Connect with us

A klasa

Puchar Polski rozpoczyna wiosnę w niższych ligach. Plus mecze zaległe

Published

on

Raków - Arka ONLINE TV

Piłkarze z niższych lig na Dolnym Śląsku wracają na boiska. Na dwa ligowe, na których odbędą się mecze zaległe, ale głównie na pucharowe. W weekend zaplanowane bowiem mecze Pucharu Polski w okręgach.

 

Piast Żmigród ma nowego napastnika. Już strzelał w III lidze

Na weekend zaplanowano dwa mecze półfinałowe okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej oraz wałbrzyskiej. We wrocławskiej zmierzą się dwa zespoły III-ligowe – Piast Żmigród oraz Ślęza Wrocław. W wałbrzyskiej IV-ligowy Orzeł Ząbkowice Śl. i III-ligowa Lechia Dzierżoniów (ten został ostatecznie przełożony na inny termin).

 

Ze względu na panujące mrozy w obu przypadkach zmieniono miejsce rozgrywania meczów. Mecz Piast – Ślęza miał odbyć się w Żmigrodzie, ale przeniesiono go na boisko przy ul. Sztabowej we Wrocławiu. Zmieniono również termin – na niedzielę (4 marca) o godz. 12. Termin meczu Orzeł – Lechia początkowo pozostał bez zmian (3 marca), ale zmieniono stadion – spotkanie miało odbyć się na obiekcie Lechii w Dzierżoniowie. Mecz ostatecznie został przełożony.

 

Nowy-stary pomocnik drugim transferem Lechii Dzierżoniów

Na weekend zaplanowano również zaległy mecz ćwierćfinału PP w strefie jeleniogórskiej. Piast Wykroty zagra z Olimpią Kowary, mecz odbędzie się w… Żaganiu.

 

Ligowe emocje czekają za to na kibiców w legnickiej klasie A . W grupie III na niedzielę (na godz. 14) zaplanowano spotkanie Burza Gołaczów – Fenix Pielgrzymka. W pierwotnym terminie 15 października spotkanie się nie odbyło, bowiem gospodarze nie mieli ważnych badań lekarskich, a sędzia nie dopuścił do rozegrania meczu. OZPN Legnica najpierw zweryfikował wynik meczu jako walkower 0:3, ale został on anulowany przez Komisję Odwoławczą DZPN.

 

W grupie I w niedzielę ma odbyć się mecz Victoria Parchów – Dragon Jaczów. Gospodarze chętnie by go przełożyli, ale goście chcą grać. Decyzja ma zapaść w czwartek.

 

Puchar Polski w okręgach

  • 11.03.2018: Sudety Giebułtów – Karkonosze Jelenia Góra (g. 12)
  • Stella Lubomierz – Piast Wykroty/Olimpia Kowary (04.03)

 

  • 04.03.2018: Piast Żmigród ? Ślęza Wrocław, godz. 12 (Sztabowa we Wrocławiu)
  • 10.03.2018: Mechanik Brzezina ? Sokół Marcinkowice, godz. 12

 

 

  • 10.03.2018: Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych (godz. 12)
  • 03.03.2018: Orzeł Ząbkowice Śląskie – Lechia Dzierżoniów – przełożony

 

  • 28.03.2018: KS Legnickie Pole – Zagłębie II Lubin
  • 28.03.2018: Dąb Stowarzyszenie Siedliska – KS Polkowice

A klasa

Zespół z wrocławskiej A klasy szuka bramkarza

Published

on

KS Żórawina, zespól z grupy IV wrocławskiej A klasy, poszukuje bramkarza.

 

Finał, półfinały i zaległe mecze. W niższych ligach startuje runda wiosenna

Poszukujemy bramkarza, który chciałby podjąć się treningów i rywalizacji w naszym klubie – informuje klub z Żórawiny. Zainteresowani zawodnicy mogą kontaktować się z trenerem Rafałem Sikorskim pod numerem telefonu 507 291 970 lub poprzez wiadomość prywatną na klubowym fanpage’u.

Przypomnijmy, że KS Żórawina występuje w grupie IV wrocławskiej A klasy. Po rundzie jesiennej zajmuje 7. miejsce.

Continue Reading

A klasa

Iskra zapłonie na nowo? Nowy trener i zmiany kadrowe

Published

on

Nowym trenerem A-klasowej Iskry Jaszkowa Dolna został Dawid Raczyński. W ekipie spadkowicza zachodzą również spore zmiany kadrowe.

 

Z III do IV ligi. Mody napastnik ponownie w Iskrze Księginice

Dawid Raczyński zmienił na stanowisku trenera Iskry Kamila Matusika, który przestał pełnić funkcję szkoleniowca pierwszej drużyny wraz z końcem roku. – Od 2020 roku Dawid Raczyński prowadzi drużyny młodzieżowe w naszym klubie. Nowemu trenerowi życzymy powodzenia w prowadzeniu pierwszego zespołu Iskry – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku.

W przerwie zimowej spore zmiany zachodzą również w kadrze. Jak dotąd, do zespołu doszło sześciu nowych graczy, zarówno bardzo młodych, jak i doświadczonych.

 

Jakub Gargała ma 16 lat i został wypożyczony z Polonii Bystrzyca Kłodzka. Z kolei 17-letni Jakub Piróg przeszedł z Nysy Kłodzko. Podobnie jak kolejni dwaj gracze – Mateusz Per, dwudziestoletni ofensywny zawodnik, oraz 17-letni Tomasz Wieczniak, którzy ostatnio reprezentowali barwy Nysy Kłodzko, a do Iskry przenieśli się jako wolni zawodnicy po 12-miesięcznej karencji.

Natomiast doświadczeni Mateusz Juszczyk i Bartłomiej Kowalczyk przenieśli się do Jaszkowej z LKS-u Bierkowice.

Po rundzie jesiennej Iska zajmuje 3. miejsce w tabeli grupy III wałbrzyskiej A klasy.

Continue Reading

A klasa

Beniaminek A klasy wzmacnia się przed wiosną

Published

on

Cztery transfery potwierdził do tej pory Bór Oborniki Śląskie, beniaminek wrocławskiej A klasy. To jednak nie koniec wzmocnień przed rundą wiosenną.

 

Z Mediolanu do Wrocławia. Tommaso Guercio zawodnikiem Śląska

Bór Oborniki Śląskie występuje w grupie II wrocławskiej A klasy. Po rundzie jesiennej zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli. – W naszej drużynie seniorskiej na wiosnę będziemy mogli zobaczyć kilka nowych twarzy. Docelowo sztab trenerski wraz z zarządem klubu planują aż 9 transferów przychodzących w zimowym okienku transferowym – informuje Bór.

Na razie poznaliśmy nazwiska czterech nowych graczy. Filip Dymitruk ma 21 lat, jego nominalna pozycja to napastnik. Ostatnim klubem, w którym występował, był MKP Wołów, ma za sobą występy również Akademii Zagłębia Lubin.

 

Marcin Kotelnicki ma 20 lat, jest środkowym pomocnikiem. Do Boru trafił na zasadzie transferu czasowego z Hutnika Pieńsk z jeleniogórskiej okręgówki. – Jestem pewny, że swoją charakterną grą da wiele pozytywnych impulsów całemu zespołowi. Dodatkowo Marcin będzie silną postacią w fazie budowania gry, gdzie nie boi się wziąć ciężaru gry na swoje barki pod presją przeciwnika – podsumował trener Piotr Stadnik.

Bramkarz Mariusz Wójcik ma 32 lata. Jest wychowankiem Konfeksu Legnica, z którym jako podstawowy zawodnik awansował na poziom IV ligi. Ma za sobą również występy w III lidze holenderskiej, gdzie został wybrany najlepszym zawodnikiem ligi. Występował również w Orkanie Szczedrzykowice oraz Górniku Złotoryja.

 

31-letni Jacek Mikuśkiewicz jest nominalnym obrońcą, który został wypożyczony UKS-u Borzęcin. W przeszłości grał m.in w Gwardii Warszawa, GLKS Nadarzyn oraz innych drużynach z województwa mazowieckiego. – Nie ukrywam, że jednym z priorytetów przed rundą wiosenną było wzmocnienie naszego bloku defensywnego. Ilość bramek, którą straciliśmy na jesień jest zbyt duża i doświadczenie w tej formacji jest nam potrzebne. Jacek to osoba, która idealnie pasuje do naszego zespołu nie tylko pod kątem sportowym, ale też mentalnym – wytłumaczył Piotr Stadnik.

 

Fot. Bór Oborniki Śląskie

 

Continue Reading

A klasa

Włamanie do domku klubowego. Zespół z A klasy okradziony!

Published

on

Rodło Granowice

Rodło Granowice, zespół z legnickiej A klasy, został okradziony podczas włamania do domku klubowego. Dodatkowo zniszczono niedawno zamontowane drzwi i okno.

 

Doświadczony napastnik w Sułowie. “Najbardziej utytułowany zawodnik w historii”

Rodło Granowice występuje w grupie III legnickiej A klasy. Od jakiegoś czasu klub remontuje swoją siedzibę. Niestety, w środę (31 stycznia) w nocy doszło do włamania do domku klubowego.

Dzisiejszej nocy miało miejsce włamanie do naszego budynku klubowego, który jest w trakcie remontu. Złodzieje uszkodzili całkowicie dwie pary drzwi wejściowych i okno (zamontowanych zaledwie 2 tygodnie temu). Skradziono sprzęt i materiały budowlane. Sprawa została zgłoszona na policję – informuje klub na swoim profilu na Facebooku.

 

Klubowi działacze proszą o wszelkie informacje, które pozwolą namierzyć złodzieja lub złodziei. – Kiedy po wielu latach starań udało się spełnić nasze marzenie i rozpoczął się gruntowny remont – w jednej chwili ludzka podłość i głupota zniszczyła naszą radość. Każdego, kto coś widział lub posiada jakiekolwiek informacje prosimy o kontakt pod numerem 794 669 285 lub z policją – dodają przedstawiciele Rodła.

 

Fot. Rodło Granowice

 

Continue Reading

A klasa

LZS zamyka ligową tabele, ale się nie poddaje. Nowy trener w A klasie

Published

on

Nowym trenerem LZS-u Lipa, zespołu z grupy III legnickiej A klasy, został Grzegorz Siemaszko.

 

Nowy trener powalczy ze Ślężą o utrzymanie

LZS Lipa po rundzie jesiennej zamyka tabelę grupy III legnickiej A klasy. Nowym trenerem zespołu został Grzegorz Siemaszko. Z nowym szkoleniowcem ekipa z Lipy będzie jeszcze chciała włączyć się do walki o utrzymanie.

Grzegorz Siemaszko w naszym zespole pierwsze kroki stawiał ponad 20 lat temu! Od lat wierny naszym barwom, nieustępliwy, charakterny, wielu mówi, że odpuszcza dopiero w drodze na SOR – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Wcześniej Siemaszko zajmował się szkoleniem dzieci i młodzieży. – Żarty się skończyły. Teraz swoje cechy wolicjonalne będzie starał się zaszczepić u młodszych kolegów z szatni. Zadanie niełatwe, ale kto jak nie on jemu podoła!? – informuje LZS.

 

Continue Reading

A klasa

Nowy trener powalczy ze Ślężą o utrzymanie

Published

on

Ślęży Ciepłowody

Nowym trenerem Ślęży Ciepłowody, drużyny z wałbrzyskiej A klasy, został Radosław Korchan.

 

Żelazna defensywa i groźna kontra. W meczu z Salzburgiem Śląsk potwierdził swoje atuty

Radosław Korchan posiada licencję UEFA B i jest absolwentem AWF we Wrocławiu. Przez 26 lat związany był ze Spartą Ziębice, gdzie zaczynał jako 12 latek. Występował na pozycji środkowego obrońca i pomocnika na boiskach od IV ligi do A klasy.

W ostatnich latach w klubie tym pełnił funkcje prezesa oraz trenera drużyn młodzieżowych i seniorów. Z tymi ostatnimi wywalczył awans do klasy okręgowej w sezonie 2022/23. Nowemu trenerowi życzymy samych sukcesów w nowym klubie – poinformowała Ślęża na swojej stronie.

 

Przed nowym szkoleniowcem trudne wyzwanie, bowiem zespół z Ciepłowodów po rundzie jesiennej zajmuje 14. miejsce w tabeli i czeka go walka o utrzymanie w lidze.

 

Fot. własne/Ślęża Ciepłowody

 

Continue Reading

To się czyta3