IV liga zachód. Apis gromi BKS, Sparta rozbija Orkana. Liderzy zgodnie wygrywają

24. kolejka IV ligi zachodniej. Sporo goli oglądali kibice w pierwszomajowej kolejce. Najwyższe zwycięstwa odniosły Apis i Sparta. Ważna wygrana Prochowiczanki.

Nadchodzi rewolucja w niższych ligach. Koniec z OZPN-ami?

Lider ze Strzegomia podejmował drużynę Karkonoszy Jelenia Góra. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich 30 minutach. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Dymtra Szewczenki. Wyrównał w 80 min. Daniel Gałach, ale goście z remisu cieszyli się tylko minutę. Po chwili bowiem wynik spotkania na 2:1 ustalił Roland Emeka.

Tymczasem Chrobry II Głogów podejmował dobrze spisującą się na wiosnę Spartę Grębocice. Po godzinie gry gospodarze prowadzili już 4:0. Bramki strzelali Daniel Wajsak (karny), Maciej Diduszko oraz Paul Filipowicz – 2. W ostatnim kwadransie ambitnie grający goście zdołali strzelić dwie bramki – trafiali Łukasz Szuszkiewicz i Paweł Żmudziński.

Dreszczowiec w Kłodzku dla Sokoła. Pierwszy punkt Polonii

Jedyną niepokonaną drużyną na wiosnę pozostaje Apis Jędrzychowice, który rozgromił w Bolesławcu BKS aż 7:0.

Bardzo ważne zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem odniosła Prochowiczanka, która pokonała Odrę Ścinawa 3:1. Gole strzelali Mateusz Matulak, Tomasz Cichocki i Tomasz Wojciechowski oraz Damian Cichuta.

Tymczasem w Ruszowie spotkały się dwie najsłabsze drużyny w lidze. Victoria bez problemów ograła Włókniarza Mirsk 4:1. Było to pierwsze na wiosnę i drugie w sezonie zwycięstwo beniaminka. Gole strzelali Semir Ahmed – 2, Bartłomiej Stelwach i Bartosz Kopania. W drugiej połowie przy stanie 2:1 Marcin Paszek obronił rzut karny – po raz trzeci w tej rundzie!

Bardzo dobrą postawę na wiosnę potwierdziła Sparta Rudna, która rozbiła Orkana Szczedrzykowice 5:1. Bramki dla gospodarzy, którzy grają mecze domowe w Lubinie, strzelali Mateusz Kochman, Łukasz Ostrowski – 2, Bartłomiej Oruba (karny) i Bartosz Majewski. Dla gości trafił Kacper Skotarczyk.

Tymczasem Górnik Złotoryja wygrał z Orlą Wąsosz 2:0 po bramkach Pawła Sulka i Jakuba Olewnika (karny).