Trzecioligowa drużyna sezonu na Dolnym Śląsku

Drużyna sezonu 2016/17 w III lidze. Przedstawiamy drużynę – podstawową jedenastkę i rezerwowych – składającą z dolnośląskich piłkarzy, którzy biegali po trzecioligowych w minionym sezonie.

 

Z B klasy do kadry regionu. Reprezentacja na finał Regions Cup

Sezon 2016/17 na boiskach III ligi za nami. Niestety, nie był to szczególnie udany czas dla dolnośląskich drużyn ? aż trzy z nich spadły z ligi. To oznacza, że w przyszłym w sezonie w III lidze nasz region będzie reprezentowało 6 drużyn (teraz było 8). Z drugiej strony, nie brakowało drużyn – i zawodników ? którzy prezentowali się dobrze, a czasem nawet bardzo dobrze. Nie tylko w pojedynczych meczach, ale przez większość sezonu. Właśnie oni trafili się do trzecioligowej drużyny sezonu na Dolnym Śląsku.

 

Jedenastka sezonu (plus rezerwowi) powstała głównie na podstawie drużyn miesiąca, które powstawały od sierpnia do czerwca. W sumie w podstawowej jedenastce jesieni znaleźli się przedstawiciele 6 drużyn, trzech z Polkowice, po dwóch z Piasta, Ślęzy i Śląska II oraz po jednym z Miedzi II i Lechii.

 

3. grupa III ligi ? ostateczny skład na sezon 2017/18 [MAPA]

Wydawać by się mogło, że tylko jeden gracz z Legnicy ? jednego z lepszych dolnośląskich trzecioligowców ? to za mało. Powód jest jednak prosty ? w Miedzi zagrało najwięcej piłkarzy, bo w rezerwach występowali i zawodnicy z I ligi, jak i najbardziej uzdolnieni juniorzy. W efekcie w różnych fazach sezonu różni gracze nadawali ton w ekipie Piotra Jacka.

 

Dolnośląska drużyna sezonu 2o16/17 w III lidze

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.