III liga: Sześć goli w Żmigrodzie, Śląsk II i Polkowice gromią rywali

27. kolejka w 3. grupie III ligi. W ciekawym pojedynku w Żmigrodzie, Piast zremisował z Lechią Dzierżoniów. W Wałbrzychu natomiast Miedź II lepsza od Górnika. Ślęza wywiozła punkt spod Jasnej Góry. W niedzielnych meczach Śląsk II i Polkowice rozbiły swoich rywali.

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

Najciekawszy mecz w sobotę kibice oglądali w Żmigrodzie, gdzie Piast podejmował Lechię Dzierżoniów. Było dużo goli, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a na koniec drużyny podzieliły się punktami. Goście prowadzili po trafieniu Damiana Niedojada, ale jeszcze przed przerwą trafili niezawodni w barwach Piasta Grzegorz Mazurek i Damian Celuch. Gospodarze prowadzenie utrzymali do 74 min., kiedy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Niedojad. Gdy pięć minut później gola dla gości strzelił Bartosz Tomkiewicz, zapachniało niespodzianką. Ale tylko przez chwilę, bo już w 81 min. wynik spotkania na 3:3 ustalił Eryk Moryson.

Dolnośląskie derby oglądali również kibice w Wałbrzychu. W środę Górnik nie popisał się w finale okręgowym PP przegrywając 1:2 z występującą w okręgówce Victorią Tuszyn. Z rezerwami Miedzi tez kolorowo nie było. Zwłaszcza w ataku, do czego – niestety – wałbrzyscy kibice zdążyli się przyzwyczaić. Jedyny gol meczu padł w 88 min. meczu, a jego autorem był Ireneusz Brożyna i 3 punkty pojechały do Legnicy.

Awanse i spadki 2016/17 – III liga [STAN NA 8 MAJA]

W sobotę swój mecz grała jeszcze Ślęza Wrocław, która udała się do Częstochowy. Kibice na stadionie Skry zobaczyli wyrównany pojedynek, obie drużyny miały swoje sytuacje podbramkowe (żółto-czerwoni nawet więcej), ale spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W niedzielę dwie nasze drużyny wzięły się do ostrego strzelania. Niestety, w meczu z rezerwami Śląska ofiarami okazał się beniaminek z Kowar, który już raczej myśli o nowym sezonie w IV lidze. Wrocławianie rozgromili Olimpię 6:0, czyli tyle samo co dzień wcześniej pierwsza drużyna Ruch Chorzów. Było to dopiero drugie zwycięstwo WKS na wiosnę i pierwsze punkty po serii siedmiu porażek z rzędu.

Bramki dla Śląska strzelali: samobójcza, Artur Łuczkiewicz – 2, Maciej Matusik, Daniel Łuczak oraz Mateusz Stempin. W zespole Dariusza Sztylki zadebiutował ponadto Mateusz Czerwiński, który do tej pory występował głównie w drużynie Centralnej Ligi Juniorów.

Łatwe trzy punkty zdobył również KS Polkowice, choć grał na trudnym terenie w Zielonej Górze. Do przerwy w meczu z Falubazem był remis 1:1, a gola dla gości zdobył Wojciech Konefał. Po zmianie stron polkowiczanie zdominowali gospodarzy strzelając 4 gole. Na listę strzelców wpisali się Michał Bednarski, Mariusz Szuszkiewicz, Mikołaj Ptak i Tomasz Wojciechowski. Dzięki wygranej KS awansował na 3. miejsce w tabeli.

III liga, 27. kolejka, 13 – 14 maja

• Skra Częstochowa – Ślęza Wrocław 0:0
  • Śląsk II Wrocław – Olimpia Kowary 6:0
  • Piast Żmigród – Lechia Dzierżoniów 3:3
  • Górnik Wałbrzych – Miedź II Legnica 0:1
  • Falubaz Zielona Góra – KS Polkowice 1:5
  • Górnik II Zabrze – BKS Stal Bielsko-Biała 2:1
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – Stal Brzeg 0:0