A klasa Wrocław. Cztery miejsca – ośmiu chętnych na awans. Jeden już prawie pewny

Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące awansów we wrocławskiej klasie okręgowej. Na trzy kolejki przed końcem jeszcze żadna drużyna nie awansowała, choć jedna jest już jedną nogą w okręgówce, a druga bardzo blisko.

 

Najpierw zaostrzyli, teraz odpuścili. W A klasie bez drużyny młodzieżowej

W jednych grupach walka o awans będzie zapewne trwała do samego końca, w innych może rozstrzygnąć się już w najbliższy weekend lub najpóźniej w następny. Oto sytuacja w poszczególnych grupach wrocławskiej klasy A.

 

Grupa I

Sprawa awansu rozstrzygnie się między dwoma drużynami, które dzieli aktualnie 1 punkt w tabeli – Borem Oborniki Śląskie oraz Odrą Malczyce. Bór był zdecydowanym faworytem do awansu po rundzie jesiennej, ale w połowie wiosny drużynę Krystiana Januszewskiego dopadł kryzys. Teraz wydaje się on już zażegnany, a zespół z Obornik wrócił na właściwe tory.

Obie drużyny do końca sezonu mają dość trudny kalendarz, a w ostatniej kolejce… zagrają ze sobą. Wiele wskazuje na to, że o awansie może rozstrzygnąć właśnie mecz w Obornikach Śląskich. W pierwszym meczu między tymi zespołami padł remis 2;2, który został później zweryfikowany jako walkower dla Boru.

 

Grupa II

Tutaj jeszcze aż cztery drużyny – Barycz Sułów, Lotnik Twardogóra, Błysk Kuźniczysko i Burza Godzieszowa – mogą liczyć na awans, choć ta ostatnia tylko w sytuacji, gdyby najgroźniejsi rywale zaczęliby masowo przegrywać.

Natomiast różnica na podium jest obecnie minimalna – Barycz wyprzedza Lotnika i Błysk tylko o 2 punkty. Ekipa z Sułowa ma jednak wszystko w swoich rękach. Na dodatek Błysk zagra z Lotnikiem w przedostatniej kolejce.

 

Grupa III

Prowadzący w grupie WKS Wierzbice ma 6 punktów przewagi nad LSZ-em Osiek na cztery kolejki przed końcem. Wicelider niejako przejmuje drużyny po liderze, a więc w trzech kolejkach WKS i LZS będą grały z tymi samymi drużynami.

Języczkiem u wagi może być Galakticos Solna, która jeszcze niedawno sama liczyła się w walce o awans, ale po dwóch ostatnich remisach straciła już szanse na okręgówkę.

 

Grupa IV

Orzeł Marszowice już jedną nogą jest w okręgówce. Byłby już niemal dwiema, ale w miniony weekend dość niespodziewanie przegrał po raz pierwszy na wiosnę z Rapidem Domaniów 1:3.

Na cztery mecze przed końcem rozgrywek Orzeł ma 10 punktów przewagi nad Piastem Nadolice i 12 nad Wratislavią. Właściwie już tylko jednego zwycięstwa do tego by świętować awans. Przy jednym zwycięstwie istnieje oczywiście ewentualność, że Wratislavia może się zrównać z punktami z Orłem, ale – szczerzę mówiąc – jest mało prawdopodobne, że Orzeł w czterech spotkaniach zdobędzie tylko 3 oczka.

One thought on “A klasa Wrocław. Cztery miejsca – ośmiu chętnych na awans. Jeden już prawie pewny

  1. Gdyby nie głupota w Odrze Malczyce i dwa walkowery za przekręty to już mieliby przewagę a tak muszą odrabiać straty. Patrząc jednak na ostatnie wyniki Boru to nie wiem czy dowiozą tą przewagę punktową do końca, przed nimi jeszcze kilka ciężkich spotkań no i przed samą metą spotkanie z obornikami, będzie ciekawie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *