Connect with us

Okręgówka

Mirków i Prusice coraz bliżej IV ligi. Aż pięciu spadkowiczów?

Published

on

GreenPost okręgówka Wrocław

GKS Mirków i Orzeł Prusice coraz bliżej awansu do IV ligi, bowiem ich rywale stracili punkty w 26. kolejce. Zacięta walka trwa również o utrzymanie się. Zwłaszcza że może spaść aż 5 drużyn.

 

Znamy 5 spadkowiczów, szósty może się utarować? tylko w teorii

Dwie czołowe drużyny wrocławskiej okręgówki wygrały swoje mecze. Lider z Mirkowa pokonał Wratislavię 8:3. Bramki strzelali Grzegorz Korecki ? 3, Paweł Wójcik, Kamil Mazurkiewicz, Marcin Siwek, Kacper Tarka, Grzegorz Woszczyk oraz Marcin Sys, Jakub Pelwecki i Marcin Kiczyński.

 

Orzeł Prusice grał z Czarnymi Jelcz-Laskowice i do 90 minuty prowadził 3:0 po golach Grzegorza Rajtera, Huberta Miary i Mateusza Kulikowca. Wydawało się, że nic się już nie wydarzy, kiedy goście strzelili dwa gole. Ich strzelcami byli Dawid Kowalik i Kacper Dumański. Ostatnie słowo należało jednak do Orła, a właściwie najlepszego strzelca gospodarzy Rajtera, który ustalił wynik w 93 min. na 4:2.

 

Mecz za 6 punktów dla Nysy, czołówka postraszona ale zwycięska

Obie ekipy, a zawłaszcza lider, mają już IV ligę na wyciągnięcie ręki, bowiem dwa zespoły z grupy pościgowe straciły punkty. Do sporej niespodzianki doszło w Brzezinie, gdzie Mechanik podejmował Energetyka Siechnice. Gospodarze prowadzili 2:0 już po 16 min. po golach Przemysławów – Ujasa oraz Dżonia. Przyjezdni doprowadzili do remisu dwoma golami do szatni, a strzelali Mateusz Czajka i Maciej Zapał. W drugiej połowie padł tylko jeden gol ? w 91 min. zwycięskiego gola dla gości strzelił Eryk Szczepański.

 

W jedynym niedzielnym meczu Zachód Sobótka zremisował w Radwanicach z Kolektywem 1:1. To oznacza, że lider i wicelider mają już awans na wyciągnięcie ręki. Potrzebują odpowiednio 3 i 5 punktów w 3 meczach. Oba zespoły mają jeszcze pauzę przed sobą, a ich najgroźniejsi rywale musieliby wygrać praktycznie do końca sezonu (mają jeszcze po 4 spotkania do rozegrania). Wiele wyjaśni się już w środę, kiedy Zachód podejmie Orła.

 

Do końca sezonu będzie trwała również walka o utrzymanie się. Zdegradowani już są Bystrzyca Kąty Wr. (do B klasy) oraz KP Brzeg Dolny Stary Dwór. Dwa kolejne zespoły ? Wratislavia i Orzeł Sadowice mają już tylko matematyczne szanse na utrzymanie się. Bardzo prawdopodobne, że już w środę powiększą grono spadkowiczów.

 

Wydawać by się mogło, że to zamyka sprawę spadków, wszak zgodnie z regulaminem, degradowane są 4 ostatnie zespoły. Niestety, zła wiadomość jest taka, że bardzo prawdopodobnie z IV ligi do wrocławskiej okręgówki spadną aż trzy zespoły. A to oznacza, że z okręgówki spadnie aż 5 drużyn.

 

W takim scenariusze zagrożone spadkiem są jeszcze Czarni Jelcz-Laskowice, Strzelinianka, Energetyk Siechnice, Kolektyw Radwanice oraz Widawa Bierutów. Widawa tym razem przegrała w Żórawinie 0:2. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Igor Kryvobok.

 

2:0 wygrała również Polonia Środa Śląska, który po dwóch trafieniach Krzysztofa Rożka wygrała w Brzegu Dolnym. Jeszcze efektowniej ? bo aż 5:0 – ze swoim rywalem z Sadowic rozprawili się zawodnicy GKS-u Kobierzyce. Gole dla gospodarzy strzelali Sebastian Zgoda, Marcel Jamrozowicz, Krzysztof Różycki, Radosław Flejterski i Maciej Bogacki.

 

 • GKS Kobierzyce – Orzeł Sadowice 5:0
 • KP Brzeg Dolny Stary Dwór – Polonia Środa Śląska 0:2
 • Mechanik Brzezina – Energetyk Siechnice 2:3
 • Orzeł Prusice – Czarni Jelcz-Laskowice 4:2
 • Kolektyw Radwanice – Zachód Sobótka 1:1
 • GKS Mirków – Wratislavia Wrocław 8:3
 • KS Żórawina – Widawa Bierutów 2:0
 • Pauza: Strzelinianka.

 

[team_standings 12789]

 

 

3 komentarze

3 Comments

 1. headhunter

  28 maja, 2018 at 8:25 am

  Ale jak mistrz wschodu wygra baraż to Wiwa zostaje w IV lidze

  • ForStoper

   29 maja, 2018 at 8:32 am

   Niestety, ale tak to nie działa

 2. Tytuł artykułu jest nieadekwatny do faktów.Mirków i Prusice nie są bliskie awansu do IV ligi,tylko są bliskie uzyskania PRAWA do awansu.A to jest spora różnica.Awans uzyskiwało się kiedyś automatycznie po zajęciu pierwszego miejsca.Dziś klasa sportowa jest na bardzo dalekim planie.Na czoło wybijają się WYMOGI LICENCYJNE.Jak na dziś,to ani Mirków,ani Prusice wymogów IV ligi wg tzw. Podręcznika Licencyjnego nie spełniają.To samo dotyczy niższych klas.Drużyny nie walczą o awans,tylko o PRAWO do awansu.A w zasadzie o PRAWO DO STARANIA SIĘ O AWANS.Ciekawe,co by było,gdyby oba te kluby zrezygnowałyby z IV ligi,inne kluby(uprawnione do tego przepisami) nie miałyby też na to ochoty a spadkowicze też nie chcieliby grać ponownie w IV lidze.Nie jest to taki niemożliwy scenariusz,bo przerabiali to już na wschodzie Polski,gdzie nagle z 16 zespołowej IV ligi zostało bodajże 7 czy 9 zespołów,a reszta czyli spadkowicze i zwycięzcy okręgówek i ci z dalszych lokat okręgówek nie byli zainteresowani występami w IV lidze i tamtejszy ZPN robił “łapankę” do IV ligi.Doszło do tego,że jednym z kandydatów do gry w IV lidze był zespół z klasy “B”,który sportowo prezentował się raczej słabo (dolne rejony tabeli B-klasy),ale za to spełniał warunki infrastrukturalne i licencyjne IV ligi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Okręgówka

Bramkarz, obrońca i napastnik. WKS wzmacnia się przed rundą wiosenną

Published

on

WKS Wierzbice najpierw zmienił trenera, a teraz wzmacnia kadrę zespołu, który w rundzie wiosennej ma powalczyć o awans do IV ligi.

 

Bracia znów razem. Trener i najlepszy strzelec w historii

Od tygodnia trenerem WKS-u Wierzbice jest Jacek Fojna, który zmienił Grzegorza Podstawka, a teraz klub z wrocławskiej okręgówki poinformował o pierwszych wzmocnieniach. Potwierdziły się spekulacje, że wraz z trenerem z Nowej Rudy przeniosą się dwaj zawodnicy – Damian Jaroszewski i Patryk Chrapek.

Damian Jaroszewski to doświadczony, 41-letni bramkarz, który ma za sobą występy m.in. w Śląsku Wrocław, choć przez większość kariery związany był z Górnikiem Wałbrzych. W ostatnich latach, oprócz Piasta, reprezentował barwy Orła Lubawka, Błyskawicy Gać czy AKS-u Strzegom.

 

31-letni obrońca Patryk Chrapek ostatnie 1,5 sezonu, podobnie jak Jaroszewski, spędził w Nowej Rudzie. Wcześniej przez kilka sezonów był podporą Lechii Dzierżoniów, a w swoim CV ma również takie kluby jak AKS Strzegom, Zjednoczeni Żarów, Bielawianka Bielawa czy Polonia-Stal Świdnica.

 

Siłę ognia wierzbiczan wzmocnił natomiast Brazylijczyk Alefe Lima. 29-latek przez ostatnie lata związany był z III-ligową Ślęzą Wrocław, z której był wypożyczany był m.in. do Słowianina Wolibórz, Piasta Nowa Ruda, GKS-u Mirków, a wcześniej grał również w Polonii-Stali Świdnica.

 

Fot. WKS Wierzbice

 

Continue Reading

Okręgówka

Ofensywny zawodnik wraca do lidera IV ligi

Published

on

Szymon Tragarz wrócił do Słowianina Wolibórz z Piasta Nowa Ruda, do którego był wypożyczony w rundzie jesiennej.

 

Bez niespodzianki. Jacek Fojna trenerem WKS-u

Milo nam poinformować, że po półrocznym wypożyczeniu do KS Piast Nowa Ruda do zespołu wrócił Szymon Tragarz! Skrzydłowy jesienią zagrał w dwunastu spotkaniach, w których zdobył dwa gole i zaliczył siedem asyst. Teraz wraca, aby załatwić sprawy, które pokrzyżowała fatalna kontuzja – poinformował Słowianin na swoim profilu na Facebooku.

 

25-letni zawodnik, który może grać zarówno w ataku, jak i na skrzydle, pierwsze kroki stawiał w Gryfie Świdnica, po którym kilka lat spędził w młodzieżowych drużynach Zagłębia Lubin oraz w rezerwach Miedziowych. W kolejnych sezonach występował na boiskach takich klubów jak Polonia-Stal Świdnica, Górnik Wałbrzych czy Ślęza Wrocław.

 

Przed poprzednim sezonem Szymon Tragarz trafił do Słowianina Wolibórz, jednak podczas turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Region’s Cup w Rydze doznał poważnej kontuzji. Po dojściu do zdrowia został wypożyczony do Piasta Nowa Ruda, by wrócić do optymalnej formy.

 

 

Continue Reading

Okręgówka

Bez niespodzianki. Jacek Fojna trenerem WKS-u

Published

on

Niespodzianki nie było. Jacek Fojna został nowym trenerem WKS-u Wierzbice, zespołu z wrocławskiej okręgówki.

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Na początku tygodniu z funkcją trenera WKS-u Wierzbice, trzeciej drużyny po rundzie jesiennej wrocławskiej okręgówki, pożegnał się Grzegorz Podstawek. – Wspólnie z prezesem zdecydowaliśmy o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. Dziękuję za te ostatnie półtora roku spędzone w klubie – powiedział Grzegorz Podstawek.

 

Klub z Wierzbic długo nie informował o jego następcy, choć było wiadomo, że drużynę przejął Jacek Fojna. Oficjalnie zostało to potwierdzone w sobotni (17 lutego) wieczór. – Mamy zaszczyt ogłosić, że naszym nowym trenerem został Jacek Fojna. Trener z ogromnym doświadczeniem i pasją do piłki nożnej. Jesteśmy pewni, że poprowadzi naszych zawodników do wielu sukcesów. Witaj w naszej drużynie, trenerze – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Jacek Fojna ostatnie półtora sezonu spędził w Piaście Nowa Ruda, który najpierw utrzymał w IV lidze, a w rundzie jesiennej  poprowadził swoich podopiecznych do wysokiej, szóstej pozycji. Wcześniej prowadził takie zespoły jak Grom Witków, Górnik Wałbrzych, Foto-Higienę Gać czy Orzeł Lubawka.

 

Fot. WKS Wierzbice 

 

Continue Reading

Okręgówka

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Published

on

Grzegorz Podstawek WKS Wierzbice

Grzegorz Podstawek nie jest już trenerem WKS-u Wierzbice, czołowej drużyny z wrocławskiej okręgówki. Kto zostanie jego następcą?

 

IV-ligowy Piast znów zmienił trenera. To już trzeci szkoleniowiec w sezonie

Niespodziewana zmiana trenera WKS-u Wierzbice. – Z dniem dzisiejszym trener Grzegorz Podstawek przestał pełnić funkcję trenera zespołu WKS Wierzbice. Dziękujemy za cały ten czas poświęcony naszemu klubowi i życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku we wtorek (13 lutego).

Na razie nie wiadomo, kto zostanie jego następcą. – Nazwisko nowego trenera podamy w najbliższym czasie – dodał klub. Nieoficjalnie mówi się, że wysoko na liście kandydatów jest Jacek Fojna, który niedawno rozstał się z IV-ligowym Piastem Nowa Ruda.

 

Przypomnijmy, że Grzegorz Podstawek został trenerem WKS-u na początku września 2022 roku. Był to wtedy dla niego powrót do Wierzbic, bowiem niespełna 45-letni szkoleniowiec prowadził zespół z gminy Kobierzyce już wcześniej – od stycznia 2019 do stycznia 2021 roku.

W zeszłym sezonie WKS zajął 2. miejsce w tabeli okręgówki ustępując tylko Zenitowi Międzybórz, który przebojem awansował do IV ligi. Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu wierzbiczanie zajmują 3. miejsc, ze stratą 5 punktów do liderującej Błyskawicy Gać.

 

Fot. NI-FO Marcin Folmer

 

Continue Reading

Okręgówka

Dramat wicelidera okręgówki. Pożar obiektów Chojnowianki

Published

on

Chojnowianka Chojnów

Dramat w Chojnowie. W piątek, 9 lutego, przed południem doszło do pożar obiektów klubowych Chojnowianki Chojnów, wicelidera legnickiej okręgówki.

 

Zrzutka na rzecz Chojnowianki

Niestety, skutki pożaru okazały się opłakane. – Oprócz obiektu, spaleniu i zniszczeniu uległ sprzęt sportowy i treningowy naszego klubu. Wyposażenie, z którego korzystali zawodnicy Akademii oraz drużyny seniorów, w większości nie nadaje się do użytku – informuje klub z Chojnowa, dodając, że „tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej stanowi to poważny problem dla funkcjonowania”.

 

Obecnie budynek jest wyłączony z użytkowania – po przeprowadzeniu ekspertyz służb – przystąpimy do szacowania szkód sprzętowych i ratowania tego, co jeszcze będzie można wykorzystać… – dodają chojnowianie.

Można wspomóc Chojnowiankę przetrwać jej ten ciężki czas wpłacając datek w zbiórce na stronie zrzutka.pl

Continue Reading

Okręgówka

„Holenderskie” wzmocnienie ofensywy wicelidera okręgówki

Published

on

Konrad Cichoń ponownie został zawodnikiem Chojnowianki Chojnów. Ostatnio występował w holenderskim klubie Rood Wit 62.

 

Doświadczony napastnik w Sułowie. “Najbardziej utytułowany zawodnik w historii”

– Konrada nie trzeba przedstawiać. Wszyscy kibice doskonale go znają, ponieważ jest wychowankiem klubu, w przeszłości występował w drużynie naszych seniorów. Jest on na pewno solidnym wzmocnieniem formacji ofensywnych – poinformowała Chojnowianka na swojej stronie internetowej.

 

23-letni zawodnik ostatni rok spędził w Holandii w zespole Rood Wit 62. Wcześniej Cichoń, oprócz Chojnowianki, reprezentował barwy takich klubów jak Czarni Rokitki czy Konfeks Legnica. Szczególnie udany w jego wykonaniu był sezon 2020/21, kiedy strzelił 40 goli w 27 meczach dla Czarnych.

Teraz ma wzmocnić siłę ofensywną wicelidera okręgówki, który na wiosnę powalczy o awans do IV ligi.

 

fot. Chojnowianka Chojnów

 

Continue Reading

To się czyta