Saltex IV liga wschód. Jest pierwszy spadkowicz. Wiele drużyn zagrożonych

Saltex IV liga wschód – 26. kolejka. Orzeł Sadowice żegna się z Saltex IV ligą. Dwie drużyny – Piast i Victoria – są w bardzo trudnej sytuacji, a kolejne cztery zapewne do końca sezonu będą walczyć o ligowy byt.

 

III liga: Mecz za 6 punktów dla Lechii

Już niemal przesądzone jest, że z III ligi spadną co najmniej 3 drużyny z Dolnego Śląska, być może nawet cztery. To oznacza, że z Saltex IV ligą pożegna się na pewno po 5 drużyn z każdej grupy. Jeśli spadkowiczów z III ligi będzie 4, to z Saltex IV ligi spadnie również drużyna z 11. miejsca, która będzie miała mniej punktów na koniec sezonu.

 

To oznacza, że pierwszym spadkowiczem jest już Orzeł Sadowcie, który uległ u siebie przedostatniemu Piastowi Nowa Ruda 1:5. Goście przedłużyli swoje nadzieje na utrzymanie się, ale szczerze mówiąc ich szanse nie są duże. Podobnie jak Victorii Świebodzice, która na wiosnę zdobyła w 11 meczach zaledwie jeden punkt. Tym razem uległa Sokołowi Wielka Lipa, który również walczy o zachowanie czwartoligowego bytu.

 

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

 

Oprócz ekipy z Wielkiej Lipy, o utrzymanie się walczą – będące aktualnie pod kreską – GKS Kobierzyce oraz Sokół Marcinkowice, a także Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Na wiosnę zdecydowania najlepiej spisuje się beniaminek z Marcinkowic, który tym razem wygrał w Goszczu 3:0. Z kolei kobierzyczanie są jedną z najgorzej grających drużyn w rudzie rewanżowej (teraz ulegli liderowi 0:3).

 

Bystrzyca z kolei przegrała 2:3 u siebie z Polonią-Stalą Świdnica, dla której było to piąte zwycięstwo z rzędu. Wiele wyjaśni się zapewne po następnej kolejce, gdy Kobierzyce podejmą u siebie Bystrzycę.

 

W bieżącej kolejce kolejne zwycięstwo odniósł MKP Wołów, który wygrał 3:1 z Pogonią Oleśnica. Była to 9. wygrana na wiosnę wołowian, którzy są najlepszą drużyną w tej rundzie w grupie wschodniej Saltex IV ligi.

 

Ważne zwycięstwo 2:1, z Karoliną Jaworzyna Śląska, odniosła Bielawianka, dzięki czemu praktycznie zapewniła sobie ligowy byt na przyszły sezon.

 

Saltex IV liga wschód, 26. kolejka

  • Bielawianka Bielawa – Karolina Jaworzyna Śląska 2:1
  • MKP Wołów – Pogoń Oleśnica 3:1
  • Orzeł Sadowice – Piast Nowa Ruda 1:5
  • Unia Bardo – Orzeł Ząbkowice Śląskie
  • Victoria Świebodzice – Sokół Wielka Lipa 1:3
  • Wiwa Goszcz – Sokół Marcinkowice 0:3
  • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Polonia-Stal Świdnica 2:3
  • Foto-Higiena Gać – GKS Kobierzyce 3:0
[league_table 2920]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.