Jeden ze Śląska, czterech z Zagłębia. Oto najlepsi polscy piłkarze wg. Piłki Nożnej

Jeden zawodnik Śląska Wrocław i czterech graczy Zagłębia Lubin wśród 77 najlepszych polskich zawodników w rankingu tygodnika ?Piłka nożna?.

 

Drużyna roku 2017 na Dolnym Śląsku. Są niespodzianki

Tygodnik ?Piłka Nożna? opublikował TOP 77 najlepszych polskich zawodników na poszczególnych pozycjach w 2017 roku. Sprawdziłem ilu dolnośląskich graczy znajduje się w zestawieniu. Zwłaszcza pod kątem opinii, według których Śląsk Wrocław po letnich transferach ma skład na czołowe lokaty w Lotto Ekstraklasie. Rzeczywistość ligowa, ale również obraz wynikający z zestawienia na najlepszych obecnie polskich piłkarzy, raczej temu przeczy.

 

Oczywiście, na każdy ranking można spojrzeć krytycznie, a ponadto o sile zespołów ligowych często przesądzają obcokrajowcy, ale wydaje się, że tym razem zestawienie to w dużej mierze oddaje rzeczywistą siłę wielu klubów.

 

Nadchodzi rewolucja w amatorskiej piłce nożnej

Do zestawienia trafił tylko jeden zawodnik Śląska Wrocław. Marcin Robak został skalsyfikowany na 4. miejscu wśród napastników (klasa krajowa).

 

Z kolei Zagłębie Lubin ma czterech zawodników. Najwyżej, na 2. miejscu wśród napastników, znalazł się Jakub Świerczok (ustąpił miejsca tylko Robertowi Lewandowskiemu). Czwarty wśród środkowych obrońców jest Jarosław Jach; 5. wśród ofensywnych pomocnik jest Filip Starzyński; 6. wśród prawych obrońców ? Alan Czerwiński. A warto jeszcze dodać Łukasza Piątka, który wiosną reprezentował barwy Miedziowych,a teraz gra w Niecieczy (10. miejsce wśród defensywnych i środkowych obrońców).

 

W grafice poniżej zestawiam graczy poszczególnych klubów ekstraklasy w TOP 77. Na zielono liczba graczy na koniec roku, na czerwono liczba zawodników przez cały rok (z uwzględnieniem zawodników, którzy w poszczególnych drużynach grali tylko na wiosnę).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *