UEFA Regions Cup 2018/19. Dolny Śląsk wygrywa i awansuje do finału

UEFA Regions Cup 2018/19. Reprezentacja Dolnego Śląska wygrała 2:1 z drużyną Śląskiego ZPN w ramach kolejnej rundy krajowych eliminacji UEFA Regions Cup i awansowała do krajowego finału.

 

Oto skład III ligi na sezon 2017/18 [MAPA]

Mecz Dolnośląski ZPN ? Śląski ZPN odbył się w Dobrzeniu Wielkim. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego i Jacka Opałki prowadzili od 10 min. po strzele Grzegorza Borowego (Lechia Dzierżoniów), ale rywale wyrównali w 60 min. Końcówka należała jednak do Dolnoślązaków, którzy zwycięską bramkę zdobyli na 9 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Znów trafił Borowy, który wykorzystał podanie debiutującego w kadrze regionu Marcina Bałuta (Karolina Jaworzyna Śl.)

 

Dolny Śląsk wystąpił w następującym składzie: Idziorek – Buryło (62 Molski), Pożarycki, Górski, Łątka, Bohdanowicz, Domaradzki (68 Jarczak), Borowy, Caliński, Wyżga (75 Bałut), Jakóbczyk (43 Niewiadomski). Stawką meczu z reprezentacją Śląska był awans do krajowego finału i walka o mistrzostwo Polski amatorów, który odbędzie się w Krakowie.

 

Znamy komplet czwartoligowców. Jaki będzie podział na grupy? [MAPA]

Mistrz Polski amatorów zagra w 2018 roku w turnieju mistrzowskim (8 grup po 4 drużyny), a zwycięzcy grup zagrają w 2019 roku w finałach mistrzostw Europy amatorów.

 

Przypomnijmy, że w lipcu br. odbędzie się finał edycji 2016 ? 2017, niestety bez udziału reprezentacji Dolnego Śląska, która była we wrześniu ubr. gospodarzem turnieju eliminacyjnego. Dolnoślązacy zajęli 2. miejsce, a do finału awansowała drużyna z Lizbony.

 

fot. twitter Andrzej Padewski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.