IV liga zachód. AKS nowym liderem, ważna wygrana Prochowiczanki. Apis gromi

19. kolejka IV liga zachód. AKS Strzegom wygrał w Mirsku i został nowym liderem. W meczu beniaminków Prochowiczanka lepsza od BKS-u. Apis rozbił Spartę.

W meczu na szczycie Odra pokonała lidera z Głogowa

W hicie kolejki Odra Ścinawa pokonała Chrobrego II Głogów 4:2. Więcej o meczu można przeczytać klikając link powyżej.

Porażkę Chrobrego II, dopiero drugą w sezonie, wykorzystał AKS Strzegom, który w niedzielę po południu grał na wyjeździe z Włókniarzem Mirsk. Mimo że obie drużyny dzieli w tabeli bardzo wiele miejsc i punktów, wygrana gości wcale nie przyszła łatwo. Ostatecznie AKS zdobył trzy punkty i objął prowadzenie w tabeli. Ma tyle samo punktów co głogowianie, ale ma lepszy bilans meczów bezpośrednich (bilans bramek zresztą też).

Śląsk II zwiększa przewagę. Nowa Ruda i Mirków wygrywają mecze „za 6 punktów”

Na miejscu tuż za podium umocnił się Apis Jędrzychowice, który nie dał szans Sparcie Grębcice. Gospodarze wygrali 5:0, a łupem bramkowym podzieli się Mateusz Baszak, Daniel Piechno, Karol Hodowany, Michał Rachański i Mateusz Grajek.

Po serii słabszych meczów drugą wygraną z rzędu odnotowały Karkonosze Jelenia Góra. Jedynego gola meczu z Orlą w Wąsoszu strzelił w 24 min. Damian Buzała.

W meczu drużyn ze środka tabeli Stal Chocianów podejmowała Orkana Szczedrzykowice. Goście objęli prowadzenie po golu Jarosława Gambala, na które opowiedział Łukasz Bednarz. Na 2:1 dla Orkana podwyższył Michał Pawlaczyk, a po przerwie wynik na 3:1 ustalił Gambal.

W bardzo ważnym meczu beniaminków, a jednocześnie dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli, Prochowiczanka wygrała z BKS Bolesławiec 4:1. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Piotra Kuli. Zaraz po przerwie wynik podwyższył Tomasz Wojciechowski, ale w 55 min. goście złapali kontakt po trafieniu Sławomira Pełdiaka. Nie minęło jednak pięć minut, a Prochowiczanka prowadziła już 4:1. Na listę strzelców wpisali się Dawid Ziembicki i ponownie Wojciechowski.

W drugim niedzielnym meczu Victoria Ruszów bezbramkowo zremisowała z Górnikiem Złotoryja.

• Stal Chocianów – Orkan Szczedrzykowice 1:3
  • Apis Jędrzychowice – Sparta Grębocice 5:0
  • Orla Wąsosz – Karkonosze Jelenia Góra 0:1
  • Włókniarz Mirsk – AKS Strzegom 1:2
  • Odra Ścinawa – Chrobry II Głogów 4:2
  • Prochowiczanka Prochowice – BKS Bolesławiec 4:1
  • Victoria Ruszów – Górnik Złotoryja 0:0
  • Pauza: Sparta Rudna