Hernani w Bielawie. Szykuje się transferowy hit?

220 meczów i 5 goli – takimi statystkami w ekstraklasie może pochwalić się Hernani, Brazylijczyk z polskim obywatelstwem, który może zostać piłkarzem Bielawianki Bielawa.

 

AKS Strzegom ma nowego trenera. Znane nazwisko

W poniedziałek, 10 lipca o godzinie 18 czwartoligowa Bielawianka rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Na treningu pojawi się Hernani Jose da Rosa, znany w Polsce jako Hernani, który w ekstraklasie zagrał w 220 meczach, w których strzelił 5 goli. Brazylijski obrońca pojawił się w Polsce na początku 2004 roku. Najpierw grał w Górniku Zabrze, później w Koronie Kielce, a następnie w Pogoni Szczecin.

 

Z profesjonalna piłką skończył dwa lata temu. Wrócił jednak do piłki, gdy jego syn zaczął trenować, a on sam stwierdził, że jeszcze może pograć. Wiosnę 2017 roku spędził w wadowickiej okręgówce w Kalwariance Kalwaria Zebrzydowska.

 

TOP 10 sezonu 2016/17 w Satlex IV lidze

Czy wizyta Brazylijczyka w Bielawie oznacza, że w nowym sezonie zobaczymy go na czwartoligowych boiskach? Jak się dowiedzieliśmy, rozmowy zostały podjęte i „wszystko jest na dobrej drodze”. Jaki będzie ich efekt, przekonamy się zapewne już wkrótce.

 

Hernani ma 33 lata. Od 2011 roku posiada polskie obywatelstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.