Futboholik Cup 2019 już w styczniu we Wrocławiu

Futboholik Cup 2019, czyli impreza sportowo-charytatywna już w styczniu we Wrocławiu. Zapowiada się ciekawe wydarzenie, któremu przyświeca szczytny cel.

 

UEFA Regions Cup: 55 zawodników powołanych na konsultacje

Są trójką przyjaciół, fanami futbolu na każdym poziomie, piłkarzami amatorami, a przy okazji ludźmi, którzy poza realizacją własnej pasji chcą pomagać innym. Michał „Futboholik” Mączka, Maciej Szczęsny oraz Mateusz Rył poznali się dzięki piłce nożnej w 8. lidze i 12 stycznia 2019 roku przekują swoją pasję w pomoc ludziom chorym na szpiczaka.

 

Właśnie tego dnia w hali na ulicy Parkowej we Wrocławiu rozegrany zostanie ogólnopolski halowy turniej piłki nożnej, w którym zmierzą się zespoły z Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Świbia oraz Potworowa. Wszystkie z nich znane są szeroko w social mediach takich jak twitter czy facebook.

https://twitter.com/futboholik1947/status/1058014955004456960

 

Głównym celem turnieju jest zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych fundacji Carita – „Żyć ze Szpiczakiem” – między innymi mamie jednego z nas, która będzie obecna na turnieju.

 

Podczas turnieju piłkarze oraz zaproszeni goście będą mogli w każdej chwili wrzucić pieniądze do puszki, przed każdym meczem – co ciekawe – kapitanowie zespołów określą wartość swojej porażki zobowiązując się do wrzucenia do puszki właśnie tej kwoty.

 

Dzięki wsparciu różnych osób związanych z futbolem organizatorzy przekażą na licytację gadżety piłkarskie. Są to m.in. Andrzej Padewski, prezes DolZPN oraz piłkarze znani z ekstraklasowych boisk, jak choćby Patryk Lipski, Mateusz Mak, Piotr Celeban, Arkadiusz Woźniak czy Paweł Oleksy.

 

– Na wydarzenie zaprosiliśmy naszych przyjaciół z całej Polski. Zapowiadane są delegacje ze Szczecina, Bydgoszczy, Warszawy, Łodzi czy Krakowa – zapowiadają organizatorzy.

 

– Wydarzenie wydaje nam się bardzo interesujące z perspektywy uświadomienia społeczeństwa, iż nawet nie dysponując wielkim nakładem finansowym, ale ogromnymi chęciami pomocy innym , zaangażowaniu i motywacji możemy osiągać wielkie rzeczy. Chcemy pokazać innym , iż ten kto chce szuka możliwości, a ten który nie chce szuka wymówki – dodają.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *