Connect with us

III liga

III liga: Sześć goli w Żmigrodzie, Śląsk II i Polkowice gromią rywali

Published

on

27 kolejka 3 grupa III liga

27. kolejka w 3. grupie III ligi. W ciekawym pojedynku w Żmigrodzie, Piast zremisował z Lechią Dzierżoniów. W Wałbrzychu natomiast Miedź II lepsza od Górnika. Ślęza wywiozła punkt spod Jasnej Góry. W niedzielnych meczach Śląsk II i Polkowice rozbiły swoich rywali.

 

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 ? III i IV LIGA]

Najciekawszy mecz w sobotę kibice oglądali w Żmigrodzie, gdzie Piast podejmował Lechię Dzierżoniów. Było dużo goli, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a na koniec drużyny podzieliły się punktami. Goście prowadzili po trafieniu Damiana Niedojada, ale jeszcze przed przerwą trafili niezawodni w barwach Piasta Grzegorz Mazurek i Damian Celuch. Gospodarze prowadzenie utrzymali do 74 min., kiedy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Niedojad. Gdy pięć minut później gola dla gości strzelił Bartosz Tomkiewicz, zapachniało niespodzianką. Ale tylko przez chwilę, bo już w 81 min. wynik spotkania na 3:3 ustalił Eryk Moryson.

 

Dolnośląskie derby oglądali również kibice w Wałbrzychu. W środę Górnik nie popisał się w finale okręgowym PP przegrywając 1:2 z występującą w okręgówce Victorią Tuszyn. Z rezerwami Miedzi tez kolorowo nie było. Zwłaszcza w ataku, do czego ? niestety ? wałbrzyscy kibice zdążyli się przyzwyczaić. Jedyny gol meczu padł w 88 min. meczu, a jego autorem był Ireneusz Brożyna i 3 punkty pojechały do Legnicy.

 

Awanse i spadki 2016/17 ? III liga [STAN NA 8 MAJA]

W sobotę swój mecz grała jeszcze Ślęza Wrocław, która udała się do Częstochowy. Kibice na stadionie Skry zobaczyli wyrównany pojedynek, obie drużyny miały swoje sytuacje podbramkowe (żółto-czerwoni nawet więcej), ale spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

 

W niedzielę dwie nasze drużyny wzięły się do ostrego strzelania. Niestety, w meczu z rezerwami Śląska ofiarami okazał się beniaminek z Kowar, który już raczej myśli o nowym sezonie w IV lidze. Wrocławianie rozgromili Olimpię 6:0, czyli tyle samo co dzień wcześniej pierwsza drużyna Ruch Chorzów. Było to dopiero drugie zwycięstwo WKS na wiosnę i pierwsze punkty po serii siedmiu porażek z rzędu.

 

Bramki dla Śląska strzelali: samobójcza, Artur Łuczkiewicz ? 2, Maciej Matusik, Daniel Łuczak oraz Mateusz Stempin. W zespole Dariusza Sztylki zadebiutował ponadto Mateusz Czerwiński, który do tej pory występował głównie w drużynie Centralnej Ligi Juniorów.

 

Łatwe trzy punkty zdobył również KS Polkowice, choć grał na trudnym terenie w Zielonej Górze. Do przerwy w meczu z Falubazem był remis 1:1, a gola dla gości zdobył Wojciech Konefał. Po zmianie stron polkowiczanie zdominowali gospodarzy strzelając 4 gole. Na listę strzelców wpisali się Michał Bednarski, Mariusz Szuszkiewicz, Mikołaj Ptak i Tomasz Wojciechowski. Dzięki wygranej KS awansował na 3. miejsce w tabeli.

 

III liga, 27. kolejka, 13 – 14 maja

  • Skra Częstochowa – Ślęza Wrocław 0:0
  • Śląsk II Wrocław – Olimpia Kowary 6:0
  • Piast Żmigród – Lechia Dzierżoniów 3:3
  • Górnik Wałbrzych – Miedź II Legnica 0:1
  • Falubaz Zielona Góra – KS Polkowice 1:5
  • Górnik II Zabrze – BKS Stal Bielsko-Biała 2:1
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – Stal Brzeg 0:0
  • Rekord Bielsko-Biała – GKS 1962 Jastrzębie 3:1
  • Ruch Zdzieszowice – Unia Turza Śląska 4:0

[league_table 3027]

 

III liga

Odmłodzona Ślęza załatwiła sprawę w niespełna 20 minut

Published

on

Ślęza Wrocław

Ślęza Wrocław rozpoczęła rundę wiosenną od zaległego meczu w Tarnowskich Górach. Wystarczyło 18 minut, by odwrócić losy spotkania z Gwarkiem i odnieść przekonujące zwycięstwo.

 

Zdecydowały rzuty karne. Okręgowy Puchar Polski dla Górnika

Pierwotnie mecz Gwarek – Ślęza miał się odbyć 25 listopada, ale został przełożony ma ostatni weekend lutego, tydzień przed oficjalnym startem rundy wiosennej w III lidze. Wrocławianie jechali na ciężki teren do Tarnowskich Gór w mocno odmłodzonym składzie, a ich postawa była pewną zagadką. Zwłaszcza że trener Grzegorz Kowalski nie miał do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy.

Już w 5. min. gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Alana Lubaskiego. Wydawało się, że obawy, co do postawy żółto-czerwonych, mogą się potwierdzić. Pod koniec I połowy wrocławianie zaczęli się jednak budzić, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co wydarzy się po zmianie stron.

 

W II połowie gracze Ślęzy całkowicie zdominowali spotkanie. Gwarek długo skutecznie się bronił, w końcu wrocławianie doprowadzili do wyrównania. W 63. min. do siatki trafił Robert Pisarczuk, a po kolejnych 2 minutach Ślęza prowadziła 2:1, po uderzeniu Oliwera Jakucia.

Żółto-czerwoni poszli za ciosem i w 70. min. świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Przemysław Marcjan. Goście grali od tego momentu również w przewadze liczebnej, co przełożyło się na kolejne sytuacje podbramkowe. Udało się wykorzystać tylko jedną, kiedy Pisarczuk – w 82. min. – wykorzystał rzut karny.

 

Wrocławianie pewnie wygrali i awansowali na 5. miejsce w tabeli III ligi. – W tym meczu w zespole Ślęzy zagrało wielu juniorów, a dla Wiktora Ulatowskiego i Danyilo Kudelskyiego były to debiuty w seniorskim zespole Ślęzy, a niewiele brakowało, by ten drugi też wpisał się na listę strzelców – czytamy na stronie klubu.

 

Fot. Ślęza Wrocław

 

Continue Reading

III liga

Rewelacja III ligi na wiosnę bez swojego najlepszego strzelca

Published

on

III liga startuje już za tydzień, ale w rundzie wiosennej Karkonosze Jelenia Góra będą musiały sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca Mateusza Baszaka.

 

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Runda wiosenna bez Mateusza Baszaka. Musimy oswoić się z tą myślą i trzymać kciuki za naszego napastnika, który miesiąc temu przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł, którą w poznańskiej Klinice Endomedical przeprowadził lekarz polskiej kadry narodowej dr. Jacek Jaroszewski – poinformował klub z Jeleniej Góry na swoim profilu na Facebooku.

 

Zabieg się udał, „Baszi” już odstawił kule i powoli zaczyna się rehabilitować, pracując „solo” oraz z klubowym fizjoterapeutą Mateuszem Wilińskim. Cierpliwie czekamy na efekty i odliczamy dni do powrotu najskuteczniejszego strzelca KSK na boisko! – informują Karkonosze.

 

Przypomnijmy, że Karkonosze są beniaminkiem III ligi, a przy okazji rewelacją po rundzie jesiennej, którą jeleniogórzanie zakończyli na 4. miejscu w tabeli. Mateusz Baszak jest najlepszym strzelcem zespołu, ma na koncie 9 goli.

 

Fot. Karkonosze Jelenia Góra 

 

Continue Reading

III liga

Młody napastnik został nowym zawodnikiem Karkonoszy

Published

on

20-letni napastnik Kacper Dudek został nowym graczem Karkonoszy Jelenia Góra, beniaminka i rewelacji III ligi.

20-letni napastnik Kacper Dudek został nowym graczem Karkonoszy Jelenia Góra, beniaminka i rewelacji III ligi.

 

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Mamy drugi transfer tej zimy. Nasz klub zakontraktował 20-letniego napastnika Kacpra Dudka. Zawodnik od wielu dni przebywał w Jeleniej Górze na testach, zagrał w dwóch sparingach, zdobył w nich dwa gole i sprawił dobre wrażenie, czego efektem półtoraroczna umowa z Karkonoszami – poinformował klub z Jeleniej Góry w mediach społecznościowych.

 

Kacper Dudek ma 20 lat, jest wychowankiem Bałtyku Koszalin, gdzie był najlepszym strzelcem zespołu w Centralnej Lidze Juniorów U17. Później trafił do Pogoni Szczecin, gdzie grał w rezerwach. Rundę jesienną obecnego sezonu piłkarz spędził w III-ligowej Legionovii Legionowo. W 13 meczach zdobył dwie bramki.

 

Fot. Karkonosze Jelenia Góra

 

Continue Reading

III liga

Norweg i dwóch Polaków. III-ligowiec wzmacnia atak i obronę

Published

on

Górnik Polkowice

Górnik Polkowice pozyskał trzech nowych zawodników. Na wiosnę w barwach trzecioligowca zobaczymy dwóch młodych napastników i bramkostrzelnego obrońcę.

 

Skrzydłowy i środkowy pomocnik pierwszymi transferami IV-ligowej Polonii

Norweg Aurel Tmava ma 19 lat i jest napastnikiem. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Kvik Halden Youth. Później grał w Kvik Halden II. Ostatni sezon spędził w Fredrikstad FK II – 3. Division. W wygranym meczu ze Słowianinem Wolibórz, wygranym 2:0, zdobył jedną z bramek.

Michał Litwa również ma 19 lat i również jest napastnikiem. Karierę rozpoczynał w juniorach Piasta Skawina, a później trafił do rezerw Wisły Kraków. Grał również Rakowie Częstochowa i Pogoni Siedlce. Ostatnie 2 sezony spędził w I-ligowym Motorze Lublin. W ostatnich meczach sparingowych kilkakrotnie wpisał się na listę strzelców.

 

24-letni Piotr Łazarz jest obrońcą, ale ze smykałką do gry ofensywnej i strzelania goli. Praktycznie całą swoją karierę piłkarską spędził w Unii Tarnów. Tam rozpoczynał jako junior, następnie przeniósł się do Stali Mielec. Ostatnie dwa sezony spędził w III-ligowej Unii, gdzie należał do podstawowych zawodników. W rundzie jesiennej zdobył 9 goli dla swojego zespołu.

 

Odchodzą z Górnika

Wiosną w barwach zielono-czarnych nie zobaczymy już: Krzysztofa Wingralka, Marcela Górskiego, Kamila Chilińskiego oraz Adama Mazurowskiego i Arkadiusz Piecha. Zawodnikom dziękujemy za grę w Górniku i życzymy powodzenia – poinformował klub z Polkowic.

 

Fot. Górnik Polkowice

 

Continue Reading

III liga

Transferowy hit III-ligowca. Były zawodnik Śląska w Karkonoszach

Published

on

Maciej Pałaszewski

Maciej Pałaszewski, były zawodnik Śląska Wrocław, a ostatnio Olimpii Grudziądz, został nowym zawodnikiem III-ligowych Karkonoszy Jelenia Góra.

 

Z Empoli do Miedzi. Młody pomocnik w Legnicy

Maciej Pałaszewski jest wychowankiem Polaru Wrocław, z którego szybko trafił do Śląska. Swego czasu wiązano spore nadzieje przy Oporowskiej ze środkowym pomocnikiem. Ostatecznie w barwach WKS-u Pałaszewski zagrał 36 meczów w ekstraklasie. Ma na koncie również 52 spotkania w I lidze, gdy występował w Stomilu Olsztyn i Górniku Polkowice.

 

Z Dolnym Śląskiem pożegnał się na początyku 2022 roku, gdy trafił na pół roku do występującego w greckiej ekstraklasie AE Kifissiás. Po powrocie do kraju, sezon 2022/2023 spędził w Wieczystej Kraków, a jesień bieżącego sezonu w III-ligowej Olimpii Grudziądz. Teraz wraca na Dolny Śląsk wiążąc się z III-ligowymi Karkonoszami Jelenia Góra. Wydaje się, że będzie dużym wzmocnieniem drugiej linii beniaminka, który po rundzie jesiennej zajmuje świetne 4. miejsce w tabeli.

 

Fot. Karkonosze Jelenia Góra

 

Continue Reading

III liga

Z III do IV ligi. Mody napastnik ponownie w Iskrze Księginice

Published

on

Adam Mazurowski wraca do IV-ligowej Iskry Księginice. 21-latek został wypożyczony z III-ligowego Górnika Polkowice.

 

Z Mediolanu do Wrocławia. Tommaso Guercio zawodnikiem Śląska

Adam Mazurowski, 21-letni napastnik, wrócił do IV-ligowej Iskry Księginice. Był już w tym klubie na wypożyczeniu z Górnika Polkowice na wiosnę 2023 roku. Wtedy okazał się jednym z wyróżniających się zawodników lidera klasy okręgowej (13 meczów i 7 goli), który w cuglach wywalczył awans. Dobre występy zaowocowały tym, że jesień bieżącego sezonu młody zawodnik spędził w macierzystym klubie w III lidze, choć za dużo nie pograł.

 

Teraz będzie miał okazję pomóc beniaminkowi w walce o utrzymanie się w IV lidze. Iskra po rundzie jesiennej zajmuje 14. miejsce w tabeli IV ligi.

 

Fot. Iskra Księginice

 

Continue Reading

To się czyta3