Trener naszego III-ligowca został szkoleniowcem Wigier Suwałki

Kamil Socha, dotąd trener III-ligowego Piasta Żmigród, został szkoleniowcem I-ligowych Wigier Suwałki. We wtorek podpisał kontrakt z nowym klubem.

 

Foto-Higiena Gać – Apis Jędrzychowice w barażach o III ligę

rewelacyjnie spisują się tej wiosny w III lidze (grupie 3). Żmigrodzianie po serii udanych występów wskoczyli aż na 6 pozycję w tabeli. Z kolei tylko we wiosennej klasyfikacji liderują w tabeli. Takie rezultaty sprawiły, że na uznanie zasłużył twórca tej pozytywnej przemiany, czyli trener Kamil Socha, który własnie dzisiaj podpisał kontrakt z I-ligowym klubem!

 

Kamil Socha został trenerem Piasta Żmigród 9 października 2017 roku, gdzie zmienił Grzegorza Podstawka. Pod jego wodzą drużyna odbudowała się. Przejmował zespół znajdujący się w strefie spadkowej, a jeszcze jesienią znacznie poprawił miejsce. Wiosną Piast jest jedną z rewelacji ligi – biorąc pod uwagę tylko mecze w rundzie rewanżowej jest na… 1 miejscu. W tabeli z całego sezonu zajmuje bardzo dobre, 6 miejsce.

 

Ślęza w 90 min. przedłuża szanse. Koniec marzeń Polkowic

Pod wodzą Kamila Sochy Piast rozegrał 22 mecze w III lidze w których odnotował 13 zwycięstw, 5 remisów i tylko 4 porażki. Nic dziwnego, że 47-letnim szkoleniowcem zaczęli się interesować kluby z wyższych lig.

 

Dziś trener podpisał kontrakt z I-ligowymi Wigrami Suwałki występującymi w NICE I lidze.

 

– Serdecznie dziękujemy za pracę wykonaną na rzecz Piasta. Tak znakomitej rundy nie mieliśmy w historii na poziomie III ligi. Oczywiście cieszymy się, że trener Piasta trafia do klubu z I ligi. Mam nadzieję, że podobnie będzie z jego następcą, którego przedstawimy w najbliższych dniach. Trenerowi życzymy samych udanych meczów, rundy jesiennej w nowym klubie takiej, jak w Piaście wiosennej. No I oczywiście awansu do Lotto Ekstraklasy – powiedział na klubowej stronie Piasta prezes Rafał Zagórki.

 

Kamil Socha po raz ostatni poprowadzi Piasta w sobotę w meczu z Lechią Dzierżoniów, który zakończy jego przygodę w Żmigrodzie i zakończy sezon.

 

Źródło: piast-zmigrod.pl, własne

foto. Wigry Suwałki Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *