Nadchodzi rewolucja w niższych ligach. Koniec z OZPN-ami?

Zarząd PZPN przyjął uchwałą „Regulamin Ochrony Danych dla PZPN”. Wprowadza ona ważne zmiany w organizacji rozgrywek w niższych ligach, które mogą zakończyć się nawet likwidacją Okręgowych Związków Piłki Nożnej.

 

Dolny Śląsk pokonał reprezentację lubuskiego 4:1 i gra dalej

Regulamin powstał m.in. ze względu na postanowienia Parlamentu Europejskiego oraz Rady UE w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych. Upoważnia on wyłącznie członków PZPN, w tym Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, do przetwarzania danych osobowych, także związanych z rozgrywkami piłkarskimi.

 

Dlatego 1 lipca 2019 roku wszystkie rozgrywki piłki nożnej odbywające się na terenie działania Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej mogą być prowadzone wyłącznie przez związki – jako organizacje członkowskie PZPN – lub działając z ich upoważnienia jednostki organizacyjne danego WZPN.

 

Derby dla Śląska II. MKP wygrał w Trzebnicy w dziewiątkę

Co to oznacza w praktyce? Okręgowe Związki Piłki Nożnej nie są członkami PZPN, więc nie mogą dysponować danymi personalnymi zawodników. Dlatego zostaną powołane terenowa biura DolZPN. Reorganizacja spowoduje obniżenie opłaty startowej, składki członkowskiej oraz opłaty za uprawnienie zawodników. Opłaty mogą być niższe nawet o 50 proc.

 

Czy to koniec OZPN-ów? Na razie trudno wyrokować, jak to wszystko się ułoży. Toczą się rozmowy działacze, z pewnością wkrótce poznamy szczegóły.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *