Puchar Polski rozpoczyna wiosnę w niższych ligach. Plus mecze zaległe

Piłkarze z niższych lig na Dolnym Śląsku wracają na boiska. Na dwa ligowe, na których odbędą się mecze zaległe, ale głównie na pucharowe. W weekend zaplanowane bowiem mecze Pucharu Polski w okręgach.

 

Piast Żmigród ma nowego napastnika. Już strzelał w III lidze

Na weekend zaplanowano dwa mecze półfinałowe okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej oraz wałbrzyskiej. We wrocławskiej zmierzą się dwa zespoły III-ligowe – Piast Żmigród oraz Ślęza Wrocław. W wałbrzyskiej IV-ligowy Orzeł Ząbkowice Śl. i III-ligowa Lechia Dzierżoniów (ten został ostatecznie przełożony na inny termin).

 

Ze względu na panujące mrozy w obu przypadkach zmieniono miejsce rozgrywania meczów. Mecz Piast – Ślęza miał odbyć się w Żmigrodzie, ale przeniesiono go na boisko przy ul. Sztabowej we Wrocławiu. Zmieniono również termin – na niedzielę (4 marca) o godz. 12. Termin meczu Orzeł – Lechia początkowo pozostał bez zmian (3 marca), ale zmieniono stadion – spotkanie miało odbyć się na obiekcie Lechii w Dzierżoniowie. Mecz ostatecznie został przełożony.

 

Nowy-stary pomocnik drugim transferem Lechii Dzierżoniów

Na weekend zaplanowano również zaległy mecz ćwierćfinału PP w strefie jeleniogórskiej. Piast Wykroty zagra z Olimpią Kowary, mecz odbędzie się w… Żaganiu.

 

Ligowe emocje czekają za to na kibiców w legnickiej klasie A . W grupie III na niedzielę (na godz. 14) zaplanowano spotkanie Burza Gołaczów – Fenix Pielgrzymka. W pierwotnym terminie 15 października spotkanie się nie odbyło, bowiem gospodarze nie mieli ważnych badań lekarskich, a sędzia nie dopuścił do rozegrania meczu. OZPN Legnica najpierw zweryfikował wynik meczu jako walkower 0:3, ale został on anulowany przez Komisję Odwoławczą DZPN.

 

W grupie I w niedzielę ma odbyć się mecz Victoria Parchów – Dragon Jaczów. Gospodarze chętnie by go przełożyli, ale goście chcą grać. Decyzja ma zapaść w czwartek.

 

Puchar Polski w okręgach

  • 11.03.2018: Sudety Giebułtów – Karkonosze Jelenia Góra (g. 12)
  • Stella Lubomierz – Piast Wykroty/Olimpia Kowary (04.03)

 

  • 04.03.2018: Piast Żmigród – Ślęza Wrocław, godz. 12 (Sztabowa we Wrocławiu)
  • 10.03.2018: Mechanik Brzezina – Sokół Marcinkowice, godz. 12

 

 

  • 10.03.2018: Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych (godz. 12)
  • 03.03.2018: Orzeł Ząbkowice Śląskie – Lechia Dzierżoniów – przełożony

 

  • 28.03.2018: KS Legnickie Pole – Zagłębie II Lubin
  • 28.03.2018: Dąb Stowarzyszenie Siedliska – KS Polkowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *