Tarasiewicz odchodzi z Miedzi. W Legnicy czas na rewolucję

Trener Ryszard Tarasiewicz nie będzie dłużej trenerem Miedzi Legnica. Z drużyną pożegna się też wielu doświadczonych zawodników. Ich miejsce zajmą młodzi gracze z Akademii?

 

Trener czołowej drużyny Saltex IV ligi odchodzi po sezonie

Miedź Legnica nie zdołała awansować do Lotto Ekstraklasy, choć miała wszelkie ku temu możliwości. Doświadczoną, mocną drużynę oraz trenera, który – co jak co – ale potrafi wywalczyć awans. Niestety, mimo sprzyjającego kalendarza legniczanie skończyli ligę na 4. miejscu w tabeli. Do awansu zabrakło im… jednego punktu. Co ciekawe, od zabrzan, którzy w ostatniej chwili wywalczyli awans, gracze Miedzi wygrali dwa razy. Niestety, legniczanie wiele punktów tracili z teoretycznie słabszymi rywalami.

 

Już wcześniej było jasne, że jeśli nie będzie awansu, z posadą trenera pożegna się Ryszard Tarasiewicz. Kończąca mu się umowa nie została przedłożona.

 

Kompromitacja w Lubinie. Piłkarze Zagłębia olali mecz z Arką

Wiele wskazuje na to, że to nie koniec zmian. Właściciel klubu Andrzej Dadełło zapowiada spore zmiany. Przede wszystkim nową filozofię budowania drużyny.

 

Zespół wymaga przebudowy, ale mimo to naszym celem w kolejnym sezonie będzie walka o czołowe lokaty. Do tej pory budowaliśmy pierwszy zespół w oderwaniu od Akademii. Ale teraz kadra pierwszej drużyny będzie węższa i chcę, by szansę dostali też najzdolniejsi zawodnicy właśnie z Akademii. Skoro nasi młodzi piłkarze bardzo dobrze radzą sobie w silnej III lidze, to znaczy że na taką szansę zasługują. To istotna zmiana i szukamy dobrego kandydata do poprowadzenia tego projektu. Zmiany kadrowe będziemy konsultować już z nowym trenerem – powiedział na klubowej stronie Dadełło.

 

Z Miedzią może się pożegnać się wielu doświadczonych graczy. Wg portalu transfermarkt.pl 30 czerwca kończą się umowy takim zawodnikom jak: Paweł Kapsa, Michał Stasiak, Grzegorz Bartczak, Wojciech Łobodziński, Łukasz Garguła, Łukasz Sapela, Marquitos, Tomasz Midzierski, Petteri Forsell, Keon Daniel, Adrian Łuczkiewicz, Rumen Trifonov, Jakub Vojtus, Giannis Potouridis, Jonathan de Amo, Jakub Księżniakiewicz.

 

Większość z nich to wiekowi gracze, których w nowym sezonie już przy Orła Białego nie zobaczymy. Czy wszystkich? To się okaże, choć niektórzy z nich pewnie by się przydali. O budowie nowego składu ma już jednak decydować nowy szkoleniowiec, którego poznamy do 20 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.