Licencje 2017/18. Większość beniaminków nie spełnia wymogów [AKTUALIZACJA]

Komisja ds. Licencji Klubowych DZPN wydała zaktualizowany komunikat w sprawie licencji klubów III ligi oraz IV ligi na Dolnym Śląsku, a także klubów od okręgówki do klas B w strefie wrocławskiej. Z beniaminakmi jest na dziś bardzo źle.

 

Licencje na sezon 2017/18 – klasa A, klasa B

Komisja ds. Licencji Klubowych DZPN zaktualizowała komunikat w sprawie licencji na sezon 2017/18. Przypomnijmy, że wnioski licencyjne kluby składały do 30 czerwca. Wiele z nich wciąż ma braki licencyjne, niektóre bardzo poważne. Ostateczny termin uzupełnienia zaległości to 10 lipca br. Czy wszystkie zdążą? Patrząc na listę poniżej, jak wiele kubów wciąż nie spełnia kryteriów, wydaje się to raczej nierealne. Spokojni są nasi III-ligowcy oraz większość klubów z IV ligi i okręgówki.

 

Duże kłopoty mają jednak beniaminkowie. W IV lidze najgorzej jest w Złotoryi i na wrocławskich Żernikach. Problemy mają wszystkie drużyny, które awansowały do klasy okręgowej – najwięcej wciąż braków jest w Brzezinie. Na 12 beniaminków wrocławskiej klasy A na razie licencję dostała tylko Kometa Kryniczna. Pozostałych 11 jeszcze nie spełnia wymogów – niektóre z nich po kilka.

 

Jak zapowiada Andrzej Padewski, prezes DZPN, kluby nie  mogą liczyć na taryfę ulgową. Okazuje się bowiem, że we wcześniejszych latach kluby często dostawały licencje warunkowe. Problem z tym, że później nic sobie nie robiły z tego i nie wypełniały wymogów zawartych w tych warunkowych licencjach.

 

Komunikat z posiedzenia komisja licencyjnej DZPN

IV liga

 • Sudety Giebułtów: brak, Kierownik ds. bezpieczeństwa, licencja trener, obiektu (wymogi licencyjne);
 • Górnik Złotoryja: brak Kierownik ds. bezpieczeństwa, uprawienia spiker, umowa użyczenia stadionu, kontrola obiektu (wymogi licencyjne) ? przesłany projekt rozbudowy stadionu;
 • Piast Żerniki Wrocław: brak Kierownik ds. bezpieczeństwa, uprawienia spiker, kontrola obiektu (wymogi licencyjne) ? pismo w załączeniu wyjaśnienia (spiker, Kierownik ds. bezpieczeństwa, stadion), (Drugie pismo w załączeniu dot. spiker, Kierownik ds. bezpieczeństwa, stadion);
 • Nysa Kłodzko: brak kierownik ds. bezpieczeństwa, nadpłata opłaty licencyjnej 1000 zł;
 • Olimpia Kamienna Góra: wniosek skrócony ? brak wniosku rozszerzonego z załącznikami;
 • Odra Ścinawa: wniosek niekompletny – rozszerzona wersja z załącznikami;

 

Klasa Okręgowa

 • Mechanik Brzezina: brak Kierownik ds. bezpieczeństwa, licencja trener, opłata licencyjna, kontrola obiektu (wymogi licencyjne), (pismo w sprawie wymogów infrastruktura ? bezzasadne informacja dostępna na stronie internetowej DZPN);
 • Orzeł Prusice: kontrola obiektu (wymogi licencyjne)
 • Mirków-Długołęka: brak Kierownik ds. bezpieczeństwa, opłata licencyjna, kontrola obiektu (wymogi licencyjne);
 • Kolektyw Radwanice: kontrola obiektu (wymogi licencyjne)

 

 Licencje 2017/18 – klasa A, klasa B – CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STRONIE 

 

2 thoughts on “Licencje 2017/18. Większość beniaminków nie spełnia wymogów [AKTUALIZACJA]

 1. O Złotoryje bądźcie spokojni Spiker już jest kierownik od bezpieczeństwa także a stadion i murawe będziemy mieli jedna z najładniejszych w 4 lidze.. Do końca lipca ma być zrobiony Niezbędne dokumenty dotrą wkrótce.. ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.