IV liga wschód: Tiki-taka Śląska II, Górnik z walkowerem? Kiepski powrót w Bardzie

15. kolejka IV liga wschód. Śląsk II Wrocław wygrywa z MKP Wołów i wygrywa rundę jesienną we wschodniej grupie IV ligi. O punkt wyprzedza Górnika Wałbrzych, który tym razem nie zagrał. W dole tabeli aż trzech beniaminków. Sprawdźcie co się działo w ostatniej kolejce I rundy.

 

Nagroda za wskazanie wandala z Czernej. DolZPN daje 2 tys. zł

Śląsk II podejmował przy Oporowskiej MKP Wołów. W składzie WKS-u zagrali m.in. Mariusz Pawelec, Farshad, Daniel Łuczak, Dragoljub Srnić czy Michał Bartkowiak. Ten ostatni strzelił kolejne dwa gole i ma już ich na koncie 13. Szczególnej urody był ten drugi, a trzeci dla Śląska, kiedy gola poprzedziła świetna wymiana krótkich podań między m.in. Farshadem, Łuczakiem i Bartkowiakiem – defensywa gości została rozklepana w stylu jakiego nie nie powstydziliby się zawodnicy… Barcelony w czasach, gdy tiki-taka święciła swoje triumfy. Po jednym golu dołożyli Łuczak i Mateusz Młynarczyk, a dla MKP odpowiedziało honorowym trafieniem z rzutu karnego i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1.

 

Wicelider z Wałbrzycha tym razem nie grał. Mecz z Piastem Nowa Ruda został odwołany, bowiem gospodarze – w obawie o bezpieczeństwo na trybunach – zrezygnowali z meczu. Górnik dostał walkowera, ale Piast jeszcze próbuje coś wskórać w Komisji Odwoławczej DolZPN, by spotkanie rozegrać w innym terminie.

 

To się nazywa strzał za kołnierz. Gol godny hat-tricka

W sobotę Polonia Trzebnica wysoko pokonała Nysę Kłodzko 5:1, a hat-tricka strzelił Kamil Ramiączek. Więcej o meczu można przeczytać klikając link powyżej.

 

Trzebniczanie kończą jesień na 4. pozycji, a na podium jest Orzeł Prusice. Na ciężkim terenie w Wielkiej Lipie podopieczni Adriana Bergiera wygrali 2:1. Gole dla gości strzelili Łukasz Sakwa i Przemysław Stasiak, a dla Sokoła Igor Wargin.

 

Poza czołówkę wypadł Sokół Marcinkowice, który przegrał dwa ostatnie mecze ligowe. Tym razem uległ w Ząbkowicach Śl. Orłowi 1:3. Dla gospodarzy trafiali Antoni Konderak, Rafał Wilk oraz… Jakub Kulej, który trafił zarówno do własnej jak i bramki rywala.

 

Po rozegraniu 14 meczów na obcych stadionach (w tym jednego jako gospodarz) na własny stadion powróciła Unia Bardo. Powrót nie okazał się zbyt udany, bowiem gospodarze ulegli GKS-owi Mirków 1:2. Dla gości strzelali Jarosław Gołda oraz Michał Szymański.

 

W Bielawie gospodarze byli zdecydowanym faworytem meczu ze Zjednoczonymi Żarów. Bielawianka wygrała, ale bardzo skromnie – 1:0.

 

Przy Osinieckiej we Wrocławiu Piast Żerniki podejmował Polonię-Stal. To jedyny mecz w kolejce, gdzie kibice nie obejrzeli żadnej bramki.

 

15. kolejka IV liga wschód. 

  • Polonia Trzebnica – Nysa Kłodzko 5:1
  • Piast Żerniki – Polonia-Stal Świdnica 0:0
  • Piast Nowa Ruda – Górnik Wałbrzych 0:3 (wo., sprawa jest w KO DolZPN)
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Sokół Marcinkowice 3:1
  • Sokół Wielka Lipa – Orzeł Prusice 1:2
  • Bielawianka Bielawa – Zjednoczeni Żarów 1:0
  • Unia Bardo – GKS Mirków 1:2
  • Śląsk II Wrocław – MKP Wołów 4:1
[team_standings 15030]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *