FM19 już jest. Dolnośląskie gwiazdy, wtopy i 9 klubów do wzięcia

Football Manager 2019 – można już grać w najnowszą odsłonę najlepszego menadżera piłkarskiego wszech czasów. Kibice z regionu mają już dziś do dyspozycji 9 klubów z regionu. Przyglądamy się również najlepszym zawodnikom z Dolnego Śląska, a także tym, którzy ewidentnie nie zostali docenieni.

 

Ostatnie ostrzeżenie dla Piasta. Jeszcze jeden „wybryk” i koniec z ligą

W podstawowej wersji FM19 mamy do wyboru drużyny z Lotto Ekstraklasy oraz 1. ligi. Są wśród nich więc Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica oraz Chrobry Głogów. Jest już jednak dostępna łatka (na stronie cmrev.vom), która dodaje grywalne 2. oraz 3. ligę. To oznacza, że teraz gracz może wybrać także zespoły z 3. grupy III ligi, w której grają dolnośląskie kluby – Ślęza Wrocław, Foto-Higiena Gać, Lechia Dzierżoniów, Górnik Polkowice oraz Piast Żmigród. Nie można wybrać oczywiście rezerw Zagłębia i Miedzi, które można poprowadzić jeśli wybierzemy pierwszy zespół jednego z tych klubów.

 

Nie będę rozpisywał się na temat samej gry, a także zmian, jakie zaszły w porównaniu z poprzednią wersją. Jest ich sporo i większość pozytywnych.

 

Chciałbym jeszcze odnieść się do parametrów piłkarzy, którzy grają w dolnośląskich zespołach. Jedni wyrastają na gwiazdy ligi, inni ewidentnie są „niedoszacowani”.

 

no images were found

 

Trudno jednoznacznie wskazać na najlepszego bramkarza w stawce. Prym wiodą jednak dwaj golkiperzy Zagłębia Lubin. Biorąc po uwagę wiele wskaźników, najlepszy jest Piotr Leciejewski, choć w kluczowym parametrze – „chwytaniu” ma zaledwie 12.

 

Najlepszym defensorem w stawce wydaje się być Maciej Dąbrowski z Zagłębia. Nieźle prezentują się także Łukasz Broź ze Śląska oraz Fran Cruz z Miedzi. Zdecydowanie najbardziej niedocenionym obrońcą jest Alan Czerwiński (Zagłębie), a także Dorde Cotra (Śląsk).

 

Wśród pomocników najciekawiej prezentują się Petteri Forsell (Miedź) i Filip Starzyński (Zagłębie). Ciekawym skrzydłowym jest Damjan Bohar (Zagłębie). Na spory talent zapowiada się Jakub Łabojko ze Śląska. Choć parametry na razie nie powalają, to zdradzę, że po rozpoczęciu rozgrywki szybko rosną…

 

Najlepszym zawodnikiem na Dolnym Śląsku, sądząc po parametrach, jest zdecydowanie Jakub Mares z Zagłębia. Na przeciwległym biegunie znajduje się Arkadiusz Piech ze Śląska. O ile jego cechy fizyczne zostały docenione, to umiejętności zdecydowanie zaniżone. I piszę to pamiętając o wszystkich ograniczeniach napastnika WKS-u.

 

2 thoughts on “FM19 już jest. Dolnośląskie gwiazdy, wtopy i 9 klubów do wzięcia

  1. A pozostałe drużyny 2,3,4 liga jak to wygląda?
    Są jakieś nie doszacowane talenty, rażące błędy na pozycjach, w składach i sztabach trenerskich, itp.

    1. Przeglądałem tylko dolnośląskie zespoły. W Chrobrym jak na I ligę słabo to wygląda, a w III lidze też ciężko jakiś talent znaleźć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *