetne sytuacje – strzały, po których piłka odbijała się od poprzeczki i słupka.

Bez punku tym razem ekipa z Dzierżoniowa. Lechia na boisku 3. Stali Bielsko-Biała zagrała tak, jak często w tym sezonie – nieźle, ale nieskutecznie i bez szczęścia w kluczowych momentach. Ostatecznie lechiści ulegli 0:3, choć mogli, a nawet powinni, wrócić z jakąś zdobyczą punktową.
W niedzielę rezerwy Śląska przegrały na wyjeździe z Unią Turza Śląska 0:2 i spadły na przedostatnie miejsce w tabeli.  To 6. porażka z rzędu podopiecznych Dariusza Sztylki. .

III liga, 26. kolejka, 6 – 7 maja

• Miedź II Legnica – Falubaz Zielona Góra 4:2
  • BKS Stal Bielsko-Biała – Lechia Dzierżoniów 3:0
  • Olimpia Kowary – Piast Żmigród 2:3
  • KS Polkowice – Ruch Zdzieszowice 2:1
  • GKS 1962 Jastrzębie – Górnik Wałbrzych 0:0
  • Ślęza Wrocław – Rekord Bielsko-Biała 1:1
  • Unia Turza Śląska – Śląsk II Wrocław 0:2