Connect with us

Chrobry

Dolnośląski Złoty But. Oto najlepsi strzelcy w sezonie 2016/17

Published

on

Dolnośląski Złoty But Grudzień 2017

Dolnośląski Złoty But 2016/17, czyli zestawienie najskuteczniejszych piłkarzy w regionie od ekstraklasy do IV ligi. W 4. notowaniu klasyfikacji dolnośląskich strzelców podsumowujemy zakończeny właśnie sezon.

 

Dolnośląski Złoty But. Najlepsi strzelcy w regionie (NOTOWANIE #3)

Dolnośląski Złoty But 2016/17 to klasyfikacja najlepszych strzelców w regionie od IV ligi do Ekstraklasy. Podobnie jak wiele tego typu rankingów i zestawień, to przede wszystkim zabawa. Zwłaszcza że trudno porównywać ?wartość? gola zdobytego na boiskach ekstraklasy do tego w 4. lidze. Dlatego, podobnie jak w klasyfikacji prawdziwego Złotego Buta, każda liga ma swój współczynnik, przez który mnożone są zdobyte bramki.

 

Najlepszym snajperem na Dolnym Śląsku w sezonie 2016/17 został Kamil Biliński, który dla Śląska Wrocław strzelił 11 goli. Wyprzedził on Arkadiusza Woźniaka z Zagłębia Lubin (9 goli w ekstraklasie i 3 w rezerwach Zagłębia w IV lidze). Trzecie miejsca zajął lider zestawienia po rundzie jesiennej – Petteri Forsell, w barwach Miedzi Legnica strzelił 13 bramek.

 

Tak było rok temu – Dolnośląski Złoty But 2015/16

Na wysokim, 7. miejscu, znalazł się Adam Wasilewski z czwartoligowego AKS-u Strzegom, który zdobył aż 35 bramek. To rekord, jeśli weźmiemy pod uwagę bezwzględną liczbę strzelonych goli. Z kolei najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z III ligi (zajął 11. lokatę) jest Damian Celuch z Piasta Żmigród, który 17 razy wpisał się na listę strzelców. Warto wspomnieć również o Michale Bednarskim ? jesienią zdobył jednego gole w barwach Chrobrego, a na wiosnę dołożył 13 goli w III lidze dla KS-u Polkowice (w sumie zajął 12. miejsce w notowaniu DZB).

 

Dolnośląski Złoty But 2016/17 - Notowanie #4 (Czerwiec 2017)

MiejsceZawodnikKlubLigaGolePunkty
1Kamil BilińskiŚląsk WrocławEKS1166
2Arkadiusz WoźniakZagłębie LubinEKS9 + 357
3Petteri ForsellMiedź LegnicaI1353.3
4Filip StarzyńskiZagłębie LubinEKS848
5Ryota MoriokaŚląsk WrocławEKS848
6Robert PichŚląsk WrocławEKS742
7Adam WasilewskiAKS StrzegomIV3535
8Jakub VojtusMiedź LegnicaI7 + 130.3
9Mateusz MachajChrobry GłogówI728.7
10Paweł WojciechowskiChrobry GłogówI728.7
11Damian CeluchPiast ŻmigródIII1727.2
12Michał BednarskiGórnik PolkowiceIII13 + 124.9
13Łukasz SzczepaniakChrobry GłogówI624.6
14Łukasz PiątekZagłębie LubinEKS424
15Krzysztof JanusZagłębie LubinEKS424
16Łukasz JanoszkaZagłębie LubinEKS424
17Martin NesporZagłębie LubinEKS424
18Kamil RamiączekMKP WołówIV2222
19Adam BuksaZagłębie LubinEKS3 + 422
20Dominik WejerowskiFoto-Higiena GaćIV2121
21Grzegorz MazurekPiast ŻmigródIII1320.8
22Grzegorz BartczakMiedź LegnicaI520.5
23Sebastian BoneckiChrobry GłogówI520.5
24Damian RasakMiedź LegnicaI520.5
25Tomasz KościszewskiOrkan SzczedrzykowiceIV2020
25Mariusz SmolińskiSparta GrębociceIV2020
25Konrad WęglarzOrla WąsoszIV2020
28Michał WróbelFoto-Higiena GaćIV1919
28Paweł WyżgaOrkan SzczedrzykowiceIV1919
28Patryk ObiałaChrobry II GłogówIV1919
28Marcin WasilewskiAKS StrzegomIV1919
32Bartosz MachajChrobry GłogówI4 + 218.4
33Rafał RybińskiGKS Kobierzyce/SokółIV1818
33Robert MyrtaPolonia-Stal ŚwidnicaIV1818
35Piotr CelebanŚląsk WrocławEKS318
35Adam KokoszkaŚląsk WrocławEKS318
37Jakub TosikZagłębie LubinEKS318
38Mario EngelsŚląsk WrocławEKS318
38Peter GrajciarŚląsk WrocławEKS318
40Maciej FirlejŚlęza WrocławIII1117.6
40Mateusz KluzekŚlęza WrocławIII1117.6
42Szymon RusieckiWiwa GoszczIV1616
42Grzegorz RomanPiast WykrotyIV1616
42Artur SzemaszkoZagłębie II LubinIV1616
45Damian NiedojadLechia DzierżoniówIII1016
45Mateusz BaszakOlimpia KowaryIII1016
47Alan ReszkaOrzeł SadowiceIV1515
47Adrian MarcinkowskiMKP WołówIV1515
47Kacper SzymankiewiczZagłębie II LubinIV1515
Jak powstał ranking Dolnośląski Złoty But?
- gol w ekstraklasie ? 6 pkt.
- gol w I lidze ? 4,1 pkt.
- gol w II lidze ? 2,6 pkt.
- gol w III lidze ? 1,6 pkt.
- gol w IV lidze ? 1 pkt.
Pod uwagę braliśmy w: ekstraklasie strzelców co najmniej 2 goli, w I lidze ? 3 goli, w III lidze ? 8 goli oraz w IV lidze - 12 goli.
O miejscu w przypadku równej ilości punktów decydowała większa ilość goli, a w przypadku takiej samej ilości bramek - im mniej ofensywny zawodnik, tym wyższa lokata (wyższe miejsce obrońcy niż pomocnika lub napastnika) lub mniejsza liczba rozegranych spotkań.

 

 

 

 

 

 

Śląsk II Wrocław

Siedem meczów – siedem porażek, bramki 6:23

Published

on

Czy to był najgorszy weekend w dziejach dolnośląskiej piłki w rozgrywkach drużyn zawodowych? Wiele na to wskazuje.

 

III liga. Ślęza lepsza od lidera, rezerwy Chrobrego wygrały w Gorzowie Wlkp.

W piłce profesjonalnej – czyli od ekstraklasy do II ligi – Dolny Śląsk reprezentuje siedem drużyn. Po dwa zespoły Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, a także Miedź Legnica, Chrobry Głogów i Górnik Polkowice. Aż tyle drużyn w zawodowej piłce dobrze świadczy o naszym regionie, choć w bieżącym sezonie kibice większości z nich nie są rozpieszczani wynikami.

 

Miniony weekend nie zapisze się jednak w historii dolnośląskiego futbolu złotymi zgłoskami, bowiem wszystkie nasze drużyny przegrały swoje mecze ligowe. Siedem porażek na siedem meczów, w tym kilka wręcz druzgocących. Bilans bramkowy – 6:23 – mówi sam za siebie.

 

Oto wyniki dolnośląskich drużyn z weekendu

 • Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 4:1
 • Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 0:1
 • Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 4:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chrobry Głogów 6:0
 • Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice 3:2
 • Śląsk II Wrocław – Garbarnia Kraków 2:3
 • Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin 2:1
Continue Reading

Chrobry

Doświadczony napastnik z Ukrainy nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów

Published

on

Dmytro Bilonoh

Dmytro Bilonoh, 27-letni napastnik z Ukrainy, został nowym piłkarzem Chrobrego Głogów.

 

Duże wzmocnienie defensywy A-klasowego KS-u

Dmytro Bilonoh może grać jako klasyczna dziewiątka albo jako skrzydłowy. 27-letni piłkarz z Ukrainy podpisał z Chrobrym półroczny kontrakt z opcją jego dwukrotnego automatycznego przedłużenia o dodatkowy rok.

Dla Bilonoha Chrobry jest pierwszym klubem w Polsce. Wcześniej występował w kilku innych krajach, nie tylko na Ukrainie, ale też m.in. na Litwie, gdzie spędził ostatni rok. Był wtedy zawodnikiem FK Riteriai, w barwach którego zagrał w 28 meczach najwyższej ligi, w których zdobył 8 bramek.

 

Wychowanek Szachtara Donieck (w I drużynie nie zdołał zagrać) ma w sumie na koncie ponad 100 meczów w najwyższych ligach rozgrywkowych w takich krajach Ukraina, Białoruś, Litwa, a także Finlandia czy Rosja. W barwach Dinama Mińsk zagrał w kwalifikacjach do Ligi Europy.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Chrobry

Chrobry stracił podstawowego zawodnika. Bochnak przeszedł do Cracovii

Published

on

Mateusz Bochnak

Mateusz Bochnak przeszedł z Chrobrego Głogów do Cracovii na zasadzie transferu definitywnego.

 

Gracze kontuzjowani na Region’s Cup wracają do treningów

Mateusz Bochnak był zawodnikiem Chrobrego od sezonu 2021/22. Pomarańczowo-czarne barwy reprezentował w 55 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek. 25-letni pomocnik zwłaszcza w rundzie jesiennej bieżącego był w wysokiej formie – w 18 meczach strzeli osiem bramek i zaliczył cztery asysty.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

Chrobry

Chrobry z nowym zawodnikiem na lewą obronę lub pomoc

Published

on

Sebastian Górski został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów. Doświadczony zawodnik, który może grać jako lewy obrońca lub pomocnik, podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

 

Rezerwy Śląska Wrocław. Bez zmian kadrowych, osiem sparingów

Sebastian Górski jest wychowankiem Celulozy Kostrzyn, ale zdecydowaną większość czasu spędził w klubach z Zielonej Góry – UKP, Falubazie i Lechii. Dwa sezony zagrał również w Formacji Port 2000 Mostki, a półtora sezonu w I-ligowej Puszczy Niepołomice.

 

Podczas rundy wiosennej bieżącego sezonu ponownie grał w III-ligowej Lechii Zielona Góra. W 14 spotkaniach zdobył dwie bramki, był także ważnym elementem zespołu, który awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Przypomnijmy, że zielonogórzanie sensacyjnie eliminowali z rozgrywek kolejno Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Jagiellonię Białystok. W 1/4 finału PP Lechia zmierzy się z Legią Warszawa, ale już bez Górskiego w składzie. Sebastian w tym meczu już nie zagra i będzie kontynuował przygotowania z Chrobrym do pierwszoligowej wiosny.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Śląsk

I runda Pucharu Polski. Lechia zagra z Piastem Gliwice (LOSOWANIE)

Published

on

okręgowy Puchar Polski

W piątek odbyło się losowanie par I rundy Fortuna Puchar Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2022/23. Z kim zagrają nasze drużyny?

 

Powrót skrzydłowego. Duże wzmocnienie Polonii-Stali

Oto rywale dolnośląskich drużyn w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2022/23. Zapowiada się wiele ciekawych meczów. Czwartoligowa Lechia Dzierżoniów zagra z Piastem Gliwice z ekstraklasy.

 

Przypomnijmy, że ostatni raz gdy Lechia grała w Pucharze Polski, trafiła na Jagiellonię Białystok. Minimalnie przegrała 0:1, ale zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

 

Oto rywale naszych zespołów:   

 • Ruch Wysokie Mazowieckie – Śląsk Wrocław
 • LZS Stegu Start Jełowa – Zagłębie Lubin 
 • Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz 
 • Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów
 • Lechia Dzierżoniów – Piast Gliwice 
 • Resovia – Miedź Legnica

Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w dniach 30 sierpnia ? 1 września 2022 roku.

 

Przypomnijmy, że rezerwy Śląska Wrocław odpadli w rundzie wstępnej po porażce z Motorem Lublin.

 

Continue Reading

II liga

Utalentowani młodzieżowcy przeszli z Lubina do Głogowa

Published

on

Dawid Hanc, Patryk Kusztal, Zagłębia II Lubin

Dawid Hanc i Patryk Kusztal ? dotąd zawodnicy rezerw Zagłębia Lubin – w nowym sezonie zagrają w Chrobrym Głogów.

 

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

Dawid Hanc przeszedł z Zagłębia Lubin do Chrobrego Głogów na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt. Urodzony w Świdnicy 19-latek w Lubinie występował od 2015 roku. W minionym sezonie, w którym rezerwy Zagłębia wygrały III ligę, zagrał w 27 meczach, w których strzelił jedną bramkę. Hanc występuje na pozycji lewego pomocnika lub lewego obrońcy.

 

Dawid nie przedłużył z nami kontraktu, pomimo naszej propozycji, która została złożona zimą. Zdecydował się zmienić klub. Chcieliśmy, żeby grał i dalej się rozwijał, więc nie robiliśmy jakichkolwiek przeszkód w rozwoju kariery i zgodziliśmy się na dogodne raty w przypadku obowiązkowego ekwiwalentu ? podsumował Adam Buczek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

 

Do Głogowa trafił również król strzelców minionego sezonu w 3. grupie III ligi – Patryk Kusztal. W rezerwach zagrał w 23 meczach, w których zdobył 17 bramek. 3 mecze zagrał również w pierwszej drużynie w ekstraklasie.

 

19-letni pomocnik został wypożyczony na rok do Chrobrego. Umowa nie zawiera opcji wykupu zawodnika.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

To się czyta