III liga: Jedenastka miesiąca #sierpień 2017

Drużyna miesiąca w III lidze – sierpień 2017. Za nami pierwszy miesiąc zmagań trzecioligowców w sezonie 2017/18. W sierpniu rozegrano pięć kolejek, a kandydatów do jedenastki oraz tytułu gracza miesiąca znacznie więcej niż miejsc.

 

Ślęza wraca i gromi. Ważne punkty Piasta, Miedzi II i Polkowic

Za nami pierwszy miesiąc zmagać III-ligowców, którzy w sierpniu rozegrali 5 kolejek. Z różnym szczęściem wiodło się dolnośląskim zespołom. Każda z nich zanotowała wahania formy, choć zdecydowanie najrówniej prezentowali się polkowiczanie. Nic dziwnego, że podopieczni Enkeleida Dobi?ego zajmują wysokie 2. miejsce w tabeli.

 

W bramce Damian Primel, który co prawda tylko raz zachował czyste konto (w sumie 6 straconych goli), to jednak miał spory udział w dobrej postawie swojego zespołu. W rezerwie Dariusz Szczerbal z Piasta, który w sumie stracił 5 goli, ale w odróżnieniu od golkipera KS-u, mniej razy cieszył się ze zwycięstwa.

 

Gracz rezerw Śląska przeszedł do Piasta Żmigród

W obronie znaleźli się Wojciech Bzdęga, Dominik Jończy i Kacper Stachowski, a na ławce Karol Fryzowicz i Filip Barski. Trudny wybór był z linią pomocy. Kandydatów zdecydowanie więcej niż miejsc. Poza drużyną i ławką rezerwowych znaleźli się m.in. Grzegorz Borowy, Karol Gardzielewicz czy Konrad Andrzejczak, którzy byli blisko znalezienia się w szerokiej kadrze.

 

Trójka atakujących broni się statystykami (więcej o nich w uzasadnieniu wyboru piłkarza miesiąca). Warto dodać, że biorąc pod uwagę liczbę spędzonych na boisku minut, to najlepsza skutecznością popisał Maciej Firlej ze Ślęzy. W ok. 150 minut strzelił 3 gole i zaliczył asystę.

 

Dolnośląska drużyna sierpnia 2017 w III lidze

 

 

Piłkarz miesiąca: Mariusz Szuszkiewicz

To był najtrudniejszy wybór piłkarza miesiąca odkąd istnieje to podsumowanie na blogu. W minionym sezonie aż trzech graczy ? Szuszkiewicz, Niedojad i Bancewicz – zdobyło po 4 gole. Formą błysnęli również Jakub Jakóbczyk (2 gole i 3 asysty), Mateusz Kluzek (1 i 4) oraz Maciej Firlej (3 i 1) ? wszyscy ze Ślęzy czy Marcin Buryło (1 i 3) z Lechii.

 

Ostatecznie wybór padł na napastnika z Polkowic, który jako jedyny strzelił wszystkie gole z gry, a jego bramki zazwyczaj miały spory udział w zdobyczach punktowych wicelidera III ligi.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.