Connect with us

B klasa

B klasa Wrocław. Wicemistrzowie też walczą o awans [RANKING WICELIDERÓW ]

Published

on

B klasa Wrocław

Bieżący sezon we wrocławskiej B klasie jest szczególnie emocjonujący. W 9 grupach o awans walczy 12 zespołów, a to oznacza, że aż trzy drużyny, które zajmą 2. miejsca w swoich grupach wywalczą promocję do klasy A.

 

9 goli, zmiany prowadzenia, piękne strzały. Liga Mistrzów? Nie, to IV liga

W zeszłym sezonie wrocławska B klasa liczyła 11 grup, czyli awansował jeden wicemistrz. Teraz grup jest 9, a więc liczba wicemistrzów, którzy wywalczą promocję, wzrasta to trzech. To oznacza, że znacznie więcej drużyn ma ?o co grać? do końca sezonu.

 

Przypomnijmy zapisy regulaminu, który rozstrzygają te kwestie.

Awans do klasy A uzyskuje automatycznie 12 drużyn, w tym mistrzowie poszczególnych grup klas B oraz w przypadku mniejszej ilości mistrzów niż, 12 w celu uzupełnienia A klasy może awansować wicemistrz lub wicemistrzowie z najwyższą średnią, obliczoną z ilości zdobytych punktów do rozegranych meczów;

W przypadku rezygnacji z awansu przez mistrza (np. brak licencji i innych przyczyn) w pierwszej kolejności awans uzyskuje drużyna z drugiego miejsca danej klasy B, a następnej kolejności z wicemistrz z pozostałych grup B klasy z najwyższą średnią, obliczoną z ilości zdobytych punktów do rozegranych meczów; Ilość drużyn awansujących w ten sposób jest zależna od ilości wolnych miejsc w klasie A;

 

Jak sytuacja wygląda na dziś?

 

Oto mistrzowie poszczególnych B klas na 3 maja 2019 roku:

 • Grupa I: Kometa Krzelów
 • Grupa II: Spartan Marszowice
 • Grupa III: Dąb Dobroszyce
 • Grupa IV: Długołęka 2000
 • Grupa V: LZS Zbytowa
 • Grupa VI: Bór Zaodrze Oława
 • Grupa VII: KP Ludów Polski
 • Grupa VIII: Zjednoczeni Łowęcice
 • Grupa IX: Błękitni Chwalimierz

 

Oto wicemistrzowie oraz i współczynnik punktów na mecz:

 • Grupa VII: KS Brochów ? 2,66
 • Grupa IX: Zieloni Rakoszyce ? 2,52
 • Grupa V: Dolomit Chwałowice ? 2,50
 • Grupa II: Sparta Wszemirów/Sparta Skarszyn ? 2,38
 • Grupa I: Sokół II Wielka Lipa ? 2,27
 • Grupa VI: Logan Kurów ? 2,26
 • Grupa IV: Perła Węgrów ? 2,25
 • Grupa III: Victoria Zawonia ? 2,21
 • Grupa VIII: Błękitni Jerzmanowo ? 2,16

 

Gdyby sezon skończył się dziś, to z drugich miejsc awansowałyby do A klasy: KS Brochów, Zieloni Rakoszyce oraz Dolomit Chwałowice

Wrocław

Transferowa bomba! Mistrz Polski ze Śląskiem zagra w B klasie

Published

on

Argentyńczyk Cristian Omar Diaz, mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław, zagra we wrocławskiej B klasie. 37-letni napastnik został zawodnikiem Sparty Będkowo.

 

Doświadczenie i młodość. Siedmiu nowych gracz w kadrze Polonii

To wręcz szokująca informacja. – Dzięki owocnej współpracy z Jakubem Małeckim, nowym zawodnikiem Sparta Będkowo został Cristian Omar Diaz. Nasz nowy zawodnik to były piłkarz Śląska Wrocław, z którym triumfował w lidze, zdobywając wiceistrzostwo, mistrzostwo i Superpuchar Polski. Swoją skuteczność udowadniał już w przeszłości, zdobywając dwukrotnie tytuł króla strzelców w lidze boliwijskiej – poinformował klub z Będkowo.

37-letni Argentyńczyk w barwach Śląska rozegrał w ekstraklasie 52 mecze, w których strzelił 15 goli.

 

Środkowy napastnik dzięki swojemu doświadczeniu będzie idealnym dopełnieniem naszej drużyny w drodze po upragniony awans i pomoże rozwinąć skrzydła pozostałym zawodnikom. Cristian wspomoże nasz klub nie tylko grą. Dzięki swojej wiedzy pomoże w rozwoju długofalowego projektu o którym wkrótce napiszemy więcej – informują przedstawiciele Sparty.

Sparta Będkowo zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli II grupy wrocławskiej B klasy.

 

Fot. Sparta Będkowo/własne

 

Continue Reading

Wrocław

Bracia znów razem. Trener i najlepszy strzelec w historii

Published

on

Nowym trenerem Błękitnych Jerzmanowo został Tomasz Kubiszyn. Do zespołu wrócił również jego brat Dariusz, najlepszy strzelec w historii klubu.

 

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Nowym trenerem B-klasowych Błękitnych Jerzmanowo został Tomasz Kubiszyn, były zawodnik i kapitan zespołu, z którym wywalczył historyczny awans do A klasy. Później jako trener prowadził takie drużyny: Błękitni II Jerzmanowo, LZS Zachowice, Spartan Marszowice, Galacticos II Solna (awans do A klasy) oraz Lotnik Twardogóra.

Cele jakie stawia sobie nowy trener to wspólnie z zarządem zapewnić rozwój klubu oraz sięgnąć po najwyższe cele. Życzymy trenerowi powodzenia oraz wielu sukcesów – informują Błękitni na swoim profilu na Facebooku.

 

Do klubu wraca również Dariusz Kubiszyn, brat nowego trenera. – Bardzo się cieszymy, że kolejny zawodnik powraca do szeregów Błękitnych. Dariusz zaczynał treningi w naszym klubie już 16 lat temu, gdy miał 15 lat. Początkowo grał w nowo powstałej drużynie juniorów, a gdy skończył 16 lat, rozpoczął rywalizację w zespole seniorskim, gdzie świętował awans do klasy A. Występował aż do 2016 roku. Jest nadal najlepszym strzelcem w historii klubu, ponieważ strzelił łącznie ponad 200 bramek – informują wrocławianie.

 

Po grze w Błękitnych, 31-latek występował w zespołach: Spartan Marszowice, Mechanik Brzezina, Czarni Białków oraz Zorza Wilkszyn. – Bardzo się cieszę z powrotu do klubu, w którym rozpocząłem swoją przygodę z piłką seniorską. Naszym celem jest zrozumienie się na boisku, aby wygrać jak najwięcej meczów i zająć jak najlepsze miejsce na końcu sezonu. W przyszłym sezonie zamierzamy realnie walczyć o awans do klasy A – powiedział Dariusz Kubiszyn.

 

Fot. Błękitni Jerzmanowo

 

Continue Reading

Wrocław

Zespół z wrocławskiej B klasy szuka rywala na sobotę [Aktualizacja]

Published

on

Orzeł Bukówek, drużyna z wrocławskiej B klasy, poszukuje rywala na najbliższą sobotę.

 

Miał być gigant, jest średniak w… Belgii. Karol Borys odchodzi ze Śląska Wrocław

Orzeł Bukówek to czołowa drużyna VIII grupy wrocławskiej B klasy. Obecnie zespół poszukuje sparingpartnera na sobotę, 10 lutego. – Mamy zarezerwowane boisko ze sztuczną nawierzchnią – informuje trener Leszek Fudali.

Zainteresowane zespoły mogą kontaktować się pod nr tel. 609 053 887.

Aktualizacja. Sparingpartner został już znaleziony.

 

 

Continue Reading

Wrocław

Czołowa drużyna wrocławskiej B klasy szuka sparingpartnera

Published

on

szuka sparingpartnera

Orzeł Bukówek, drużyna z wrocławskiej B klasy, poszukuje sparingpartnera.

 

Miał być gigant, jest średniak w… Belgii. Karol Borys odchodzi ze Śląska Wrocław

Orzeł Bukówek to czołowa drużyna VIII grupy wrocławskiej B klasy. Obecnie zespół poszukuje sparingpartnera na sobotę, 10 litego. – Mamy zarezerwowane boisko w Środzie Śląskiej od godz. 20 do 22 – informuje Orzeł.

Zainteresowane zespoły mogą kontaktować się z trenerem pod nr tel. 609 053 887.

 

Continue Reading

B klasa

B-klasowy klub spod Wrocławia szuka trenera

Published

on

drużyna szuka trenera

Piast Nadolice, drużyna występująca we wrocławskiej B klasie, szuka trenera.

 

Doświadczony napastnik w Sułowie. “Najbardziej utytułowany zawodnik w historii”

Piast występuje w grupie IV wrocławskiej B klasy. – Poszukujemy trenera chętnego podjąć się pracy w podwrocławskiej drużynie, w związku z odejściem do A-klasowej drużyny WKS Wilczyce trenera Damiana Katrycza – informuje klub z Nadolic, dodając, że istnieje możliwość łączenia pracy z funkcją trenera drużyny młodzieżowej.

 

Zainteresowani trenerzy mogą kontaktować się pod nr tel. 691 085 545 lub pod adresem piastnadolice@gmail.com.

 

Continue Reading

B klasa

Nowy trener zespołu z wałbrzyskiej B klasy

Published

on

Kamil Matusik został nowym trenerem Orląt Krosnowice, zespołu z wałbrzyskiej B klasy.

 

Drużyna z wałbrzyskiej A klasy poszukuje trenera

Kamil Matusik zastąpił Artura Oczkosia na stanowisku trenera seniorów Orląt Krosnowice, który prowadził zespół przez ostatnie dwa lata.

– W swoim imieniu, jak i w imieniu zarządu i zawodników, chciałbym podziękować trenerowi Oczkosiowi za pozostawione serce, pozostawiony czas, będąc trenerem w naszym klubie. Kamilowi Matusikowi życzymy oczywiście samych zwycięstw – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Przypomnijmy, że klub z Krosnowic po rundzie zajmuje 3. miejsce w tabeli grupy IV wałbrzyskiej B klasy.

 

Fot. Orlęta Krosnowice

 

Continue Reading

To się czyta