IV liga wschód: Derby dla Śląska II, hit w Prusicach dla Sokoła. Unia zeszła z boiska w Nowej Rudzie

8. kolejka IV liga wschód.W czołówce bez zmian – Górnik i Śląsk II wygrywają, wrocławianie w derbach z Piastem. Hit kolejki w Prusicach dla Sokoła. Gracze Unii zeszli z boiska pod koniec meczu w Nowej Rudzie.

 

Piast lepszy od lidera, Zagłębie II przegrywa z outsiderem. Cenna wygrana Gaci

Kluczowe mecze dla układu tabeli w górnych rejonach tabeli odbyły się w niedzielę. Lider z Wałbrzycha podejmował ostatnią drużynę, czyli Zjednoczonych Żarów. Wynik tego spotkania był łatwy do przewidzenia i? niespodzianki nie było, choć wynik jakoś szczególnie wysoki również nie. 3:0, a gole strzelali Mateusz Sobiesierski, Michał Oświęcimka i Kamil Młodziński.

 

Tymczasem wicelider Śląsk II w derbach Wrocławia zmierzył się przy Oporowskiej z Piastem Żerniki. Póki goście mieli nadzieję na korzystny wynik, dzielnie się trzymali. Gdy stracili drugiego gola, zupełnie się posypali. Ostatecznie skończyło się 5:0 dla WKS-u. Bramki strzelali Mathieu Scalet, Adrian Sobczak, Daniel Szczepan – 2 i Mateusz Młynarczyk.

 

Kadra Dolnego Śląska na Regions Cup we Włoszech

Bardzo ciekawie zapowiadał się również mecz w Prusicach, gdzie spotkały się dwie czołowe drużyny, czyli miejscowy Orzeł i Sokół Marcinkowice. Górą okazali się goście, którzy wygrali 2:1

 

W sobotę najbardziej efektowną wygraną odniosła Polonia-Stal Świdnica, która wygrała z GKS-em Mirków 5:1. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Alefe Lima Santos, po jednej dodali Robert Myrta i Jhon Lee Do Carmo, a jeden gol był samobójczy. Dla przyjezdnych honorowe trafienie zaliczył Grzegorz Zygadło.

 

Na własnym boisku wygrała również Bielawianka, która 2:0 pokonała Orła Ząbkowice Śl. Bramki padły w? 90 i 93 min. meczu, a strzelcami byli Rostyslav Olikhovskyi i Jacek Cebulski.

 

Tymczasem wyjazdowe spotkania były szczęśliwe dla drużyn z Wielkiej Lipy i Trzebnicy. Polonia wygrała w Wołowie z MKP 3:1. Wszystkie gole padły w końcowej fazie meczu. W 69 min. gola z rzutu karnego strzelił Kamil Ramiączek, który trafił do Trzebnicy z Wołowa. Chwilę później na 2:0 podwyższył Piotr Możdrzech. Po kolejnych kilku minutach gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych, a konkretnie do Adriana Puchały, który ustalił wynik spotkania.

 

Sokół również 3:1 pokonał w Kłodzku Nysę. Gospodarze prowadzili po bramce Łukasza Wiącka, ale jeszcze przed przerwą przyjezdni zdobyli dwa gole. Ich autorami byli Michał Wróbel i Jakub Wróbel. Ostatniego gola w meczu zdobył Igor Wargin.

 

W bardzo ważnym meczu na dole tabeli Piast Nowa Ruda wygrał z Unią Bardo 2:0. Wiele wskazuje jednak na to, że wynik może zostać zweryfikowany jako walkower 3:0. W 88 min. goście bowiem… zeszli z murawy.

 

8. kolejka IV liga wschód

  • Nysa Kłodzko – Sokół Wielka Lipa 1:3
  • Bielawianka Bielawa – Orzeł Ząbkowice Śląskie 2:0
  • Śląsk II Wrocław – Piast Żerniki Wrocław 5:0
  • MKP Wołów – Polonia Trzebnica 1:3
  • Orzeł Prusice – Sokół Marcinkowice 1:2
  • Piast Nowa Ruda – Unia Bardo 2:0
  • Polonia-Stal Świdnica – GKS Mirków 5:1
  • Górnik Wałbrzych – Zjednoczeni Żarów 3:0

 

[team_standings 15030]

 

2 thoughts on “IV liga wschód: Derby dla Śląska II, hit w Prusicach dla Sokoła. Unia zeszła z boiska w Nowej Rudzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.