IV liga zachód. AKS gromi, Karkonosze demolują. Chrobry II znów liderem

18. kolejka IV liga zachód. AKS rozbija Odrę w meczu na szczycie, Karkonosze demolują Włókniarza. Pierwsza wygrana BKS-u. Chrobry II wraca na fotel lidera.

Górnik gubi punkty, Polonia-Stal na pudle. Ważna wygrana GKS-u

Wydarzeniem kolejki był mecz w Strzegomiu, gdzie wicelider podejmował 3. drużynę. Odra objęła prowadzenie w 13 min. po golu Damiana Smolnego. Jak się okazało, były to miłe złego początki dla ścinawian. Jeszcze przed przerwą wyrównał Marcin Morawski. Po zmianie stron dwa gole dołożył Roland Emeka, kolejnego Morawski, a na koniec trafił Adrian Zieliński i AKS wygrał 5:1.

Podopieczni Roberta Bubnowicza wskoczyli na fotel lidera, ale tylko do czasu zakończenia niedzielnego meczu Chrobrego II Głogów ze Spartą Rudna. Głogowianie wygrali 2:0 i wrócili na fotel lidera.

Czołówka na remis, Foto-Higiena pnie się w górę tabeli

Wpadkę Odry wykorzystał Apis Jędrzychowice, który zrównał się z punktami z drużyną ze Ścinawy po wygraniu 2:0 meczu w Chocianowie. Bohaterem gości okazał się rezerwowy Daniel Piechno, który zdobył oba gole w ostatnich 10 minutach spotkania.

Karkonosze Jelenia Góra wiosnę rozpoczęły od dwóch porażek. Sportową złość za te niepowodzenia jeleniogórzanie wyładowali na Włókniarz Mirsk rozbijając rywala 8:0. Łupem bramkowym podzielili się: Mateusz Firlej – 2, Mateusz Zatylny – 2, Robert Lekszycki, Maciej Gargas i Daniel Gałach, a Łukasz Niemienionek skierował piłkę do własnej siatki.

Po dwóch wiosennych porażkach pierwsze wiosenne zwycięstwo odniósł BKS Bolesławiec. Gospodarze wygrali z Victorią Ruszów 2:0 po dwóch golach Marka Majki.

W niedzielę po południu Sparta Grębocice pokonała Orlę Wąsosz 3:1. Gole dla gospodarzy Kamil Łętkowski i Paweł Żmudziński, a jeden gol był samobójczy.

• Orkan Szczedrzykowice – Górnik Złotoryja 0:1
  • BKS Bolesławiec – Victoria Ruszów 2:0
  • AKS Strzegom – Odra Ścinawa 5:1
  • Karkonosze Jelenia Góra – Włókniarz Mirsk 8:0
  • Stal Chocianów – Apis Jędrzychowice 0:2
  • Chrobry II Głogów – Sparta Rudna 2:0