TUR Wrocław wycofał się z wrocławskiej klasy A

TUR Królewska Spiżarnia Wrocław, zespół z wrocławskiej klasy, po 10 latach istnienie wycofał się z rozgrywek. I kończy swoją działalność.

 

Kadra Dolnego Śląska na mecz z reprezentacją Śląska

Klub wydał oświadczenie na temat wycofania się z rozgrywek na facebooku, które można znaleźć poniżej. Paradoksalnie, TUR wycofuje się z rozgrywek na 10-lecie istnienia, na dodatek w sezonie, kiedy osiągnął największy sukces – awans do klasy A.

 

Powód? Niestety, coraz częstszy w niższych ligach – kłopoty organizacyjne, ale przede wszystkim ciągłe kłopoty kadrowe. Była to dla nas piekielnie ciężka decyzja, bo garstka zawodników, którzy wciąż żyli Turem i jego piękną historią, starała się jak mogła, żeby wyjść z tej trudnej sytuacji, ale niestety bez zaangażowania większej liczby ludzi nie miało to już sensu i zamiast patrzeć jak sprawy jeszcze bardziej wymykają się spod kontroli, postanowiliśmy powiedzieć “dość” – czytamy w oświadczeniu.

 

Zagłębie II – Piast w finale dolnośląskiego Pucharu Polski

TUR grał na co dzień w III grupie wrocławskiej klasy A. Po 20. kolejkach zajmował 12., przedostatnie miejsce w tabeli. Na ostatni mecz do Wierzbic goście już nie zdołali się zebrać.

 

 

Fot. Facebook TUR Królewska Spiżarnia Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *