III liga. Czołówka wygrywa na koniec jesieni. Lechia postraszyła Ślęzę

17. kolejka III ligi. Podium 3. grupy III ligi po rundzie jesiennej dla drużyn z Dolnego Śląska. Dwie kolejne są w środku tabeli, a dwie ostatnie w dolnych jej rejonach.

Zniszczył murawę, bo chciał potrenować poślizgi swoim BMW [FILM]

W ostatniej kolejce w tym roku trzy prowadzące zespoły wygrały swoje mecze, choć nie wszystkim przyszło to łatwo. Lider z Polkowic grał na ciężkim terenie w Brzegu. Podopieczni trenera Enkeleida Dobiego wygrali 1:0 po samobójczym golu 88 min. Po strzale Mariusza Szuszkiewicza piłka odbiła się od Dawida Pożaryckiego i wpadła do bramki gospodarzy.

Bardziej konkretny był wicelider z Lubina. Zagłębie II wygrało z Ruchem Radzionków 3:0. Bramki dla Miedziowych strzelali Łukasz Moneta, Paweł Żyra i Eryk Sobków.

Dwa walkowery i zawieszenia. Skutki grania „lewych”zawodników

Trzecia w tabeli Ślęza grała z przedostatnią Lechią Dzierżoniów. Goście objęli prowadzenie z rzutu karnego w 35 min., a pewnym strzelcem okazał się Marcin Buryło. Ślęza po przerwie dążyła do wyrównania i w końcówce całkowicie zdominowała gości. W 74 min. Maciej Matusik z rzutu wolnego dośrodkował wprost na głowę Huberta Muszyńskiego, który doprowadził do wyrównania. W 86 min. Matusik zaliczył drugą asystę podając do Filipa Olejniczaka, który ustalił wynik meczu na 2:1.

Porażką zakończył jesień również Piast Żmigród, który przegrał w Tarnowskich Górach z Gwarkiem 0:1 tracąc bramkę w 86 min.

Dwie pozostałe nasze drużyny w ostatniej kolejce zremisowały swoje mecze. Miedź II podzieliła się punktami z Agroplonem Głuszyna po bezbramkowym remisie. Foto-Higiena nawet prowadziła w Gorzowie Wielkopolskim ze Stilonem po bramce Łukasza Staronia. W II połowie jednak gospodarze doprowadzili do wyrównania i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.