IV liga wschód. Rajter rozstrzelał Bielawiankę. Śląsk zgodnie z planem

W niedzielę rozegrano dwa mecze we wschodniej grupie IV ligi. W Bielawie beniaminek z Prusic rozbił gospodarzy. We Wrocławiu Śląsk II planowo pokonał GKS Mirków.

 

Ostre strzelanie w Strzegomiu. Górnik pokazał moc

Bielawianka, która była jedną z najmocniejszych ekip poprzedniego sezonu, była faworytem meczu z beniaminkiem z Prusic. Orzeł przed sezonem solidnie się wzmocnił, ale rozmiary porażki gospodarzy – 0:5 – mogą szokować.

 

Bohaterem spotkania był Grzegorz Rajter, który strzelił cztery gole. Jedną dołożył Patryk Krajewski. Przez cały mecz była widoczna przewaga gości praktycznie pod każdym względem piłkarskiego rzemiosła. Wysoka wygrana powoduje, że nieoczekiwanym liderem po pierwszej kolejce została ekipa z Prusic.

 

Ślęza, Piast i rezerwy wygrywają. Pechowy remis Foto-Higieny

Wiceliderem zostały rezerwy Śląska Wrocław, które zgodnie z oczekiwaniami, pokonały na własnym boisku innego beniaminka GKS Mirków 4:0. Pierwszą, piękną bramkę z rzutu wolnego, strzelił Adrian Sobczak. Po zmianie stron dwa gole dołożył Mathieu Scalet, a jedną Kamil Vacek. Goście zagrali ambitnie, mieli swoje sytuacje, ale na niewiele się to zdało.

 

Współautor: Wojciech Syntyrz

 

https://twitter.com/AkademiaSlaska/status/1028576091001290752

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *