Arkadiusz Piech w Śląsku… 10 lat za późno

Arkadiusz Piech piłkarzem Śląska Wrocław. Napastnik związał się z WKS-em na 2 lata. Wydaje się, że to dobry transfer, choć o jakieś… 10 lat spóźniony.

 

Pięciopak Śląska plus Piech. Uzupełnienia czy wzmocnienia?

Dokładnie 10 lat temu, jako 22-latek, Arkadiusz Piech został wraz z kolegami z dolnośląskich klubów mistrzem Europy amatorów. Grał wtedy w Polonii/Sparcie Świdnica (dziś Polonia Stal). Jesień 2008 roku spędził w Królewskiej Woli (w barwach Gawina/Ślęzy), by na wiosnę 2009 opuścić Dolny Śląsk i trafić do I-ligowego Widzewa.

 

Do ekstraklasy trafił zimą 2010 roku. Jednak nie w rodzinne strony, tylko do Chorzowa. Kogo wtedy pozyskał Śląsk? Z napastników WKS zakontraktował Rafała Gikiewicza i Ljubisę Vukelję.

 

Młody pomocnik na testach w Górniku Zabrze

Piech w Ruchu wyrobił sobie markę, trafił nawet do reprezentacji Polski. Później wyjechał do Turcji, ale w barwach Sivassporu furory nie zrobił. Wrócił latem 2013 roku, tym razem na Dolny Śląsk, ale nie do Śląsk tylko do Zagłębia Lubin.

 

Czy wtedy był w zasięgu klubu z Wrocławia? Być może, ale właśnie wtedy do Śląska trafił Marco Paixao, a więc zdecydowanie najlepszy napastnik ostatnich lat, który biegał przy Oporowskiej (wtedy już przy al. Śląskiej).

 

Tymczasem Piech odrodził się w Lubinie. 9 bramek w lidze i 5 asyst zaowocowały transferem do Legii Warszawa. W stolicy mu nie poszło. Xnacznie lepiej było na wypożyczeniu w Bełchatowie, a ostatnio na Cyprze. Na wyspie Afrodyty – w barwach AEL Limassol oraz Apollon Limassol – zagrał 39 razy i zdobył 18 bramek.

 

Na Cyprze umowy jednak nie przedłużył i wrócił w rodzinne strony. Tym razem do Wrocławia.

 

 

One thought on “Arkadiusz Piech w Śląsku… 10 lat za późno

  1. gdy na koniec rozgrywek 4ligi przyprowadzilem A Piecha oraz Janusza Gola jeden odpowiedzialny ze sztabu szkoleniowego nie chce podawac nazwiska powiedzial ze mamy takich w Slasku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.