Polonia bez finansowania? Prezes podał się do dymisji. Zarząd odpowiada

Bardzo niepokojące wieści docierają z Trzebnicy. Według nieoficjalnych informacji Polonia, jedna z czołowych drużyn wschodniej grupy IV ligi, może nawet nie przystąpić do rundy wiosennej. Zarząd klubu odpowiada, że nie ma takiego zagrożenia. 

 

Trenerski hit w A klasie. Grzegorz Podstawek trenerem lidera

To dla wielu postronnych kibiców z pewnością szokujące wieści. Polonia jawiła się bowiem jako jeden z bardziej poukładanych klubów w ligowej stawce. Już zimą mówiło się o ruchach transferowych przed rundą wiosenną.

 

Na razie nie ma wielu pewnych informacji o sytuacji klubu. Pewne jest tylko jedno – prezes Kamil Kwaśniak podał się do dymisji. Nie chce jednak komentować swojej decyzji – odsyła do swojego oświadczenia na facebooku.

 

Dzisiaj – po blisko trzech latach – zrezygnowałem z funkcji prezesa Polonii Trzebnica. Wcześniej cztery i pół roku byłem wiceprezesem. Chciałem podziękować wszystkim, którzy w tym czasie przewinęli się przez nasz klub, z którymi współpracowałem – wszystkim działaczom, wszystkim trenerom, zawodnikom i ludziom, którzy pełnili inne funkcje. Uważam, że podczas mojej kadencji udało się zrobić dużo dobrych rzeczy. Wywalczyliśmy awans w świetnym stylu, strzelając ponad sto bramek w sezonie i nie przegrywając meczu. Udało się ściągnąć zawodników zarówno znanych z występów w ekstraklasie jak i młodych z ogromnym potencjałem. Odnosiliśmy też sukcesy w piłce młodzieżowej, a akademia jest blisko otrzymania certyfikatu PZPN. Odchodzę w momencie, gdy pierwsza drużyna jest na czwartym miejscu w tabeli i wysoko w Pro Junior System.

Następcom życzę powodzenia.

Do zobaczenia na piłkarskim szlaku!

 

Nieoficjalnie mówi się, że powodem jest fakt, że władze gminy nie chcą finansować klubu na dotychczasowym poziomie.

 

 

Nie brakuje pesymistycznych głosów z otoczenia klubu, że to może być koniec Polonii w czwartoligowej formule.

 

W poniedziałek po południu zarząd klubu wydał oświadczenie, w kórym zdementował te doniesienia. 

 

Szanowni Kibice, Piłkarze, Trenerzy !

Informujemy o rezygnacji z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Pana Kamila Kwaśniaka. Dziękujęmy!

Jednocześnie zaprzeczamy wszelkim nieprawdziwym informacją dotyczącą naszego Klubu, które sugerują zawieszenie występów w IV lidze, szkoleniu dzieci czy likwidacji. Jest to nieprawda.

Zarząd w dniu dzisiejszym podjął działania mające na celu wyłonienie nowego prezesa w trybie pilnym. W tym temacie jesteśmy w ścisłym kontakcie z Panem Burmistrzem Markiem Długozimą, kóry zaoferował nam swoją pomoc. Niezwłocznie poinformujemy wszystkich zainteresowanych o nazwisku nowego prezesa.

Zgodnie oświadczamy że TSSR POLONIA TRZEBNICA była, jest i będzie!

 

Z poważaniem

Zarząd TSSR Polonia Trzebnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *