IV liga zachód: AKS goni lidera, Prochowiczanka przegoniła Stal. Pierwsze punkty Sparty

13. kolejka IV ligi zachód. AKS skromnie wygrał z BKS-em i zbliżył się do lidera z Głogowa. Prochowiczanka przegrywała 0:2, ale zdołała wygrać. Pierwsze zwycięstwo Sparty w sezonie. 

 

Hit dla Sokoła, przerwana passa Polonii-Stali. Czołówka bez zmian

W tej kolejce lider z Głogowa pauzował. Wykorzystał to drugi AKS Strzegom, choć wygrana z BKS-em Bolesławiec była skromna. Gospodarze zwyciężyli 1:0 po golu Adriana Zielińskiego. Tym samym strzegomianie zmniejszyli stratę do Chrobrego II do 3 punktów.

 

Na podium wskoczyła Odra Ścinawa, która nadspodziewanie łatwo poradziła sobie w Wąsoszu z Orlą 4:0. Bramki dla przyjezdnych strzelali Radosław Karpiński, Patryk Długosz oraz Damian Cichuta – 2. Wysoko jest również Apis Jędrzychowice, który bez problemów pokonał Spartę Rudna 4:0.

 

Przerwany mecz w Nowej Rudzie. Sędzia oblany napojem

Obie drużyny wyprzedziły Górnika Złotoryja, który przegrał w Jeleniej Górze z Karkonoszami 0:1. Gola na wagę 3 punktów dla gospodarzy strzelił Oskar Giziński.

 

Ciekawe zawody oglądali kibice w Chocianowie, gdzie Stal podejmowała Prochowiczankę. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 po golach Mateusza Otockiego z rzutu karnego i Rafała Burdy. Goście po przerwie odpowiedzieli błyskawicznie – dwa gole Rafała Szumańskiego i już w 56 min był remis. Minęło pięć minut i po strzale Tomasza Wojciechowskiego było 3:2 dla Prochowiczanki. Tego prowadzenia przyjezdni nie oddali już do końca.

 

Pierwsze punkty w sezonie, i to od razu trzy, zdobyła Sparta Grębocice. Podopieczni Pawła Żmudzińskiego pokonali Victorię Ruszów 4:1. Gole strzelali Łukasz Szuszkiewicz, Patryk Duda, Marcin Kycej i Tomasz Bieleń. Dla goście trafił Adrian Klisowski.

 

Na zakończenie kolejki Orkan Szczedrzykowice pokonał Włókniarza Mirsk 1:0. 

 

13. kolejka IV ligi zachód

  • Stal Chocianów – Prochowiczanka Prochowice 2:3
  • Sparta Grębocice – Victoria Ruszów 4:1
  • Karkonosze Jelenia Góra – Górnik Złotoryja 1:0
  • AKS Strzegom – BKS Bolesławiec 1:0
  • Orkan Szczedrzykowice – Włókniarz Mirsk 1:0
  • Orla Wąsosz – Odra Ścinawa 0:4
  • Apis Jędrzychowice – Sparta Rudna 4:0
  • pauza: Chrobry II Głogów

 

[team_standings 15031]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *