UEFA Regions Cup. Druga wygrana i mistrzostwo Polski dla Dolnego Śląska

W drugim meczu turnieju finałowego UEFA Regions Cup 2018/19 reprezentacja Dolnego Śląska wygrała z drużyną Małopolskiego ZPN 2:1. W drugim meczu padł remis, a to oznacza, że nasza ekipa jest już mistrzem Polski amatorów i awansowała do eliminacji europejskich.

 

Dwa dni na zgłoszenie do rozgrywek. Później drożej albo wykluczenie

W Małopolsce od środy trwa turniej finałowy UEFA Regions Cup 2018/19, którego stawką jest mistrzostwo Polski amatorów. W pierwszym meczu Dolny Śląsk wygrał z reprezentacją Zachodniopomorskiego ZPN 3:2. Dziś w Niepołomnicach podopieczni Grzegorza Kowalskiego i Jacka Opałki zmierzyli się z gospodarzami – reprezentacją Małopolski.

 

Dolnoślązaków na prowadzenie w pierwszej połowie wyprowadził niezawodny ostatnio Grzegorz Borowy z Lechii Dzierżoniów. To jego 3. trafienie na turnieju finałowym, a jeszcze trzy dodał w meczach eliminacyjnych (z drużynami z opolskiego i śląskiego). Na 2:0 w 70 min. podwyższył Jakub Jakóbczyk (Ślęza).

 

Znamy komplet czwartoligowców. Jaki będzie podział na grupy? [MAPA]

Na tym jednak emocje się nie skończyły, bowiem na 10 minut przed końcem gospodarze strzelili gola kontaktowego. Na dodatek nasza jedenastka straciła Huberta Górskiego (druga żółta kartka). Do końca spotkania na szczęście nic się już nie zmieniło. W drugim meczu Mazowiecki ZPN zremisował z Zachodniopomorskim ZPN 3:3. To oznacza, że już dziś Dolny Śląsk został mistrzem Polski amatorów. Po raz trzeci z rzędu!

 

W piątek ostatni dzień turnieju finałowego – Dolnoślązacy zagrają z ekipą z Mazowsza, a w drugim meczu zmierzą się jedenastki z Małopolski i zachodniego Pomorza.

 

Terminarz krajowego turnieju finałowego UEFA Regions Cup:

  • Mazowiecki ZPN – Małopolski ZPN 0:2
  • Zachodniopomorski ZPN – Dolnośląski ZPN 2:3

  • Małopolski ZPN – Dolnośląski ZPN 1:2
  • Mazowiecki ZPN – Zachodniopomorski ZPN 3:3

 

30 czerwca 2017 (piątek)

  • Zachodniopomorski ZPN – Małopolski ZPN (Niepołomice), godz. 11
  • Dolnośląski ZPN – Mazowiecki ZPN (Grabie), godz. 11

 

Mistrz Polski amatorów awansuje na szczebel europejski i zagra w 2018 roku w turnieju mistrzowskim (8 grup po 4 drużyny), a zwycięzcy grup zagrają w 2019 roku w finałach mistrzostw Europy amatorów.

Przypomnijmy, że w lipcu br. odbędzie się finał edycji 2016 ? 2017, niestety bez udziału reprezentacji Dolnego Śląska, która była we wrześniu ubr. gospodarzem turnieju eliminacyjnego. Dolnoślązacy zajęli 2. miejsce, a do finału awansowała drużyna z Lizbony.

 

Fot. Twitter Andrzej Padewski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.