III liga: Jedenastka miesiąca – czerwiec 2017

Drużyna miesiąca w III lidze – czerwiec 2017. Za nami ostatni miesiąc zmagań trzecioligowców. W czerwcu rozegrano cztery kolejki, tylko Górnik i Olimpia, mają ich na koncie po 5 meczów. Zobaczcie, którzy gracze z dolnośląskich zespołów trafili do jedenastki miesiąca.

 

3. grupa III ligi – ostateczny skład na sezon 2017/18 [MAPA]

W czerwcu trzecioligowcy rozegrali cztery kolejek, tylko zawodnicy Górnika Wałbrzycha i Olimpii Kowary po pięć, bowiem ich mecz został przełożony z maja na czerwiec. Nie był to zbyt udany miesiąc dla naszych drużyn – żadna nie zdobyła więcej niż 6 punktów.

 

Niektórzy trenerzy eksperymentowali ze składem (np. Miedź II w meczu z liderem zagrała samymi juniorami plus Adria Woźniczka), w niektórych drużynach było już widać zmęczenie długim sezonem. Ambicji i zaangażowania nie można odmówić piłkarzom trzech ekipy walczących o utrzymanie się w lidze, ale nie zawsze szły za tym umiejętności i forma.

 

Z B klasy do kadry regionu. Reprezentacja na finał Regions Cup

W bramce niespełna 17-letni bramkarz rezerw Śląska Adrian Mynarski, który wszedł między słupki właśnie na czerwcowe mecze. Wpuścił co prawda 4 gole, ale to i tak najmniej spośród golkiperów, którzy bronili w tylu spotkaniach. Dwa razy zachował czyste konto i nie zawiódł.

 

W podstawowej jedenastce znaleźli się zawodnicy z 6 klubów – trzech z Polkowic, po dwóch z Lechii, Piasta i Śląska II oraz po jednym ze Ślęzy i Górnika.

 

Dolnośląska drużyna czerwca 2017 w III lidze

 

 

Piłkarz miesiąca: Grzegorz Borowy

Tym razem wybór piłkarza miesiąca nie był łatwy. Nikt nie wyróżnił się na tyle, by być oczywistym wyborem. Najwięcej bramek – 3 – strzelił Kamil Sadowski z Górnika. Dwie z nich wpadły do siatki Olimpii, która pod koniec sezonu była chłopcem do bicia. Niestety, Sadowski – który był wyróżniającym się piłkarzem wałbrzyszan – nie był w stanie odmienić losu spadkowicza. Znacznie większy wpływ na postawę, a w efekcie utrzymanie się w III lidzie, Lechii miał Grzegorz Borowy. Dodatkowo doceniłem dwa gole pomocnika dzierżoniowian w półfinale UEFA Regions Cup przeciwko śląskiemu ZPN-owi.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.