Szczepan jak Cantona, Śląsk II wygrywa z Orłem. Polonia-Stal podbija Prusice

W niedzielę dokończona została 10. kolejka wschodniej grupy IV ligi. Śląsk II podejmował Orła Ząbkowice Śl., a Orzeł Prusice grał z Polonią-Stalą Świdnica.

 

Przerwana passa Sokoła. Polonia goni, a Piast wygrywa na wyjeździe

Śląsk II wygrał z Orłem 4:0, a wyższość gospodarzy nie podlegała dyskusji. Inna sprawa, że przy stanie 0:0 doszło do mocno kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym gości. Interweniujący obrońca wybił piłkę, ta odbiła się od Daniel Szczepanam i wylądowała na poprzeczce. O spadającą futbolówkę Szczepan chciał jeszcze powalczyć, problem w tym, że zrobił to w stylu Erica Cantony (z meczu z Crystal Palace) i zaatakował łapiącego piłkę bramkarz Orła wyprostowaną nogą prosto w brzuch. Sędzia ukarał napastnika WKS-u jedynie żółtą kartką.

 

Bramki dla Śląska II strzelali Michał Bartkowiak, Daniel Łuczak (z rzutu karnego), Mateusz Młynarczyk i Kacper Izydorczyk.

 

Losy meczu na szczycie IV ligi rozstrzygnęły się w 95 minucie

Tymczasem w Prusicach Orzeł podejmował Polonię-Stal Świdnica. Goście rozegrali bardzo dobry mecz i zasłużenie wygrali 3:0. Świdniczanie objęli prowadzenie już w 8 min. po bramce Alefe Lima Santosa. Rezultat podwyższył w 25 min. Robert Myrta, a ustalił go w 78 min. Kamil Szczygieł. Była to czwarta z rzędu wygrana Polonii-Stali w lidze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *