Mecze na szczycie w Bielawie i Gaci, derby w Trzebnicy i Bardzie

20. kolejka IV ligi wschód. Sporo emocji szykuje się w 20. kolejce IV ligi wschód. Drużyny z czołówki zagrają w Bielawie i Gaci. Przed nami też dwa mecze derbowe – powiatów trzebnickiego i ząbkowickiego. Bardzo ważny mecz również w Wołowie.

 

Czwartoligowy mecz na żywo w telewizji

Wydarzeniem 20. kolejki IV ligi wschód jest mecz w Bielawie, gdzie gospodarze podejmą Śląsk II Wrocław. Zmierzą się więc trzecia z drugą drużyną w tabeli, które mają tyle samo punktów (wrocławianie mają jednak 2 mecze mniej rozegrane). Oba zespoły również odniosły na wiosnę same zwycięstwa.

 

Nie mniejszych emocji mogą się spodziewać kibice w Gaci, gdzie lider zagra z Piastem Żerniki. Foto-Higiena straciła w środę punkty po remisie 3:3 w Ząbkowicach Śląskich. Ma teraz 8 punktów przewagi na Śląskiem, ale dwa mecze więcej rozegrane. Ekipa z Osinieckiej natomiast awansował ostatnio na 6. miejsce w tabeli, bowiem na wiosnę zanotowała jak dotąd same wygrane.

 

Lider wschodniej IV ligi traci punkty w Ząbkowicach Śl.

Inna drużyna z czołówki, Sokół Marcinkowice, zagra w Kłodzku z Nysą. Gospodarze jeszcze na wiosnę nie punktowali, dlatego mecz ze zdobywcą Pucharu Polski okręgu wrocławskiego będzie dla nich niezwykle ważny.

 

Emocji nie zabraknie również w Trzebnicy oraz w Bardzie. W derbach powiatu trzebnickiego Polonia podejmie Sokoła Wielka Lipa, a derbach powiatu ząbkowickiego Unia zagra z Orłem.

 

Tymczasem Polonia-Stal Świdnica zagra z Górnikiem Wałbrzych. Na ławce trenerskiej gości zadebiutuje Jacek Fojna, który zastąpił Macieja Jaworskiego, który złożył rezygnację.

 

W dole tabeli również będzie się działo. Bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie się odbędzie się w Wołowie, gdzie MKP podejmie Wiwę Goszcz. W meczu outsiderów Pogoń Oleśnica zagra z Karoliną Jaworzyna Śląska.

 

20. kolejka IV liga wschód

  • Unia Bardo – Orzeł Ząbkowice Śląskie, 16:00
  • Polonia Trzebnica – Sokół Wielka Lipa, 17:00
  • Nysa Kłodzko – Sokół Marcinkowice, 16:00
  • Foto-Higiena Gać – Piast Żerniki Wrocław, 16:00
  • Górnik Wałbrzych – Polonia-Stal Świdnica, 16:00
  • Pogoń Oleśnica – Karolina Jaworzyna Śląska, 16:00
  • MKP Wołów – Wiwa Goszcz, 16:00
  • Bielawianka Bielawa – Śląsk II Wrocław, 15:30

 

[team_standings 9534]

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *