Żarów, Bardo, Mirków jesień spędzą na wyjazdach

Aż trzy kluby – Unia Bardo, Zjednoczeni Żarów i GKS Mirków – jesienią będą grały tylko na wyjazdach. Powodem jest fakt, że stadiony tych klubów muszą zostać przebudowane lub zmodernizowane.

 

Dolnośląskie sparingi [25 – 29 LIPCA]

O tym, że Zjednoczeni jesienią będą grali na wyjazdach wiadomo było od kilku dni. W czwartek wieczorem Andrzej Padewski, prezes DolZPN, na twitterze poinformował, że takich klubów będzie więcej – do żarowian dołączyły bowiem Unia Bardo i GKS Mirków.

 

Początkowo w tym gronie była również Sparta Rudna, beniaminek zachodniej grupy IV ligi, ale klub wynajął boisko od Akademii Zagłębia Lubin, i mecze domowe jesienią zagra w Lubinie.

 

Rusza Puchar Polski w okręgach na Dolnym Śląsku

Pozostałe trzy kluby grają we wschodniej grupie IV ligi. To z pewnością nieco skomplikuje rozgrywki, zwłaszcza wtedy, gdy drużyny te będą grały między sobą. Taka sytuacja czeka nas już w I kolejce, kiedy Unia podejmie Zjednoczonych.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że Mirków może zagrać w Łozinie, Unia w Ząbkowicach Śląskich a Zjednoczeni w Świebodzicach. Tymczasem Unia gra ze Zjednoczonymi w 15. kolejce, a w tej samej Orzeł gra u siebie z Sokołem Marcinkowice.

 

5 thoughts on “Żarów, Bardo, Mirków jesień spędzą na wyjazdach

  1. A co z Prusicami? Dziesiąta aktualizacja na stronie związku a ich dalej nie ma. Trochę to dziwne ze strony związku ponieważ kluby mają bardzo dużo czasu na dopełnienie formalności a aktualizacje odnośnie licencji są co chwile. Pewnie okaże się ze pozwolą im grac w Prusicach ( układy i układziki )

    1. Spokojna twoja w Prusicach stadion zmienił się nie do poznania szatnie w modernizacji(ukończone w 99,9%) nowy budynek sędziowski już jest. Prace idą w tempie błyskawicznym. Trzeba przyjechać i zobaczyć a nie pier…lić farmazony.

      1. I co z tego jak i tak to nie spełnia wymogów licencyjnych chociażby przejście przez ulice , brak sektora gości ,szatnie nie mają odpowiedniego wymiaru….

  2. Śmiechu warte te wszystkie komisje licencyjne.Po co komu to potrzebne skoro dopuszczają do rozgrywek kluby które nie mają stadionów tylko klepiska? Mirków już 3 rok się ślizga z tym klepowiskiem i nikt na to nie reaguje.Beton jak był tak i jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *