Finał dolnośląskiego Pucharu Polski: Zagłębie II – Foto-Higiena

Zagłębie II Lubin – Foto-Higiena – taki będzie finał dolnośląskiego Pucharu Polski. Mecz odbędzie się 7 czerwca w Brzegu Dolnym. Niewiele ponad tydzień później drużyny te (na niemal 100 proc.) zagrają w barażu o III ligę.

 

Kamil Biliński odejdzie, a Śląsk zostanie bez napastników [SONDA]

W pierwszym meczu półfinałowym dolnośląskiego Pucharu Polski rezerwy Zagłębia Lubin zmierzyły się na własnym boisku z Olimpią Kowary. Lubinianie byli faworytem meczu i w pełni potwierdzili to wygrywają 4:0. Bramki dla Miedziowych strzelali Dawid Pakulski, Filip Dudziak, Artur Siemaszko oraz Damian Oko.

 

W drugim meczu grająca w wałbrzyskiej okręgówce Victoria Tuszyn podejmowała Foto-Higienę Gać, lidera wschodniej grupy Saltex IV ligi. Goście prowadzili od 34 minuty, ale gospodarze zdołali wyrównać. Mecz zakończył sie w regulamionym czasie remisem 1:1.

 

Derby powiatu ząbkowickiego Unia – Orzeł odwołane

W meczach pucharowych nie ma dogrywek, więc od razu zarządzono serię rzutów karnych. Co ciekawe, obie drużyny w karnych są całkiem niezłe. Foto-Higiena w serii jedenastek wygrała w półfinale PP w okręgu wrocławskim ze Ślęzą Wrocław. Tymczasem Victoria w okręgowym PP aż TRZY razy wygrywała po serii rzutów karnych (z Lechią Dzierżoniów, Włókniarzem Kudowa Zdrój oraz Iskrą Jaszkowa Dolna).

 

Tym razem doświadczenie wzięło górę i rzuty karne 4:2 wygrała Foto-Higiena.

 

Tym samym w finale spotkają się Foto-Higiena Gać i Zagłębie II Lubin. Czyli te same drużyny, które dwa tygodnie później (na 99,9999 proc.) zagrają w barażu o awans do III ligi.

 

Finał odbędzie się 7 czerwca w Brzegu Dolnym. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.