Polonia wygrywa ze Spartą i jest blisko awansu [BARAŻE O KLASĘ A]

W rozegranym w Pęczu pierwszym meczu barażowym o awans do A klasy w strefie wrocławskiej Polonia Bielany Wrocławskie wygrała ze Spartą Skarszyn 3:1. Zwycięska drużyna awans ma już na wyciągnięcie ręki.

Turniej barażowy o awans do A klasy [TERMINARZ, ZASADY]

Z wrocławskiej klasy B do klasy A awansuje 12 zespołów – 9 zwycięzców grup oraz 3 drużyny, które zajęły 2. miejsca. Trzech szczęśliwców miał wskazać współczynnik punktów zdobytych na mecz. W małej tabeli najlepsza była Odra Lubiąż (wicelider grupy I) ze współczynnikiem 2,577. Okazało się jednak, że następne trzy drużyny – Korona Pęcz Szczawin, Sparta Skarszyn oraz Polonia Bielany Wrocławskie – mają taki sam współczynnik – 2,500.

I właśnie te trzy ekipy biorą udział w turnieju barażowym. Mecze odbywają się na boiskach neutralnych, a organizatorem każdego spotkania jest drużyna, która w danej kolejce pauzuje. Dziś, w pierwszym meczu w Pęczu, zmierzyły się jedenastki Polonii Bielany Wrocławskie i Sparty Skarszyn. Polonia objęła prowadzenie w 15 min., ale Sparta wyrównała 10 minut później. Końcówka I połowy w wykonaniu zespołu z Bielan była jednak piorunująca – dwa gole w ciągu dwóch minut i do przerwy było 3:1.

Z B klasy do kadry regionu. Reprezentacja na finał Regions Cup

Po zmianie stron nie było już bramek. To oznacza, że – pamiętając, że awansują dwa zespoły – Polonia ma już awans niemal w kieszeni. Wystarczy jej nawet niska porażka w spotkaniu z Koroną Pęcz Szczawin.

W nastepnym meczu, który odbędzie się w środę w Skarszynie, Poloniści zmierzą się właśnie z Koroną.

Terminarz meczów barażowych

• Polonia Bielany Wrocławskie – Sparta Skarszyn 3:1
  • Polonia Bielany Wrocławskie – Korona Pęcz Szczawin, 28 czerwca, godz. 18:30 w Skarszynie
  • Korona Pęcz Szczawin – Sparta Skarszyn, 2 lipca, godz. 11:00 w Bielanach Wrocławskich

Dwie najlepsze drużyny z turnieju barażowego dołączą do dziesiątki beniaminków. Są to: Victoria Orzeszków, Odra Lubiąż, Kometa Kryniczno, Pogoń Miękinia, Ambrozja Bogdaszowice, Sparta Wrocław, KP Ludów Śląski, Orzeł Marszowice, KS Dobroszów, Barycz Sułów.