Doświadczony pomocnik pierwszym wzmocnieniem Piasta Żmigród

29-letni Wojciech Bzdęga został nowym graczem Piasta Żmigród. To pierwszy transfer trzecioligowca przed nowym sezonem.

 

Z III ligi do okręgówki. Duże wzmocnienie Odry

Sporo dzieje się w przerwie letniej w Piaście Żmigród. Trzecioligowca opuścili już Grzegorz Mazurek i Krystian Jajko, którzy trafili do II-ligowej Legionovii, z kolei w Warcie Poznań na testach jest Egipcjanin Ahmed Alaa Abdullah czyli Luka. Działacze Piasta jednak nie próżnują i pracują nad wzmocnieniami.

 

Efektem jest pierwszy pozyskany zawodnik, czyli Wojciech Bzdęga. Nowy nabytek Piasta ma 29 lat. Ostatnie dwa i pół roku spędził w czwartoligowej Rawii Rawicz, w której był kluczowym zawodnikiem. W ostatnim sezonie, grający na pomocy Bzdęga, strzelił 15 goli. Wcześniej grał m.in. Warcie Poznań, Polonii Leszno, Calisii Kalisz, Pogoni Barlinek oraz drugoligowych Miedzi Legnica i MKS-ie Kluczbork. Ma również epizod w niemieckim NFV Gelb-Weiß Görlitz 09.

 

Kolejny gracz ze Żmigrodu w Legionovii

– Od półtora roku negocjowaliśmy z tym zawodnikiem transfer do Piasta. Jest to doświadczony zawodnik, który z pewnością wniesie do zespołu jeszcze więcej jakości. Jestem pewny, że Wojtek będzie nie tylko wzmocnienie naszej kadry, ale również wzorem do naśladowania dla naszych młodych piłkarzy, którzy takiego wsparcia potrzebują ? powiedział klubowej stronie Piasta prezes Rafał Zagórski. Jak przyznał szef klubu, to nie ostatni transfer doświadczonego gracza do Piasta przed nowym sezonem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.