Sensacja! Foto-Higiena Gać – Apis Jędrzychowice w barażach o III ligę

Apis Jędrzychowice – Foto-Higiena Gać w barażach o awans do III ligi. W ostatniej kolejce szansę na grę w barażach stracił murowany faworyt z zachodu – AKS Strzegom, który tylko zremisował w Boguszowie-Gorcach.

 

Ponad 450 tys. zł z transferu Piątka do Genoi trafi na Dolny Śląsk

W grupie wschodniej walkę o 1. miejsce stoczyły Foto-Higiena Gać i Śląsk II Wrocław. Obie drużyny miały po tyle samo punktów, ale lepszy bilans bezpośrednich meczów mieli podopieczni Marcina Dymkowskiego. Grali oni w Kłodzku z bezpieczną Nysą i już po 10 minutach prowadzili 2:0. Wydawało się, że to koniec emocji, ale nic z tych rzeczy. Nysa w 28 min. strzeliła gola kontaktowego i do końca meczu starała się o remis. W 89 min. losy spotkania rozstrzygnęły się, gdy na 3:1 dla gości z rzutu karnego trafił Dominik Wejerowski.

 

Śląsk II w tym czasie grał przy Osinieckiej z Piastem Żerniki. Wrocławianie wygrali 2:0 po dwóch golach Maksymiliana Fryczkowskiego, ale na niewiele – jak się później okazało – się to zadało.

 

400 tys. zł rocznie dla klubów z niższych lig

Do sensacji doszło natomiast na zachodzie. Lider, AKS Strzegom, grał na wyjeździe ze zdegradowanym Górnikiem Boguszów-Gorce. I sensacyjnie zremisował 1:1. Apis Jędrzychowice wygrał 4:0 z innym spadkowiczem – Olimpią Kamienna Góra – i zrównał się z AKS-em. Lepszy bilans bezpośrednich meczów miał Apis i to on zmierzy się z Foto-Higieną w barażach.

 

Pierwszy mecz między zwycięzcami grupy zachodniej i wschodniej odbędzie się w sobotę, 16 czerwca o godzinie 17 w Gaci. Rewanż odbędzie się w środę 20 czerwca o godzinie 18 w Jędrzychowicach.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *