Jakub Świerczok na 3 lata w Zagłębiu Lubin

Jakub Świerczok zawodnikiem Zagłębia Lubin. 24-letni napastnik podpisał w Lubinie 3-letnią umowę. To już drugi dziś pozyskany przez Miedziowych zawodnik.

 

Adam Matuszczyk piłkarzem Zagłębia Lubin

Transfery Zagłębia Lubin nabierają rozpędu. Najpierw pozyskano Adama Matuszczyka (link powyżej), a następnie klub poinformował, że podpisał trzyletni kontrakt z napastnikiem Jakubem Świerczokiem.

 

Ostatni sezon 24-letni snajper spędził w GKS-ie Tychy, gdzie na zapleczu ekstraklasy strzelił 16 goli. Do tego dołożył jeszcze dwie asysty. Wcześniej grał w ekstraklasie w barwach Górnika Łęczna, gdy zdobył 7 goli. W sumie występował jeszcze w takich klubach jak Polonia Bytom, FC Kaiserslautern, Piasta Gliwice czy Zawiszy Bydgoszcz. W najwyższej polskiej lidze zagrał 46 razy, strzelając 11 goli (na zapleczu ekstraklasy 48 i 28).

 

 

– Każdy klub potrzebuje skutecznego napastnika, a Jakub Świerczok regularnie strzelał na poziomie I ligi. Kuba jest zdeterminowany, by zaistnieć na poziomie ekstraklasy, bo dotychczas błyszczał na jej zapleczu. Ważne, że zawodnik dojrzał mentalnie, dlatego jest w stanie wykorzystywać w pełni swój piłkarski potencjał – powiedział na klubowej stronie Zagłębia prezes Robert Sadowski.

 

Fot. zaglebielubin.pl
Fot. zaglebielubin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.