Zmiana miejsca meczu o wszystko. Sparta wyjazdowy mecz zagra… u siebie

W ostatniej kolejce zachodniej grupy IV ligi rozstrzygnie się, która drużyna spadnie do okręgówki – BKS Bolesławiec czy Sparta Grębocice. Tymczasem Sparta decydujący mecz wyjazdowy zagra… u siebie.

 

Sensacja w Głogowie, AKS liderem. Sparta czy BKS – kto spadnie?

Obie drużyny mają obecnie po 27 punktów. Wyżej w tabeli jest aktualnie BKS, który ma lepszy bilans meczów bezpośrednich. W ostatniej kolejce jednak pauzuje, a Sparta Grębocice zagra na wyjeździe ze Spartą Rudna, rewelacją rundy wiosennej na zachodzie.

 

“Na wyjeździe” to jednak nie najlepsze określenie. Mecz zostanie rozegrany bowiem w… Grębocicach, a zespół z Rudnej będzie tylko formalnym gospodarzem. Przypomnijmy, że Sparta Rudna mecze „u siebie” grał dotąd w Lubinie, bowiem jej stadion był modernizowany. Ostatni mecz – ten, który zdecyduje o spadku – został jednak przeniesiony, do Grębocic.

 

W Bolesławcu uważają, nie bez racji, że z fair play nie ma to wiele wspólnego. I dziwią się, że OZPN Legnica wydał zgodę na taką zmianę.

 

Na meczu w Grębociach można spodziewać się w sobotę obserwatora DolZPN, spotkanie będzie również nagrywane. Przedstawiciele dolnośląskiej centrali chcą mieć pewność, że spotkanie będzie rozgrywane w duch fair play.

 

3 thoughts on “Zmiana miejsca meczu o wszystko. Sparta wyjazdowy mecz zagra… u siebie

  1. Kino!!! Trenerzy z obu drużyn to koledzy z boiska , chyba bedzie kręcona nastepla czesc ,,Piłkarki Poker ” . W Grebocicach juz piwo sie chlodzi dla Rudnej , a grill juz rozpalony (smutne) ciekawe jak podejda do tematu zawodnicy….

    1. Spokojnie, jest dużo zawodników w Rudnej, którzy przez cały sezon nie mieli wielu okazji do pokazania się na boisku, ten mecz będzie dla nich szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności. Jak im pójdzie? Tego dowiemy się w sobotę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *