Connect with us

IV liga

Saltex IV liga wschód. Jest pierwszy spadkowicz. Wiele drużyn zagrożonych

Published

on

30 kolejka Saltex IV liga wschód

Saltex IV liga wschód – 26. kolejka. Orzeł Sadowice żegna się z Saltex IV ligą. Dwie drużyny – Piast i Victoria – są w bardzo trudnej sytuacji, a kolejne cztery zapewne do końca sezonu będą walczyć o ligowy byt.

 

III liga: Mecz za 6 punktów dla Lechii

Już niemal przesądzone jest, że z III ligi spadną co najmniej 3 drużyny z Dolnego Śląska, być może nawet cztery. To oznacza, że z Saltex IV ligą pożegna się na pewno po 5 drużyn z każdej grupy. Jeśli spadkowiczów z III ligi będzie 4, to z Saltex IV ligi spadnie również drużyna z 11. miejsca, która będzie miała mniej punktów na koniec sezonu.

 

To oznacza, że pierwszym spadkowiczem jest już Orzeł Sadowcie, który uległ u siebie przedostatniemu Piastowi Nowa Ruda 1:5. Goście przedłużyli swoje nadzieje na utrzymanie się, ale szczerze mówiąc ich szanse nie są duże. Podobnie jak Victorii Świebodzice, która na wiosnę zdobyła w 11 meczach zaledwie jeden punkt. Tym razem uległa Sokołowi Wielka Lipa, który również walczy o zachowanie czwartoligowego bytu.

 

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 ? III i IV LIGA]

 

Oprócz ekipy z Wielkiej Lipy, o utrzymanie się walczą ? będące aktualnie pod kreską – GKS Kobierzyce oraz Sokół Marcinkowice, a także Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Na wiosnę zdecydowania najlepiej spisuje się beniaminek z Marcinkowic, który tym razem wygrał w Goszczu 3:0. Z kolei kobierzyczanie są jedną z najgorzej grających drużyn w rudzie rewanżowej (teraz ulegli liderowi 0:3).

 

Bystrzyca z kolei przegrała 2:3 u siebie z Polonią-Stalą Świdnica, dla której było to piąte zwycięstwo z rzędu. Wiele wyjaśni się zapewne po następnej kolejce, gdy Kobierzyce podejmą u siebie Bystrzycę.

 

W bieżącej kolejce kolejne zwycięstwo odniósł MKP Wołów, który wygrał 3:1 z Pogonią Oleśnica. Była to 9. wygrana na wiosnę wołowian, którzy są najlepszą drużyną w tej rundzie w grupie wschodniej Saltex IV ligi.

 

Ważne zwycięstwo 2:1, z Karoliną Jaworzyna Śląska, odniosła Bielawianka, dzięki czemu praktycznie zapewniła sobie ligowy byt na przyszły sezon.

 

Saltex IV liga wschód, 26. kolejka

  • Bielawianka Bielawa – Karolina Jaworzyna Śląska 2:1
  • MKP Wołów – Pogoń Oleśnica 3:1
  • Orzeł Sadowice – Piast Nowa Ruda 1:5
  • Unia Bardo – Orzeł Ząbkowice Śląskie
  • Victoria Świebodzice – Sokół Wielka Lipa 1:3
  • Wiwa Goszcz – Sokół Marcinkowice 0:3
  • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Polonia-Stal Świdnica 2:3
  • Foto-Higiena Gać – GKS Kobierzyce 3:0

[league_table 2920]

 

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

IV liga

Z zaplecza ekstraklasy do IV ligi. Barycz wzmacnia obronę

Published

on

Patryk Caliński

Patryk Caliński, doskonale znany we Wrocławiu obrońca, wrócił na Dolny Śląsk i zasilił IV-ligową Barycz Sułów. Miniony sezon spędził w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec.

 

Były gracz Widzewa, z przeszłością w I lidze. Pierwszy transfer IV-ligowca z Lubania

Patryk Caliński jest wychowankiem FC Wrocław Academy, a później reprezentował barwy Górnika II Zabrze, Ślęzy Wrocław oraz Śląska II Wrocław. Ostatni sezon spędził natomiast w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec. 27-letni obrońca ma na koncie 12 meczów na zapleczu ekstraklasy, 74 spotkania w II lidze oraz 32 mecze w III lidze.

 

Mimo wielu ofert i zainteresowania klubów z wyższych lig, Patryk wybrał wizję i perspektywę rozwoju w naszym klubie – informuje Barycz na swoim profilu na Facebooku, dodając, że w klubie są przekonani, że nowy zawodnik będzie „liderem defensywy, a jego obecność na boisku zapewni spokój całej formacji obronnej”.

Caliński związał się 2-letnim kontraktem z klubem z Sułowa z opcją przedłużenia o rok.

Continue Reading

IV liga

Czwartoligowiec szuka sparingpartnera na sobotę. Pilne!

Published

on

szuka sparingpartnera

Czwartoligowy Moto-Jelcz Oława poszukuje sparingpartnera na najbliższa sobotę, 13 lipca.

 

Klub z A klasy zagra w europejskich pucharach

IV-ligowy Moto-Jelcz Oława szuka sparingpartnera na najbliższą sobotę, 13 lipca. Szczegóły meczu można omówić pod numerem tel. 695 531 258.

Continue Reading

IV liga

Były gracz Widzewa, z przeszłością w I lidze. Pierwszy transfer IV-ligowca z Lubania

Published

on

Maciej Szewczyk jest pierwszym zawodnikiem, który dołączył do Łużyc Lubań przed nowym sezonem IV ligi.

 

Jezierski nowym zawodnikiem Ślęzy Wrocław

Maciej Szewczyk został nowym zawodnikiem naszego klubu. Okienko transferowe zatem oficjalnie otwarte, a o kolejnych wzmocnieniach będziemy informować wkrótce! – poinformował czwartoligowiec na swoim profilu na Facebooku.

30-letni środkowy pomocnik, który przez lata występował również na lewej obronie, to postać doskonale znana w regionie. Wychowanek BKS-u Bolesławiec to syn legendy Zagłębia Lubin Zbigniewa Szewczyka. Później trafił do juniorów FC Kaiserslautern. Dorosłą karierę rozpoczynał w Alemannii Aachen, a w Polsce występował m.in. w KS-ie Polkowice, Bytovii Bytów czy Widzewie Łódź (wówczas trzecioligowym). W I lidze, w barwach Bytovii, zagrał 24 mecze.

 

Kolejne lata spędził w niższych ligach niemieckich, by po powrocie do kraju trafić do macierzystego BKS-u. Ostatni sezon 30-latek występował w barwach IV-ligowego Górnika Złotoryja.

Continue Reading

IV liga

Z ekipy beniaminka do wicemistrza IV ligi

Published

on

fot. Bielawianka Bielawa/własne

Bartosz Paszkowski przenosi się z Bielawianki Bielawa do Słowianina Wolibórz. Zmienia więc beniaminka na wicemistrza IV ligi.

 

Dolnośląskie transfery – lato 2024

Stało się to, co nieuniknione – pierwszy zawodnik opuszcza nasze szeregi. Bartosz Paszkowski postanowił skorzystać z propozycji Słowianina Wolibórz i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy naszego ligowego rywala – poinformował klub z Bielawy.

Popularny „Pasza” dał się poznać jako energiczny i energetyczny zawodnik. Nasz wychowanek dostarczył nam wielu radosnych chwil, mogliśmy obserwować przede wszystkim jego dobrą grę w defensywie, ale z powodzeniem wykorzystywał również każdą nadarzającą się okazję do zdobywania bramek. Bartek, dziękujemy Ci za wszystkie wspólne sezony i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie piłkarskiej. Do zobaczenia – dodała Bielawianka.

 

Przypomnijmy, że nowym trenerem Słowianina został Zbigniew Soczewski (klub z Woliborza jeszcze oficjalnie tego nie potwierdził), który przez lata był szkoleniowcem Bielawianki. Wydaje się więc, że pozyskanie przez wicemistrza IV ligi niespełna 23-letniego defensora nie jest dziełem przypadku.

Continue Reading

IV liga

Napastnik i pomocnik żegnają się z Baryczą

Published

on

fot. Barycz Sułów

Paweł Wojciechowski oraz Filip Olejniczak żegnają się z Baryczą Sułów, czołowym zespołem z IV ligi.

 

Trenerski duet poprowadzi czwartoligowca

Paweł Wojciechowski spędził w Baryczy Sułów minioną rundę wiosenną. W 14 meczach strzelił 11 goli i był wyróżniającym się zawodnikiem czwartoligowca. Umowa napastnika z klubem skończyła się z końcem czerwca i nie została przedłużona.
Dodajmy, że Wojciechowski mocno przyczynił się do zdobycia przez Barycz Dolnośląskiego Pucharu Polski, bowiem w 4 meczach pucharowych i zdobył 4 bramki.

 

O tym, że doświadczony napastnik opuszcza Sułów było wiadomo od początku miesiąca, a w środę, 10 lipca, klub poinformował, za porozumieniem stron została rozwiązana umowa z Filipem Olejniczakiem.
29-letni pomocnik spędził w Baryczy dwa sezony, podczas rozegrał 39 meczach ligowych i strzelił 4 bramki.

Continue Reading

IV liga

Trenerski duet poprowadzi czwartoligowca

Published

on

Znamy trenera, a właściwie trenerski duet, który poprowadzi w nowym sezonie czwartoligową Prochowiczanke Prochowice. Będą to Maciej Gniatecki i Grzegorz Bartczak.

 

Czwartoligowiec szuka sparingpartnera

Maciej Gniatecki i Grzegorz Bartczak poprowadzą w sezonie 2024/2025 czwartoligową Prochowiczankę Prochowice. Zastąpią oni Roberta Gajewskiego, który rozstał się z klubem po ponad czteroletniej pracy.

Maciej Gniatecki był dotąd asystentem Gajewskiego, a doświadczony defensor Grzegorz Bartczak, który wiele lat występował m.in. w Zagłębiu Lubin i Miedzi Legnica, spędził ostatni rok w Prochowicach jako zawodnik.

 

Przypomnijmy, że to nie jedyna zmiana ostatnio w Prochowicach. 1 lipca obowiązki prezesa klubu objął Jarosław Koclęga.

Continue Reading

To się czyta