IV liga zachód: Kontrowersyjny karny w 92 minucie. Słuszny? [SONDA]

BKS Bolesławiec przegrał z Odra Ścinawa w 6. kolejce IV ligi zachodniej po golu z rzutu karnego w 92 min. Sytuacja wzbudziła sporo kontrowersji. Słusznie arbiter odgwizdał jedenastkę?

 

Chrobry II i Górnik z kompletem. Pierwsza wygrana Victorii

Był już doliczony czas gry. Goście egzekwowali rzut wolny z własnej połowy. Daleka wrzutka w pole karne gospodarzy. Zawodnicy walczą o pozycję, nagle jeden z zawodników Odry pada na murawę… Arbiter główny nie reaguje, ale asystent sygnalizuje faul. Ostatecznie główny wskazuje na wapno. Skutecznym egzekutorem okazuje się Damian Ciuchta i 3 punkty jadą do Ścinawy.

 

Jak nie trudno się domyślić, decyzja o rzucie karnym spowodowała protesty gospodarzy i emocjonalną (enigmatycznie sprawę ujmując) reakcję trybun.

 

Polonia-Stal wytrzymała godzinę. Kolejka z ostrym strzelaniem

Oglądając sporną sytuację trudno jednoznacznie orzec, czy był faul czy nie. Powiem tak – ja osobiście rzutu karnego bym nie podyktował. Inna sprawa, że zawodnik BKS-u jakiś pretekst dał, więc jak to się zwykło w takich sytuacjach mówić – „sędzia się wyborni”. Z kolei gospodarze dodają, że „poszkodowany” sam chwilę wcześniej „pracował rękami” i to on faulował.

 

 

A wy jak myślicie? Karny czy nie? Głosujcie w sondzie

[socialpoll id=”2519825″ path=”/polls/2519825″ width=”350″]

 

4 thoughts on “IV liga zachód: Kontrowersyjny karny w 92 minucie. Słuszny? [SONDA]

  1. Największe pretensje bks powinien mieć do swojego obrońcy który zachował się jak idiota łapiąc zawodnika Odry i dając pretekst do odgwizdania. Nie widać żeby gość odepchnal zawodnika bksu.

  2. jeszcze żeby było mało to żółtą kartkę za ten ,,faul” dostał zawodnik który stał około 10m dalej. sędzia boczny dramat. proszę zauważyć że na filmiku sędzia główny wykonuje gest ręką żeby zawodnik wstał. czyli widział tą sytuację kiedy zawodnicy wpadli na siebie nie mówiąc już że piłki nie było koło tego zdarzenia. Również w trakcie meczu ten sam sędzia boczny odwracal głowę udając że nie wiesz faulu na zawodnikach BKS na szczęście w tych sytuacjach reagował sędzia główny. Co do głównego to zupełnie nie rozumie podyktowana rzutu karnego . ale to już historia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *